Sayfa 429/491 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. Sayın Ömer ........
    İlgi:02.06.2020 Tarihli Başvurunuz
    İlgi başvurunuz Kurulumuz tarafından kayda alınmıştır. Kurulumuza ulaşan ihbar ve şikâyetler, sermaye piyasalarında gerçekleştirilen işlemler ve sermaye piyasası araçlarına ilişkin gelişmeler, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 88 inci maddesi çerçevesinde değerlendirilerek gerekli görülen hallerde Kurulumuz tarafından ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda mevzuata aykırı bir durum tespit edilmesi halinde incelemelerin kamuyu ilgilendiren sonuçları Kurulumuz Bültenleri aracılığıyla kamuya duyurulmaktadır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

Başvuru Sahibi: ÖMER.........
    Başvuru Tipi: Görüş, öneri ve şikayet
    Başvuru Tarihi: 02.06.2020 06:17:54
    Başvuru Konusu: Diğer konular
    Başvuru Sahibi E-Posta Adresi:........................
    Başvuru Sahibi Adresi: .................................................. ...
    Başvuru İçeriği: YBTAS (Yozgat İşçi Birliği İnş.Malz. AŞ) hissesinde 02/06/2020 tarihinde saat 17:00 ila 17:50 arası manipülasyon yapıldı. Ve bu hareketler neredeyse her gün bu hissede yapılıyor. Kapanış eşleşmesine 10-15 dk kalana kadar tavan fiyat gösteriliyor,kapanışa az kala bu alışlar çekilip düşük fiyata eşleşme yapılıyor. Bu konunun araştırılmasını rica ediyorum.

2. Aynı şekilde, YBTAS için 100,000 TL sermaye ve başka konularda da CİMER'e SPK ya ulaştırılması adına şikayette bulundum arkadaşlar.

3. Ben söyledim ben işittim Neyse,öyle olsun bakalım.

4. Sayın YAŞAR BİLİR,
    T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 01.04.2020 tarihinde yapmış olduğunuz 2001086456 sayılı başvurunuz 16.04.2020 tarihinde SERMAYE PİYASASI KURULU BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Sayın YAŞAR BİLİR
    İlgi:05.04.2020 Tarihli Başvurunuz

Hissedarı olduğunuz ortaklığın/şirketin paylarının değeri Borsa’da arz ve talep koşullarına göre belirlenmektedir. Şirkete ait hisse fiyatının toplam hisse sayısıyla çarpımı şirketin piyasa değerini ifade eder ve bu değer şirketin ödenmiş/kayıtlı sermayesinden bağımsızdır.

Güncel sermaye piyasası mevzuatı uyarınca halka açık ortaklıkların kar payı dağıtma zorunlulukları bulunmamakla birlikte, ortaklıklar, karlarını genel kurulları tarafından belirlenecek kar dağıtım politikaları çerçevesinde ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak genel kurul kararıyla dağıtmaktadırlar. Bu bağlamda, karın dağıtılıp dağıtılmayacağı hususundaki yetki genel kurula ait olup, yönetim kurulunun kar payı dağıtımına ilişkin teklifinin genel kurul açısından herhangi bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Ayrıca, pay sahibi olmanızdan ileri gelen haklarınızın genel kurul toplantılarına katılım sağlamak suretiyle kullanılması mümkün bulunmaktadır.

Bilgi edinilmesi rica olunur.
    Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

5. Sayın abilerim bende bir çok kez cimer e yazdım fakat gelen cevap üstteki gibi. Yorumlara pek katılamiyorum. Sayfayı hergun heran takip ediyorum fakat interneti pek kullanamadigim için yorum yazamiyorum. hisselerimiz hakettiği yerlere gelecektir. Fabrika ilk kurulduğu günden beri 82 lot hissemiz mevcut olup hakettiği yerlere gelmeden hiçbiri satılık değildir. Er ya da geç hakettiği yerlere gelecektir. Allah herkesin gönlüne göre versin.
    Yazdıklarım şahsi fikrim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi vs. Degildir

6.  Alıntı Originally Posted by omer1461 Yazıyı Oku
    Ben söyledim ben işittim Neyse,öyle olsun bakalım.
    Seviliyorsun toprağım gereği yapılmak üzere sevk edildi.Hey Onbeşli hey Onbeşli sende seviliyorsun...

7. Onbeşli; On altı olsa da seviliyorsun...

8. Başvuru Zamanı
    02/06/2020 17:19:55
    Başvuru Tipi
    Şikayet
    Başvuru Durumu
    Başvuru Yapıldı
    Başvuru Metni
    Borsada yatırım yapmayı tercih eden,küçük/orta ölçekli yatırımcıyım. Hisse senedi Piyasasında YBTAS kodu ile işlem gören Yozgat İşçi birliği İnşaat Malzemeleri Tic.ve San.AŞ. şirketinin hissedarıyım.
    Yatırım yaparken bir şirketin mali yapısına,özsermaye gücüne ve faaliyet alanına dikkat ediyorum. YBTAS şirketi'nin bilançosunda yer alan Geçmiş Yıl Karı kalemi ile birlikte özsermayesinin 130,000,000 TL olması ve çimento sanayii kolunda faaliyet gösterdiği için beklentiler dahilinde yatırım yaptım.
    Şirketin ödenmiş sermayesi 100,000 TL (Yüzbin TL) gibi komik sayılacak düzeyde. Yıllardır ne bedelli ne de bedelsiz sermaye artırımı yapılmadı. Geçmiş yıl kârı olan tutarın karşılığı ya kasada ya da bankalar hesabında olması gerekirken ilgili hesaplarda bu kadar tutar yok. Eğer ki DURAN VARLIK alımı yapılmışsa o tutarın karşılığının ederi kadar kar sermayeye aktarılmalı diye düşünüyorum. Geçmiş yıl kar ve yedekleri ya kâr dağıtımı ile temettü olarak yatırımcılara verilmeli ya da bedelsiz sermaye artışı olarak 500-SERMAYE hesabına aktarılmalıdır. Demirbaş-duran varlık toplamı da 93,000,000 TL görülmektedir. 130 Milyon TL lik kârdan 93 Milyon TL yi çıkarırsak kalan 37 Milyon TL nerede,hangi kalemde o da meçhul. Bir yatırımcı olarak bunların cevaplarının şirketten alınması gerekir. Bunu da BAĞIMSIZ DENETÇİLER aracılığı ile SPK nın öğrenmesi en büyük dileğimizdir. Biz borsa yatırımcılarının en büyük hayali şirketten temettü almak yerine geçmiş yıl kârlarının bedelsiz sermaye artışı olarak şirket bünyesinde SERMAYE hesabına aktarılmasıdır.

Sayfa 429/491 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •