Sayfa 83/491 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 657 - 664 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. İade bahsettiğim olay buydu sayın radyocu parayi istedikleri gibi kullanıyorlar niye bedelsiz versinler ki 80 milyonun faizi 20 milyon dediğiniz gibi sadece bunu bedelsiz verse yeter ama benim şöyle bir öngörüm var burda on onbeş kişi yazıyorken bu işi uzatirlar bu adamlar Mart ve Nisan aylarında yönetimi topluyor 2019 Mart gibi karar alma ihtimalleri düşük 2020 Mart olabilir malum Suriye'nin inşası filan 2 ayda bir bir tane alınıp kenara atılabilir ihtiyacı olmayan için süper bir fırsat

2.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Sn Radyocu,
    Bir de şunu sorayım,,,Votorantim,,Ybtaş a ortak olduğu gibi,,Ybtaş da Votorantime ayni oranda ortak,
    Şirketler arası alış verişlerde kur farkı giderleri ya da gelirleri eşit olmaz mı?
    Mesela ben votorantimden %24 faiz alacağım diyelim,,,o da benden alacak değil mi? (bilançoda)
    Birbirimize ortağız.Ayrıca votorantim in karı da ortaklık oranı kadar konsolide olmaz mı?
    Yibitaşın, yaklaşık %83 Votarantime ait...Geri kalan %17 de dağınık şekilde piyasada...

Yibitaşın, Votarantim veya başka bir yerde ortaklığı bulunmamakta...
    Bizim kur farkından doğan borcumuz yabancı para üzerinden borçlandığımız için bize ait bir borç...

Arkadaşlar, şirketi kötülemek için yazmıyorum..Sakın böyle anlaşılmasın...
    Bana göre ana ortak bizleri hiç düşünmüyor...Bu kadar likit pozisyonun varken, döviz ile sıkıntı had safhada iken neden bir kısım parayla bu borcu kapatmazsın ve hedge yapmazsın..Sadece onu sorguluyorum
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

3.  Alıntı Originally Posted by rosene23 Yazıyı Oku
    İade bahsettiğim olay buydu sayın radyocu parayi istedikleri gibi kullanıyorlar niye bedelsiz versinler ki 80 milyonun faizi 20 milyon dediğiniz gibi sadece bunu bedelsiz verse yeter ama benim şöyle bir öngörüm var burda on onbeş kişi yazıyorken bu işi uzatirlar bu adamlar Mart ve Nisan aylarında yönetimi topluyor 2019 Mart gibi karar alma ihtimalleri düşük 2020 Mart olabilir malum Suriye'nin inşası filan 2 ayda bir bir tane alınıp kenara atılabilir ihtiyacı olmayan için süper bir fırsat
    Ben de böyle düşünmüştüm üç sene önce, alıp attım bir kenara ama olmadı...Gözüm kapalı herhangi bir hisseyi alsam 2-3 katlanmıştı bu süreçte...Bildiğiniz gibi SİP hisseleri zoraki borsaya gelen firmalar...Yani patron isteği ile bu piyasaya gelmediler...Onun içinde benim gördüğüm kadarıyla küçük hissedarlara karşı hiç ilgili değiller...

Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Yibitaşın, yaklaşık %83 Votarantime ait...Geri kalan %17 de dağınık şekilde piyasada...

Yibitaşın, Votarantim veya başka bir yerde ortaklığı bulunmamakta...
    Bizim kur farkından doğan borcumuz yabancı para üzerinden borçlandığımız için bize ait bir borç...

Arkadaşlar, şirketi kötülemek için yazmıyorum..Sakın böyle anlaşılmasın...
    Bana göre ana ortak bizleri hiç düşünmüyor...Bu kadar likit pozisyonun varken, döviz ile sıkıntı had safhada iken neden bir kısım parayla bu borcu kapatmazsın ve hedge yapmazsın..Sadece onu sorguluyorum
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5. Sn. Olimpik forum,
    Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum...
    Yibitaşın Kap taki sayfasından ortaklık ve iştirak durumuna baktım..
    Aynı şeyler orada var...
    Ben bunun bir yanlışlık olduğuna inanıyorum...
    Rakam ve oranlara dikkat edersen ikisi de aynı...
    Votorantim Çimento(ana ortak) 308 milyon ödenmiş sermayeli içinde 3 ya da 4 tane çimento fabrikası olan bir yapı...
    Oradaki ifadeye göre Votorantim de Yibitaşın iştiraki gibi bir durum var...
    Hem de %82,9 ile(onların bize olduğu gibi)...
    Yani 308 milyonluk bir devin %82,9 u yibatışın...
    Keşke öyle olsa...Elimizdeki hisse şu an en 100 bin lira olurdu...
    Öyle olsaydı iştirak karımız olurdu...
    Yine öyle olsa Konsolide bilanço açıklardı..
    Bunların hiç birisi yok..
    Dediğim gibi yanlış ifade edilmiş olmalı...

Ben matriksi ve aracı kurumumu arayacağım,,doğru olup olmadığını bir teyit edelim bakalım,benim de kafama takıldı.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Matriksi aradım,,teknik servisten Semih Bey,,Kap a baktım,,doğru dedi.
    Ben ayrıntılı bilançoya giremiyorum,,dosyam yetersiz,,,müsait olan bakabilir mi?
    Aracı kurumda yok diyor,,,anlamadım gitti.

bu kağıt sahipleri küsürat hisselerini hızla kaydileştirmeye başladı..yazık dedelerden kalan küsürat hisseler çok değerlenmemiş..en azından 1e 100 semaye artırsa belki o zaman küsürat sorunuda ortadan kalkar, derinlik de oluşur..kağıt da ederine ulaşır...aslına bakılırsa..yongadan sonra sermaye arturmak işbir holdinge uygun olur... bakıldığı zaman ilk sermaye artıran kuyaş oldu ve normal piyasaya geçti.. sonra yonga bölündü.. şimdi ise işbir bölünmesi ihtimal içinde olabilir..ama yinede bu iki hissenin kasaya atılıp üstüne kilit vurmak gerekir..zaman ise işin formülü...işte o formül ansızın olduğundan kilit şart...
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 83/491 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •