Sayfa 484/491 İlkİlk ... 384434474482483484485486 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. NOT :.....Yukarıdaki yorum bir katılımcının 2019 yılındaki bir yazısından alıntıdır.....

2006 daki çağrı fiyatı 1250 dolar yani şimdiki kurlar 37.000 tl.....

Ama 17 senede doların enflasyon karşısında erimesi minimum 3 kat hesabını da yaptığımızda çağrı fiyatını 107.000 tlye denk gelir....

Çağrı fiyatı bile 107 bin tl ise bu YİBİTAŞ ın kent gibi ,qnbfl ,qnbfb gibi ,isbtr ,iskur gibi değerinin 10-20-30 kat yüksek değerlerine ulaşması hayal edilebilir.Neden bir 2 milyon ,3 milyon tl olmayalım?Hayalse hayal.Nasıl olsa hayal kurmak bedava

2. Algı yapma la Salih.

3. Nedense bu forum çok sessiz kalıyor. Nerede 2019-2020 deki yoğunluk? Eski ortakların hepsi çıktı mı hisseden? Şu ortamda Ybtas satıp hangi hisse alınır ki? Borsada dolaşımdaki sayısı olsun,sermayesi olsun,bedelsiz beklentisi ve oranı olsun.. Hele ki enflasyon muhasebesi sonrası oranın katlanacak olması..Türk Ticaret Kanunu ile asgari sermaye limitinin artmasını da bekliyorum. Böylelikle yönetim istemese de kanunen zorunlu olarak bölünecektir.

Alıntı Originally Posted by omer1461 Yazıyı Oku
    Nedense bu forum çok sessiz kalıyor. Nerede 2019-2020 deki yoğunluk? Eski ortakların hepsi çıktı mı hisseden? Şu ortamda Ybtas satıp hangi hisse alınır ki? Borsada dolaşımdaki sayısı olsun,sermayesi olsun,bedelsiz beklentisi ve oranı olsun.. Hele ki enflasyon muhasebesi sonrası oranın katlanacak olması..Türk Ticaret Kanunu ile asgari sermaye limitinin artmasını da bekliyorum. Böylelikle yönetim istemese de kanunen zorunlu olarak bölünecektir.
    Peki bu hissenin fiyat kazanç oranını biliyormusun.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar

5.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Peki bu hissenin fiyat kazanç oranını biliyormusun.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar
    Cinali kardeşim; Türkiye'de şirketlerin bilançolarında her şeyi net yansıttıklarına inanıyor musun,bu bir... İkincisi,yatırım yaptığın şirketlerin işleyişini, içişlerini biliyor musun? F/K oranı pd/dd oranı gibi saçmalıklara ben inanmam. Evet, f/k oranını biliyorum. Peki sen bu şirketin her sene kaç milyon doları Votorantim'e isim hakkı olarak aktardığını biliyor musun? Yıllara vurduğunda sağ cepten sol cebe kaç yüz milyon TL kâr aktarımı olduğunu,bu rakamı dönem kârlarına eklediğinde F/K dediğin rakamın kaç olduğunu biliyor musun? Bu şirketin 2004-2023 arası enflasyon muhasebesi yaptığında BEDELSİZ ORANININ % kaçyüzbinlere çıkacağının fizibilitesini yaptın mı? Bir şirketin hissesini alırken işkembeden aaa fiyatı ucuz f/k sı düşük diye alırsan bekler durursun para kazanayım diye.
    Son düzenleme : omer1461; 23-11-2023 saat: 11:39.

6. Sabah sabah çok güzel bir haberle uyandık. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile AŞ lerde asgari sermaye 250,000 TL ye yükseltildi. Kanunen Ybtas'ın sermayesi %250 oranında artacak. bu da bedelsiz veya bedelli sermaye arttırımı demektir. Hayırlı olsun ortaklar.

Alıntı Originally Posted by omer1461 Yazıyı Oku
    Sabah sabah çok güzel bir haberle uyandık. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile AŞ lerde asgari sermaye 250,000 TL ye yükseltildi. Kanunen Ybtas'ın sermayesi %250 oranında artacak. bu da bedelsiz veya bedelli sermaye arttırımı demektir. Hayırlı olsun ortaklar.
    %250 nin hiç bir etkisi olmaz.%25000 artırmalı ki,etkili olsun.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

8.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    %250 nin hiç bir etkisi olmaz.%25000 artırmalı ki,etkili olsun.
    Dar bir bakış açısı olmuş bu yorumunuz.
    1-Artık Ybtas yönetimi eli mahkum en az %250 sermaye arttırmaya mahkum.
    2-2024/Ekim ayına kadar süre var. Enflasyon muhasebesi ile bedelsiz oranının %300-500 bin arasına yükseleceğini düşünüyorum.
    3-Elinde küsuratlı hisse olan çok yatırımcı var. Hatta yönetimin elindeki hisse de küsuratlı. Bu küsurat olayını çözebilmek için çalışma yapılacaktır.
    4-%250 oran en az sınır. Bu oranın üstünde artış olabileceği beklentisi ile net karara kadar bu hisse epey yükselir (diye düşünüyorum)..
    5-Enflasyon muhasebesi ile oran diyelim %450,000 olsun, %250 bedelsiz verse bile kalan bedelsiz oranı %180,000 olarak devam eder. Bedelsiz sonrası hisse yine yüzbinli rakamları görebilir.
    6-Belki de %250 oranı bedelli verip bedelsiz beklentisini canlı tutarız...

YBTAS sen nasıl bir hissesin ki beklentin bitmiyor

Sayfa 484/491 İlkİlk ... 384434474482483484485486 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •