Sayfa 472/491 İlkİlk ... 372422462470471472473474482 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
    Bu şirketi Portekizli firma 500 milyon Euro mi satın aldı Ömer bey,burada gördüğüm en eski sizsiniz bilginiz var mı?

535 milyon yuro ya satın aldı.bugünkü kurla,,8.2 milyar tl.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3. 2006 yılında sanırım Portekiz firması almıştı o fiyata. Sonra Brezilya’lı Votorantim gurubu 2012 yılında satın aldı. Ancak burada bir husus var arkadaşlar; alınan fabrika sadece Yozgat fabrikası değil. Yozgat, Sivas ve Samsun’daki tesisler ve yan kuruluşlarına bu paralar verildi. Borsada işlem gören ise sadece Yozgat fabrikasıdır. Tek fabrikanın ederi değil o para.

4. Yozgat, Sivas ve Samsun fabrikaları halka açık değil, Votorantim o fabrikaları da halka açmak veya bunu borsa dışına çıkarmak isteyebilir, Yozgat fabrikası ise biraz atıl/pasif kalmış bence geride bırakılmış gibi. YBTAS gelişmeye/değişikliğe açık beklentisi olan bir şirket. Brezilya şirketi dünya devi, bugün olmasa bile yarın birşeyler olacak gibi duruyor, böyle gitmez. Tabi OYAK şuanda Türkiye devi çimentoda, onlarla rekabet etmek zor olacak...

Sıvas,Samsun fabrikalarının ödenmiş sermayesi kaç acaba? 100.000 tl sermaye ile geride bırakılan tek şirketin Ybtas olduğunu düşünüyorum.
    Onlarda 2 şer aylık ara veriyorlar mı?
    Ayrıca satın alındığından beri Ybtaşa kaç milyon yuro/dolar yatırım yapıldı acaba?
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Cimpor Ybtaş ı "renklerine bağlarken" şu ifadeleri kullandı.

.........PAZARIN DEĞERİ VARDI: Yibitaş Lafarge Orta Anadolu Çimento A.Ş.nin 3 çimento, 3 öğütme, 12 hazır beton tesisi ve 2 de agrega ocağını 535 milyon Euroya aldıklarını hatırlatan Cimpor Yibitaş CEOsu Vieria, şunları söyledi: "Tesislere bakınca belki fiyatı 535 milyon Euro etmeyebilirdi. Ancak, bu fiyatın içinde pazarın da değeri vardı. Cimpor, Akdeniz havzasında Türkiyeyi üretimle girilmesi gereken bir pazar olarak gördü. Yibitaş Lafarge fırsatını görünce pazarın da değerini dikkate alıp, 535 milyon Euroluk satın almayı gerçekleştirdi.......

Cimpor açık açık herşeyi söylerken,,,Votorantimin ybtaşı kaça devraldığı ile ilgili internetten bir bilgi bulamadım,,şirket tam bir sır küpü,,bilen var mı acaba?

Cimpor bunları söylerken,yıl 2007 idi,,,fakat şimdi işler değişti,,Oyak çimentoları birleştirdi,dev şirket oldu,,Votorantimin karşısında ciddi bir rakibi var artık,,,bir de dezavantaşı şirketi taa Brezilyadan yönetmek
    V.Holdingin tek yapacağı akıllıca hareket,bütün tesisleri Oyak a satmak olmalı bence.

8. Sn. Olimpik Forum'un dediği gibi benim de beklediğim en yüksek ihtimal OYAK'a satmak olabilir veya kendisi bilir OYAK'a rakip olacak şekilde agresif yatırım/satın almalar gibi başka yollar izlemek isteyebilir. Bunlar olurken de bu şirketin sermayesi sadece 100.000 TL. Tabi bunlar sadece beklenti/hayal, kimbilir belki olur...

Sayfa 472/491 İlkİlk ... 372422462470471472473474482 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •