Sayfa 58/491 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 457 - 464 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. Buranın altı olmaz diye düşünüyorum.Keza iyi maliyetlenmeler buralardan oldu.Dahada verirler ise Şahin.K bile düşebilir.

2. Bunu bedelsiz hikayesi artık olacaksa da seneye kaldı...

Neden diyeceksiniz...Herkes pat diye Yk kararıyla bedelsiz patlatıyor diyeceksiniz...
    Şirketlerin dahil olduğu iki tür "sermaye sistemi "yapısı var..
    1- Kayıtlı sermeye sistemi
    2- Esas sermaye sistemi
    Kayıtlı sermaye sisteminde olanların yk kararıyla sermaye artırma yetkisi oluyor..Yani, Genel Kurula götürüp onay almadan..
    Esas sermaye sisteminde olanların yk kararını genel kurula onaylatma zorunluğu var...

Genel kurul gündem maddeleri de bu gün belli oldu...20-25 gün sonra Olağan gk yapılacak...O maddelerin dışında bir şey görüşülmeyecek...Tabi bu arada bu gün açıklanan gündem maddelerinin değişme ihtimali kanunen var mı bilmiyorum...

Dolayısıyla,GK dan sonra bedelsiz kararı alınamaz mı derseniz...Alınır tabi...Ama hemen peşine o zaman "Olağan üstü genel kurul" yapılması lazım...Bedelsiz için olağan üstülük var mıdır size bırakıyorum...En azından Nisan da gk vardı o zaman aklın neredeydi, bizi(ortaklar) ne çağırıp duruyorsun derler..

Bu şirketin Esas sermaye sisteminde olup olmadığı konusuna gelince, kap'ta ki bilgilerinden ben öyle anlıyorum.."Sermaye yapısı" yere bakarsanız o anlam çıkıyor...Her şeyi bildiğim kadarıyla açık yazıyorum..Yarın bir gün ters bir şey olursa bana kızmayın..Siz de soruşturun diyerek...Yonga da aynı sermaye sisteminde..Onun bedelsiz süreçlerine bakın..yazdıklarım gibi işliyor..Bozmayın moralleri...3 Hissem var..Yonga olayından önce 2500 razıydım..Şimdi 3000 e vermedik...borsa böyle bir şey..
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

3.  Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Bunu bedelsiz hikayesi artık olacaksa da seneye kaldı...

Neden diyeceksiniz...Herkes pat diye Yk kararıyla bedelsiz patlatıyor diyeceksiniz...
    Şirketlerin dahil olduğu iki tür "sermaye sistemi "yapısı var..
    1- Kayıtlı sermeye sistemi
    2- Esas sermaye sistemi
    Kayıtlı sermaye sisteminde olanların yk kararıyla sermaye artırma yetkisi oluyor..Yani, Genel Kurula götürüp onay almadan..
    Esas sermaye sisteminde olanların yk kararını genel kurula onaylatma zorunluğu var...

Genel kurul gündem maddeleri de bu gün belli oldu...20-25 gün sonra Olağan gk yapılacak...O maddelerin dışında bir şey görüşülmeyecek...Tabi bu arada bu gün açıklanan gündem maddelerinin değişme ihtimali kanunen var mı bilmiyorum...

Dolayısıyla,GK dan sonra bedelsiz kararı alınamaz mı derseniz...Alınır tabi...Ama hemen peşine o zaman "Olağan üstü genel kurul" yapılması lazım...Bedelsiz için olağan üstülük var mıdır size bırakıyorum...En azından Nisan da gk vardı o zaman aklın neredeydi, bizi(ortaklar) ne çağırıp duruyorsun derler..

Bu şirketin Esas sermaye sisteminde olup olmadığı konusuna gelince, kap'ta ki bilgilerinden ben öyle anlıyorum.."Sermaye yapısı" yere bakarsanız o anlam çıkıyor...Her şeyi bildiğim kadarıyla açık yazıyorum..Yarın bir gün ters bir şey olursa bana kızmayın..Siz de soruşturun diyerek...Yonga da aynı sermaye sisteminde..Onun bedelsiz süreçlerine bakın..yazdıklarım gibi işliyor..Bozmayın moralleri...3 Hissem var..Yonga olayından önce 2500 razıydım..Şimdi 3000 e vermedik...borsa böyle bir şey..
    Pırasayı tuttuk desene.

E2003 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Alıcı satıcı verebilecek varmı.

5. Yibitaşın, 2006 yılı sonunda Laferge ortaklığının bitmesi sonucu Cimpor almış...O gün ortaklara çağrı yapılmış...Ortakların,%4,85 çağrıya karşılık vermiş ve bu kısım için 8,5 milyon ödenmiş...Tamamı o gün için 175 milyona gelir...Bir hissesi 2006 da 1750 liraymış...

O gün dolar kuru..1,42 lira..1232 dolar vermiş bir hisseye...
    Bu gün için 1232 x 4 =4930 lira ediyor...Bu 12 sene önce çağrıda verilen rakam...

Şirketin 2012 den beri olan zamanda bilançolarına baktığımızda

2011 yılı öz sermayesi 55 milyondan...2017 sonunda 138 milyona çıkmış..2,5 kat artmış..

4930 x 2,5 desek= 12325 lira olmuş..
    Bu rakamın içinde 2006 dan 2011 e kadar olan süreçteki öz sermaye artışı yok...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

6. Daha kar payını ne şekilde
    Vereceklerine ilişkin tablo
    Yok.
    Benim bildiğim kar payı ili
    Şekilde veriliyor nakit ve bedelsiz. Şeklinde veya ikisi birden. Kar payı tablosu geldikten sonra nakitmi.
    Bedelsizmi bakacağız.
    Ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by kralkobra Yazıyı Oku
    Daha kar payını ne şekilde
    Vereceklerine ilişkin tablo
    Yok.
    Benim bildiğim kar payı ili
    Şekilde veriliyor nakit ve bedelsiz. Şeklinde veya ikisi birden. Kar payı tablosu geldikten sonra nakitmi.
    Bedelsizmi bakacağız.
    Ytd.

Nakit ödeme tablosu gelmiş
    Bedelsiz yok.

8.  Alıntı Originally Posted by kralkobra Yazıyı Oku
    Nakit ödeme tablosu gelmiş
    Bedelsiz yok.

Hisse başı net 17.9 tl

Sayfa 58/491 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •