Sayfa 467/491 İlkİlk ... 367417457465466467468469477 ... SonSon
Arama sonucu : 3925 madde; 3,729 - 3,736 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Bedelliden korkmamalı derken, rüchan hakkını her zaman 1 tl olarak düşünmek doğru değil,,en yakın örnek merit,,,,rüchan hakkını 1000 tl den kullandırsa ne olacak? Bu,rakama bağlı.
    1 tl olursa,evet korkmamak lazım.
    Şartlı bedelli tehlikelidir evet;ancak SPK onayından zor geçer.

2.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Çok bilmiyorum ama,bu tür hisselerde devre kesici yok mu? Yoksa,,,,yatırımcının canı yanmasın diye olmalı.
    Tavandan tabana düşerse,rakam %20 oluyor,,,spk bu tür hisselere de bir kural getirmeli,,eğer böyle hisselerde spekülasyon oluyorsa,bunun sorumlusu,kural getirmediği için şirket değil,spk dır bence.

2.ci bir konu,,,,bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama,,,,sen 100.000 sermayeye izin veriyorsun,hissesin sığ olmasına ses çıkarmıyorsun,,ondan sonra hisse aşırı çıkış düşüş yaptığı zaman,cezayı basıyorsun,,,ya ne olacaktı,,tavana 10 lot alış yazssan,hisse hemen tavan oluyor,,10 lot satış yazsan taban oluyor.
    Yok mu bir ödenmiş sermaye tabanı,kriteri elinde.
    Ticaret Bakanlığı Anonim Şirketlerde sermaye alt limitini 50,000 TL olarak belirledi 2004 yılında ve hâlâ o miktar devam ediyor. CİMER'e bu konuda görüş sordum, bir ayı geçti cevap gelmedi henüz. Şaka gibi gerçekten. Borsaya kotesin ama sermaye 100 bin TL.
    Ybtas PÖİP pazarında zaten. Devre kesme cezası zaten olamaz. Şu andaki cezayı da bilerek aldırdılar diye düşünüyorum. 2020 yılında 13 tavan yaptı,ceza meza uygulanmadı. Bekleyip göreceğiz.

3.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Önceki yıllarda bir TV de,"paranın prensesi"şöyle demişti,,yabancılar bize hisse bulun derdi,biz borsanın sığ olmasından dolayı sadece 5-6 hisse önerebiliyorduk.
    Yıllar geçti,,yine ayni tas ayni hamam,,,borsamızın bir an önce enflasyon muhasebesine geçip,,varlıklarını değerlemeleri lazım diyoruz,,bunun tarihini bile 2023 sonuna attılar.
    Yazıktır,günahtır,borsamıza ihanettir bu.
    Enflasyon muhasebesi için enflasyonun üst üste beş yıl %15 ten yüksek çıkması gerekiyor diye biliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by omer1461 Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi için enflasyonun üst üste beş yıl %15 ten yüksek çıkması gerekiyor diye biliyorum.
    Bu arada,benim ihmalim kusura bakmayın 2021 yılı itibarı ile enflasyon muhasebesi uygulanması gerekliyken çıkan yönetmelikle iki yıl ertelenmiş. Yoksa Ybtas'a iyi yansırdı. Gerçi bilanço çıkmadan yorum yapılamaz. 2021 için yeniden değerleme yapılmış olabilir.

Alıntı Originally Posted by omer1461 Yazıyı Oku
    Bu arada,benim ihmalim kusura bakmayın 2021 yılı itibarı ile enflasyon muhasebesi uygulanması gerekliyken çıkan yönetmelikle iki yıl ertelenmiş. Yoksa Ybtas'a iyi yansırdı. Gerçi bilanço çıkmadan yorum yapılamaz. 2021 için yeniden değerleme yapılmış olabilir.
    Hissede bir hareket var,bunun bir sebebi olmalı,,içeriden bilgimi aldılar nedir,sanki maça 1-0 önde başlamak istiyor gibiler.
    Hayırlısı bakalım,inşAllah güzel haberler gelirde,yatırımcılar sevinirler.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

6. Güne 32 adet gibi gayet yüksek bir işlem hacmi ile %3 yukarı yönlü açtık. Sanki güzel bir hareket olacak gibime geliyor. Güzel bir tavan yakışır

7.  Alıntı Originally Posted by omer1461 Yazıyı Oku
    Güne 32 adet gibi gayet yüksek bir işlem hacmi ile %3 yukarı yönlü açtık. Sanki güzel bir hareket olacak gibime geliyor. Güzel bir tavan yakışır
    Mal yedire yedire 11 12 bin arasına gelecek gibi duruyor ytd.

8.  Alıntı Originally Posted by Ordinaryus Yazıyı Oku
    Mal yedire yedire 11 12 bin arasına gelecek gibi duruyor ytd.
    Ya da yavaştan mal ala ala 35 bin 40 binleri görür..Bekleyip göreceğiz.

Sayfa 467/491 İlkİlk ... 367417457465466467468469477 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •