Sayfa 232/491 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. Burada 4 binden 6 bin hareketini marbaş, gedik, a1, piramit beraber yaptılar çıktılar, Büyük ihtimal daha çok gelir gider buraya onlar 100 lotla %20 den fazla kazandılar.
    İşb den gelen çok olsa zaten onlar alır satmadan tutardı, hisse yine 6 binlerde olurdu, kurucudan gelen zaten yoktur yoksa tek başına 3 gün tavan yaptırırdı.
    Şimdilik takip durumunda pusuda bekliyor izleyiciler.
    Hayali olarak senaryodur, YTD
    Son düzenleme : Yakamozz; 29-02-2020 saat: 00:06.
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

2. Şirket yönetimine mail atalım arkadaşlar er geç sesimizi duyacaklardır.

Genel endeks ve bı cok kagıda göre az prımlı gibi görünsede sıkıntılı kagıt oldugu ortada 6222 den 1 lot almıstım kağıt düştü 4221e bu pazardakı kagıtlarda 2 beklentı olabılır normal pazara gecıp tum gun ıslem görebılmek yada sermaye artırımı yıllar yılı gecmıs böyle bır sey yapmamıs bı kagıt ybtas bu pazarda daha iyi kağıtlar olabılır 1 lot seçimim bu tahtada hataydı belki haftaya bı mıktar tepkı verırse sonradan tekrar dusmesi ve yataya sarma ihtimali olabilir bol şans

4. Hayırlı akşamlar arkadaşlar..
    Twiterdan bağlantı kurduğum bir hissedaşımdan öğrendiklerimi aynen aktarıyorum.

Hissedaşımız yakın zamanda Cimere mail atmış.

Mailde şöyle diyor;

TK ya göre 2008 yılında belirlenen Anonim şirketler için minimum sermaye için belirlenen 50 bin TL nin geçen 12 sene boyunca güncellenmediği gözükmektedir. 2008 yılıdaki 50 bin TL nin bugünkü enflasyon ve yeniden değerleme karşılığı 200 bin Tl seviyesindedir. Bazı halka açık şirketlerin sermayelerinin hala güncel rakamlarla çok komik kaldığı ortadadır. Nasıl her sene tüm matbuu işlere ve vergilere yeniden değerleme yapılıyorsa aynı şekilde azami sermaye miktarlarınında aynı oranda değişmesi gerekmez mi? Kaydileştirilmiş sermaye ekonomiye katkı sağlamaz mı? Bugün 50 bin TL ye bakkalın sigara rafı doldurulamazken 50 bin TL sermaye ile A.Ş. kurulabilmektedir. Şirketlerin bilancoda gizledikleri yeniden değerleme ve geçmiş yıl karlarının sermaye eklenmesi ile ekonomi canlandırlabilir. Kaldı ki 12 yıldır hiçbir şekilde güncellenmeyen bir ekonomik kavram olabilir mi? Tüm AŞ lere sermaye artırım taahütü şartı getirilmelidir. mevcut şartlarda halka açık şirketlerin sermayelerinin minimum 5 milyon TL olması gerekmektedir. Ayrıca yeniden değerleme ve geçmiş yıl karları adı atında bilanco içinde saklanan tüm kazançlarının bilancoda tutma sürelerinin 3 yılla sınırlanması gerekmektedir. 15 yıldan beri bu bilanco kalemlerinde biriken tutarlar ekonomiye kazandırılmalıdır.
    Bu konuda hazine bakanlığı ve konuyla ilgili bürokratların son 12 yıldır bu sorunu görmezden gelmelerini anlayamıyorum.

ve sonucunda aldığı cevap.

Bakanlığımız yetki ve görev alanı itibariyle önümüzdeki süreçte yapılması muhtemel mevzuat çalışmalarında değerlendirilmeye sunulmak üzere kayıt altına alınmıştır.

evet arkadaşlar bu tek başına konuya hakim bir hissedaşımızın başarısıdır.

yazının resimli halini görmek isteyenler
    twiterdan

@Borsaybtas hesabında paylaştım görebilirler.

Gazeteler, Vekiller, Yerli yabancı şirket yöneticileri, Cimer, Bimer, Spk, Yakında yapılacak genel kurul toplantısı her kanal sonuna kadar zorlanacaktır.

Bu arada metni kopyalayıp cimere gönderecek arkadaşlara uyarım metni değiştirmeden yollamayın aynısı olmasın bunuda yazıyı cimere yollayan abimiz söyledi.

Bir işi başarmak için önce o işin delisi olmak lazım.
    Merhum Necmettin ERBAKAN

Bir insanın hem pozisyonunda haklı olması hem de sıkı sıkı yerinde oturması çok nadir bir durumdur. Bunun öğrenilecek en zor şeylerden biri olduğunu farkettim. Bir hisse senedi işlemcisi ancak bunu öğrendikten sonra büyük paralar kazanabilir.
    Jesse Livermore

5.  Alıntı Originally Posted by serdar2337 Yazıyı Oku
    Sayin Vekil Hocam..Tekirdagda ikamet ediyorum.Allah bir mani vermezse ben de gelip serh dusmek veya soz alip mevcut durumdan rahatsizligimizi dile getirebilecegim birkac cumle konusmak istiyorum.
    Bununla ilgili mevzuata hakim dostlarimiz varsa ve uygun cumlelerle serh metni olusturabilmeme yardimci olabilecek kisiler varsa özel mesajdan yardimlarini bekliyorum.
    Sevgi ve saygilarimla...

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saygıdeğer ortağım yakın zamanda bu konu hakkında çalışmalar başlatıcam uygun metni bize hazırlayabilecek bir hissedaşımızla tanıştım. Bu genel kurul çok farklı geçecek

6. Dolaşımdaki payı çok az olup çok iyi kazandıran hisseler var yaklaşık yıllık durumlarını yazayım
    Qnbfb 5,3 lerden 102, lere
    Qnbfl 3,6 dan 239 lara
    Klnma. 2 den 54 lere
    Dokta 4,7 den 53 lere

Iskur 7binlerden 500 binlere
    Işa 16 binlerden 380 binlere
    Isb 1200 lerden 56 binlere
    Bir hareket çekmişler.

Gibi örnekler var, bu hisselerin dolaşımdaki sayıları kendilerine göre çok az,( işkur ve İşa hariç )
    tabiki ybtas a göre çok fazla bulunduğumuz hissede gerçek dolaşan lot belki bin civarı sadece fark edilmesi ve bir kıvılcım bunuda şu anki fiatlarından çok çok yukarılara taşımaya yeterli olabilir, sadece zamanlama bakalım ne zaman olacak o an, hayali senaryo yukarıdaki örneklere neden benzemesin, Nasip bakalım ne olsa bir şekilde haber gelir bir gün .YTD

dün gece yarısı 15 kişi vardı hissede,bir şekilde hisse fark ediliyor. Sabır ve zaman ve nasip
    Son düzenleme : Yakamozz; 29-02-2020 saat: 21:52.
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

7. Tamamdir Sayin Vekil Hocam.Gelismeleri merakla bekliyorum.Saygilarimla...

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Yakamozz Yazıyı Oku
    Dolaşımdaki payı çok az olup çok iyi kazandıran hisseler var yaklaşık yıllık durumlarını yazayım
    Qnbfb 5,3 lerden 102, lere
    Qnbfl 3,6 dan 239 lara
    Klnma. 2 den 54 lere
    Dokta 4,7 den 53 lere

Iskur 7binlerden 500 binlere
    Işa 16 binlerden 380 binlere
    Isb 1200 lerden 56 binlere
    Bir hareket çekmişler.

Gibi örnekler var, bu hisselerin dolaşımdaki sayıları kendilerine göre çok az,( işkur ve İşa hariç )
    tabiki ybtas a göre çok fazla bulunduğumuz hissede gerçek dolaşan lot belki bin civarı sadece fark edilmesi ve bir kıvılcım bunuda şu anki fiatlarından çok çok yukarılara taşımaya yeterli olabilir, sadece zamanlama bakalım ne zaman olacak o an, hayali senaryo yukarıdaki örneklere neden benzemesin, Nasip bakalım ne olsa bir şekilde haber gelir bir gün .YTD

dün gece yarısı 15 kişi vardı hissede,bir şekilde hisse fark ediliyor. Sabır ve zaman ve nasip
    Üstad umarım dediğiniz ve düşündüğünüz şekilde olsun lakin benim pek umudum yok zira ybtas iş a, iş b ,iş k hisseleleri düşük rakamlardayken ybtas takriben 2 bin lira civarıymıs onların gıttıgı rakamlar ortada ybtas hep yatmıs sonra bırılerı 6 bının ustune atmıslar ve hıc bır sey olmamıs gıbı tekrar gerı sarıp 4221 lıraya dusurmusler takasa bakıldıgı zaman sankı kylerın ılgısı hat safada olusmus gıbı ınvestıng olsun burası olsun

Sayfa 232/491 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •