Sayfa 63/491 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 497 - 504 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Bir zamanlar patron, %4,80 ler için 8,5 milyon teklif etmiş...Yani hisse başı yaklaşık 1750 lira...Tam zamanını hatırlamıyorum ama 2008 gibi bir şey sanırım..10 sene önce...Sadece enflasyon açısından baksak 10 senede %100 den fazladır...
    Bu gün için 3500-4000 bin verir mi acep...2018 sonunda kaydileştirme süresi dolacak...Patron büyük ihtimal hisselere çağrı yapıp toplamak isteyecek...Daha önce yaptığı için, yapacağını sanıyorum...Demem o ki bir sene daha sabretmek lazım...Bakalım finalde ne ola...
    Hisseler değerli ki çağrı yapıyor,,o zaman niye halka açıldı,,sormak lazım.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2. 1 defada 80 milyon hemde 100 binden valla desli güldüm😂🤣🤣😂😂

3.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Başka bir brezilyalı şirket,,klmsn yi alarak 3 den 9 a yükseltmişti,

en azından böyle şirketlerde,bilançolarında katakulli yok,,neyse onu gösteriyorlar,,,,bilanço kamuflajı hiç sevmediğim bir şey.
    Bu birazilyalılar alalı bilmem kaç sene zamanında lafargede bile kalmış.Kimse sermaye arttırmamış.Bunlar birde bizim şirkrtten %8ile borç alıyor.Ana şirketten ne kadar alacağımız var bilen varsa söylesin.

4.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Çaprıyı mecbur yaptı.Kuruluş şekli itibari ile dışarıda dağınık çok hisse var.Kurulurken bildiğin sana bana elden ortak alınmış hatta almancılara satılmış kommbasan tarzı.Adamlar bi toplayalım demiş ama olmuyor tabii.Eee bizim spk şart koşuyor 2008 de adamlar saldırıyor olmayınca hooppp borsaya mecburi kote oluyor.Becerseydi zaten borsaya girmeden devam edecekti.

Alıntı Originally Posted by viking Yazıyı Oku
    Çaprıyı mecbur yaptı.Kuruluş şekli itibari ile dışarıda dağınık çok hisse var.Kurulurken bildiğin sana bana elden ortak alınmış hatta almancılara satılmış kommbasan tarzı.Adamlar bi toplayalım demiş ama olmuyor tabii.Eee bizim spk şart koşuyor 2008 de adamlar saldırıyor olmayınca hooppp borsaya mecburi kote oluyor.Becerseydi zaten borsaya girmeden devam edecekti.
    onlar gibi batak değil en azından karlı şirket.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Bugün çimentocuların peşine takıldı,,%13 prim yaparak 2163 den kapattı,,,,çok kötü oldu,,,çünkü ne güzel 2000 in altından topluyorduk,,,tüh,,,toplamamız yarım kaldı,,,,ama 2000 altını görürse,hemen yapıştırırım alımı,,hiç kaçarı yok,
    böyle karlı şirket in buralarda olmasının mümkünatı yok.

7. Çok durmaz burda muraduna erersin ......Pek adeti değildir bu fiyatlar....

8.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Çok ortaklı halka açık olan A.Ş lerin hisselerinde "kaydileştirme süreci" başlatmıştı SPK 2012 yılında...Yibitaş, her hangi bir hissesini borsaya kote etmedi...Kaydileştirme 2012 den 2018 yılı sonuna kadar gerçekleşecekti..
    Bu işlemi yapmayan ortakların(sağda solda sandıkta unutulan)hisseleri YTM(yatırımcı tanzim merkezi)ye geçecek, O da bir şekilde satacak; böylece tüm hisseler kayıt altına alınmış olacaktı...
    Belki o zaman Yibitaş'ın halen dışarıda görülen %17 lik kısmı borsada işlem görecek, belki de PÖSİP den normal pazara geçecekti..

Ama tüm planı AYM 2015 de aldığı kararla bozdu...
    Kısaca "Kaydileştirme yapmayanların hissesine YTM aracılığıyla konamazsın "dedi..
    Dolayısıyla 2018 sonu diye de bir zaman kalmadı...
    Borsadan alanların elinde patladı diyebiliriz..
    Ne derinlik var, ne bu işler umurunda olan yönetim var..Yetim kalmış çocuk gibiyiz..
    İşte Yonga gibi yüksek bedelsiz yapsa da bir çıkış fırsatı bulsam diyenler..

Bu işlem hacmi ile normal pazara geçemez...
    Geriye tek şey kalıyor..
    Patronun makul bir fiyattan çağrı yapması ve kaydileşen hisseleri toplayıp piyasadan çıkması..
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

Sayfa 63/491 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •