Sayfa 473/491 İlkİlk ... 373423463471472473474475483 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 3,777 - 3,784 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Sıvas,Samsun fabrikalarının ödenmiş sermayesi kaç acaba? 100.000 tl sermaye ile geride bırakılan tek şirketin Ybtas olduğunu düşünüyorum.
    Onlarda 2 şer aylık ara veriyorlar mı?
    Ayrıca satın alındığından beri Ybtaşa kaç milyon yuro/dolar yatırım yapıldı acaba?
    Diğer fabrikalar halka açık değil,o yüzden sermayelerini bilemeyiz.
    Diğer husus,Ybtas çimento üretimine ara vermiyor. Yanlış anlaşılıyor bu. Klinker,yani çimento hammaddesi üretim tesisine bakım için ara veriliyor. Diğer çimento şirketlerinde de görülen bir durum bu.

2.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Cimpor Ybtaş ı "renklerine bağlarken" şu ifadeleri kullandı.

.........PAZARIN DEĞERİ VARDI: Yibitaş Lafarge Orta Anadolu Çimento A.Ş.nin 3 çimento, 3 öğütme, 12 hazır beton tesisi ve 2 de agrega ocağını 535 milyon Euroya aldıklarını hatırlatan Cimpor Yibitaş CEOsu Vieria, şunları söyledi: "Tesislere bakınca belki fiyatı 535 milyon Euro etmeyebilirdi. Ancak, bu fiyatın içinde pazarın da değeri vardı. Cimpor, Akdeniz havzasında Türkiyeyi üretimle girilmesi gereken bir pazar olarak gördü. Yibitaş Lafarge fırsatını görünce pazarın da değerini dikkate alıp, 535 milyon Euroluk satın almayı gerçekleştirdi.......

Cimpor açık açık herşeyi söylerken,,,Votorantimin ybtaşı kaça devraldığı ile ilgili internetten bir bilgi bulamadım,,şirket tam bir sır küpü,,bilen var mı acaba?
    Şirketin internet sitesine girerken bile onaylardan geçiyorsunuz Tam bir sır küpü işletme. Kesinlikle dışarıya bilgi sızdırmıyorlar.

3. 2 milyar piyasa değerindeki şirketin yıl boyunca yaptığı ciroya bak Elinde tutana Allah sabır versin,ondan sonra borsa neden kumar deniliyor.

4. 6 aylık ciroda 3,850,000 TL olan kâr rakamının 168 milyonluk satışta -1,092,000 TL olmasının şaşkınlığını yaşıyorum. Şirket yönetimi kesinlikle iyi niyetli değil.

Ceo başarısız,,şirket sahibi ceo yu görevden almıyorsa,şirket bilerek zarar ettiriliyor demektir.
    Bunu nerden anladım,,yönetim ve pazarlama giderleri %100 den fazla artmış,,yani giderler şişmiş.
    Patron,halka açık olmayan fabrikalara daha çok ağırlık verip,ybtas gözden çıkartılıyor mu sorusu akla gelir.
    O zaman ybtaşı da ya satmalı,ya da diğer şirketler ile birleştirmeli,,en akla gelen mantıklı hareket bu olur.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

6. Beklemeye devam...

7. arkadaşlar genel kurula katıldım,özellikle şu soruldu 2022 yılı ocak ayında değişen kanunla son üç hesap döneminde %100 den ve son hesap döneminde %10 dan fazla enflasyon artışında şirketler enflasyon muhasebesi yapmak zorunuluğu olduğu ve ne zaman yapacakları sorusu votorantimin tamamının finans direktörü evet konuya hakimiz şu tarihte değil ama 9 ay içerisinde yapacakları sonucunu ve tahminini çıkardım.o da ne kadar 320 adet çünkü enflasyon muhasebesi sermaye düzeltme farklarından yapılacak.32 milyon para var bilançoda o kalemde.enflasyon rakamları artarak devam ederse bu süre aşağıya çekilir.buda benim aklıma şu soruyu getirdi.taze kuru sermaye artırımından önce 56bin lotu vardı şimdiki adı tetamed gıda 1 milyona gitti.burada 5500 lot var bakalım bu nasıl olacak bekleyip göreceğiz.benim düşüncen örnek olarak elimizde 20-30 yıldır degerlenmeyen bir arsa vardı şimdi degerlemesine ramak kaldı.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

8. Yahu tavan olduk,tarihi zirvedeyiz kimse bir şey yazmayınca yazayım dedim.. Ben hâlâ bedelsizi bekliyorum arkadaşlar. Çıkmadım,çıkmayı da bu seviyelerden düşünmüyorum.

Sayfa 473/491 İlkİlk ... 373423463471472473474475483 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •