Sayfa 431/491 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. Genel kurulun açıklanmaması beni kuşkulandırıyor açıkçası.ytd

2. Beş gündür kimseden ses seda çıkmamış..

3. T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 02.06.2020 tarihinde yapmış olduğunuz 2002629807 sayılı başvurunuz 25.06.2020 tarihinde SERMAYE PİYASASI KURULU BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Sayın XXXXXXXXXX

İlgi:03.06.2020 Tarihli Başvurunuz

Yatırımcısı olduğunuz YİBİTAŞ YOZGAT İŞÇİ BİRLİĞİ İNŞAAT MALZEMELERİ TİCARET VE SANAYİ A.Ş.'nin (Şirket) bağımsız denetimden geçmiş 31.12.2019 tarihli finansal tablolarına göre özkaynakları 133.677.606 TL olup, varlıklarının önemli bir kısmı 53.457.889 TL tutarındaki Dönen Varlıklar ile 93.937.481 TL. tutarındaki Maddi Duran Varlıklardan oluşmaktadır. Öte yandan, Dönen Varlıklar kaleminin 32.366.270 TL'sı Şirket'in ana ortaklığını finanse etmek amacıyla sağlamış olduğu tutarlardan oluşmaktadır (bkz. 23 nolu finansal tablo dipnotu).

Borsada işlem gören şirketlerin paylarının değeri Borsa’da arz ve talep koşullarına göre belirlenmektedir. Şirkete ait hisse fiyatının toplam hisse sayısıyla çarpımı şirketin piyasa değerini ifade eder ve bu değer şirketin ödenmiş/kayıtlı sermayesinden bağımsızdır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.
    Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

Aradığım cevap burada işte..
    Duran varlıklar ile dönen varlıklar toplamı geçmiş yıl kârı kaleminden gitti ise o tutarların karşılığının sermayeye aktarılması gerekiyor diye düşünüyorum. O bedelsiz mutlaka gelecek!..

4.  Alıntı Originally Posted by omer1461 Yazıyı Oku
    T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 02.06.2020 tarihinde yapmış olduğunuz 2002629807 sayılı başvurunuz 25.06.2020 tarihinde SERMAYE PİYASASI KURULU BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Sayın XXXXXXXXXX

İlgi:03.06.2020 Tarihli Başvurunuz

Yatırımcısı olduğunuz YİBİTAŞ YOZGAT İŞÇİ BİRLİĞİ İNŞAAT MALZEMELERİ TİCARET VE SANAYİ A.Ş.'nin (Şirket) bağımsız denetimden geçmiş 31.12.2019 tarihli finansal tablolarına göre özkaynakları 133.677.606 TL olup, varlıklarının önemli bir kısmı 53.457.889 TL tutarındaki Dönen Varlıklar ile 93.937.481 TL. tutarındaki Maddi Duran Varlıklardan oluşmaktadır. Öte yandan, Dönen Varlıklar kaleminin 32.366.270 TL'sı Şirket'in ana ortaklığını finanse etmek amacıyla sağlamış olduğu tutarlardan oluşmaktadır (bkz. 23 nolu finansal tablo dipnotu).

Borsada işlem gören şirketlerin paylarının değeri Borsa’da arz ve talep koşullarına göre belirlenmektedir. Şirkete ait hisse fiyatının toplam hisse sayısıyla çarpımı şirketin piyasa değerini ifade eder ve bu değer şirketin ödenmiş/kayıtlı sermayesinden bağımsızdır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.
    Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

Aradığım cevap burada işte..
    Duran varlıklar ile dönen varlıklar toplamı geçmiş yıl kârı kaleminden gitti ise o tutarların karşılığının sermayeye aktarılması gerekiyor diye düşünüyorum. O bedelsiz mutlaka gelecek!..
    Eğer maddi duran varlıklar kalemine kârın bir kısmı ile alım yapıldı ise.. 93 Milyon TL olmadan önce bu şirketin fakrikaları vs bedelsiz miydi onu anlamıyorum

5. Günaydın millet.İlginç akşam kap haberi geldi tek yorum yok.Acaba haber sıkıntılı diyemi yorum yok.Bu kadat sessiz olmasına imkan yok.Neyse saat 10 da göreceğiz.Umarım İŞBİR gibi olur.Ondada aynı haberler çıkmıştı ve hisse 800 ler civarı gelmişti bu haberler.

6. Çeşitli mecralarda dün akşamdan beri kötü hava estiriliyor. Benim için belirsizlik ortadan kalktı. Bakalım ne yönde gelişme olacak?

7. Belirsizlik derken Ömer abi? Bizi aydınlatabilir misin ? Kap haberi iyi mi kötü mü anlamadığım için soruyorum

8.  Alıntı Originally Posted by Yaşar bilir Yazıyı Oku
    Belirsizlik derken Ömer abi? Bizi aydınlatabilir misin ? Kap haberi iyi mi kötü mü anlamadığım için soruyorum
    Bir kere genel kurul olacak mı olmayacak mı ne zaman olacak... Ve bedelsiz verilecek mi kâr dağıtımı olacak mı vs gibi durumlar iki taraflı, %50 ihtimalliydi. Borsada hisseler belirsizliği sevmezler. Bazen olumsuz da olsa hisseler yönünü çıkacak olan haberlere göre belirler. Şimdi haber çıktı,kâr dağıtımı olmayacak. Gn Kurul da yapılacak. Öğlenin ilk eşleşmeside 43 adet işlem ve 7,000 TL den olmuş. Aşağı yönlü hareket bitti gibi görünüyor. İnşallah güzel rakamlara geliriz kısa zamanda.

Sayfa 431/491 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •