Special Days Image
Sayfa 164/491 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. Sayın hissedarlar rica etsrm bu hisse hakkında biraz bilgi paylaşımında bulunabilirler mi hikayesi, beklentisi vs. 1 adet ne kadar hisseye tekabül etmekte?Sn yakamoz 1 lota tamamlanamadığı için alınıp satilamadigindan bahsetmiş bir üstteki yorumda. 1 lota tamamlamak için kaç adet alım yapmalıyız. Alım ve satımlar nasıl yapılmakta bilgilerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Herkese bol ve bereketli kazançlar dileğiyle. Saygılar hayırlı akşamlar

2. Syn gnr22 yibitaşın kap haberlerine baktığınızda örneğin son 2 haberde 0,560 ve 0,933 ile 0,800 ve 2,186 olarak kayıt yaptırılmış hisseler şimdi satış yapmak istenilse sadece 2,186 daki 2 lotu satabiliyorsunuz fakat 0,186 lot ve diğer 0,800 ve 0,933 ve 0,560 ı satamıyorsunuz 1 lota tamamlanmadığı için. Bu daha önceki kap haberlerinde de görünebilir. Aynı durumda olup kayıt yaptırmayan birçok eski ortakta olabilir, sebebi basit tam lot olan kısmı işlem görüyor, diğer kısım satılamıyor. Bu durumun düzeltilmesi ile ilgili olarak 2019 yılı genel kurulunda bir görüş bildirilmişti ortaklar tarafından, şirketin ilgili müdürünün bu konunun gündemde olduğu ve yönetime iletileceği ile ilgili bilgilendirmeside ayrıca mevcut, yabancı firmalar özellikle votorantim gibi büyük firmalara ben şahsen güvenirim, küçük yatırımcıyı koruma konusunda herhangi bir işlem yapacakları söylerler ise muhakkak yapacaklarına inanırım. Zaman açısından net olmamakla birlikte bu çalışmalar yapılacak ve 1 lotu tamamlayamayan hisseler için ya satın alma veya büyük bir bedelsiz verilerek bu hisselerin satışa hazır hale gelmesi mümkün olabilir. Örneğin 0,933 lotu satamazsınız fakat 1 e 1000 oranında bedelsiz verilirse elinizde 933 lotunuz olacaktır. Bu 933 lotu piyasada satabilirsiniz. ( 1 e 1370 oranında bedel siz olduğu unutulmamalı) oranı elbette şirket ayarlayacaktır, bedelsiz olması durumunda, elinde bu şekilde senet olan birçok yatırımcı da bedelsiz yapıldıktan sonra kayıt yaptıracaktır. Şimdi zaten 1 lota tamamlanmış kısmı satamadıkları için zaten kayıt yaptırmalarınında bir anlamı olmuyor. Bedelsiz durumuyla bu sorun giderilmiş olabilir. Yada şirket tarafından satın alınma durumu, Yani velhasıl kelam, sabırla beklemeye devam.( ben yeniyim bu arada) Yüksek bedelsiz olursa ki, bu hissede bu potansiyel mevcut, arkadaşlarınıza ve torunlara anlatacak borsa hikayesi çıkar. (Tabikide hissede olanlar için) düşebilir diyenler olabilir, buda mümkün düşse % 10, % 15 düşer uzun süre 2500 civarı fiyatlarda dolaşmış, ama birde beklenti gerçekleşirse, bu hissede olmak isterim nasipse. Aşağıda 2019 genel kurul tutanağı kap adresi

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/765913
    Son düzenleme : Yakamozz; 14-12-2019 saat: 20:35.
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Gnr22 Yazıyı Oku
    Sayın hissedarlar rica etsrm bu hisse hakkında biraz bilgi paylaşımında bulunabilirler mi hikayesi, beklentisi vs. 1 adet ne kadar hisseye tekabül etmekte?Sn yakamoz 1 lota tamamlanamadığı için alınıp satilamadigindan bahsetmiş bir üstteki yorumda. 1 lota tamamlamak için kaç adet alım yapmalıyız. Alım ve satımlar nasıl yapılmakta bilgilerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Herkese bol ve bereketli kazançlar dileğiyle. Saygılar hayırlı akşamlar
    Yibitas çimentonun (Votorantim) Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas ve Samsun'da 11adet beton tesisi, Ankara Lalahan ile Kayseri Bünyan'da agrega ocakları bulunmaktadır. Ankara Hasanoğlan, yozgat ve Sivas'ta üç entegre çimento fabrikası, Çorum, Nevşehir ve Samsun'da üç çimento öğütme tesisi ile yıllık 3 milyon ton çimento üretme kapasitesine sahiptir.
    hissenin borsanın en büyük bedelsiz sermaye artırımı yapması gibi bir beklentisi var. yatırımcılar bedelsiz beklentisine gerçekten değer veriyorlar. şahsım adına herhangi bir kağıdın bedelsiz bölünmesi ihtimali alım yapmak için yeterli sebep değil. yibitasın bedelsiz bölünmesi işlem kolaylığı sağlaması bakımından olumlu bir beklentidir.
    şahsi düşüncelerim hissenin bir yıl sonra mali göstergelerinin çok iyi olacağı, bu durumun da fiyatlarına çok güzel yansıyacağı yönündedir. ybtas, hisse fiyatının artması bakımından kısa, orta ve uzun vadelerin hepsinde olumlu teknik göstergelere sahip nadir hisselerdendir.
    çimento sektöründe bana göre en yüksek fiyat artışı vaat eden hissedir.
    düşüncelerimi 159uncu sayfadan itibaren yazıyorum. bu hisseyi ilk söylediğimden beri (bir hafta olmuştur) %10 artış sağlandı. devamı da gelecek inşallah.
    zamanında çok zarar etmiş ve artık kazanmayı biraz öğrendiğimi düşünen biri olarak yazıyorum bunları.
    bol kazanclı günler dilerim.

4. Yapmış olduğunuz değerli yorumlarınız ve bilgileriniz için teşekkür ederim öncelikle... 1 adet hisse almak istesek bu kaç lota tekabül edecek. Satış durumunda olabilecekleri anladım sn Yakamozz alış durumu içinde düşüncenizi söyler misiniz rica etsem
    1 adet işlem bize lot olarak neye tekabül edecek? Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Gnr22 Yazıyı Oku
    Yapmış olduğunuz değerli yorumlarınız ve bilgileriniz için teşekkür ederim öncelikle... 1 adet hisse almak istesek bu kaç lota tekabül edecek. Satış durumunda olabilecekleri anladım sn Yakamozz alış durumu içinde düşüncenizi söyler misiniz rica etsem
    1 adet işlem bize lot olarak neye tekabül edecek? Saygılar.
    syn gnr22 piyasada adet olarak alım ve satım yapılamamaktadır. 1 adet almanız ve satmanız malesef mümkün değildir. Ancak 1 lot olarak alım ve satım yapabilirsiniz buda en son kapanış fiyatına göre 2850 YTL dir. Elinizde daha önceki yazımda örnek verdiğim gibi 0,933 lot görünse bile bunu satamazsınız. 1 lot yapmadığı için 1,000 olursa 1 lot yapıyor. (Yani 1 lot 1000 adet hesabı üzerinden) elinizde 2500 YTL olsa 0,9 lot kadarlık alayım deseniz alamıyorsunuz. İşlem yapmanıza izin vermiyor sistem satış ve alış için 1 lot en az olması gereken değerdir.

6.  Alıntı Originally Posted by Yakamozz Yazıyı Oku
    syn gnr22 piyasada adet olarak alım ve satım yapılamamaktadır. 1 adet almanız ve satmanız malesef mümkün değildir. Ancak 1 lot olarak alım ve satım yapabilirsiniz buda en son kapanış fiyatına göre 2850 YTL dir. Elinizde daha önceki yazımda örnek verdiğim gibi 0,933 lot görünse bile bunu satamazsınız. 1 lot yapmadığı için 1,000 olursa 1 lot yapıyor. (Yani 1 lot 1000 adet hesabı üzerinden) elinizde 2500 YTL olsa 0,9 lot kadarlık alayım deseniz alamıyorsunuz. İşlem yapmanıza izin vermiyor sistem satış ve alış için 1 lot en az olması gereken değerdir.
    2850 tl maliyet = 0.933 lota tekabül ediyor yani.1 'in Üzerine çıkmak için 2x2850 : 5700 tl bu da 2x0.933:1.866 lota tekabül ediyor doğru anlamış mıyım? Başınızı ağrıttı isem affola saygılar

7. 2850 tl = 1 lot yapıyor
    2 lot almak isterseniz 5700 lira ödemek gerekiyor son kapanış durumuna göre bunun haricinde adet olarak almak ve satmak mümkün değil, onun için birçok küçük yatırımcının alabileceği değerin üstünde bir fiyat olması nedeniyle yatırımcılar genelde uzak durur bu fiyatlardaki hisslerden. (Bu daha önce işkur, işbtr de de yaşanmıştı, 2-3 binlerden hissemi alınır veya 7-8 binlerden hissemi alınır serzenişleri olmuştu.)

Burada yanlış anlaşılma olmaması için ben kayıt yaptıran kişilerden örnek vermiştim kap haberlerinden kişide 0,933 olarak görünen hisse adeti 1000 olmadığı için 1 lota tekabül etmiyor bu nedenle satım yapamadığı için mağdur oluyor, bu mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma yapılması gerekliliği ortadadır. Ayrıca baş ağrıtacak bir durumda değil, maksat bilgi paylaşımı olması ve iyi kazanç getirebilecek hisseleri bulmaya çalışmakla ilgili, olur olmaz o ayrı mesele. Yakalayabilirsek ne ala, nasip artık geriside, bil mukabele saygılar dilerim bende size

8. iyi geceler, üzerime vazife değil ancak burda sürekli yazan zevat özelden sorduğum sorulara cevap vermiş değil, vermelerini de beklemiyorum. Ancak günde sadece 5 defa işlem gören hisselerde alım- satım yapmanın nasıl bir cambazlık olduğunu foruma yeni gelen hisse almaya hevesli kimselere güzel bir şekilde açıklayın hatta istedikleri herzaman hisselerini paraya çevirmenin ne kadar zor olduğunu da açıklayınız sonra sebep olduğunuzdan dolayı bi dolu laf veya beddua almayınız lütfen.. herşey güllük gülistanlık gibi anlatmayı değillde güllerin gövdelerinde dikenlerin de olduğunu söyleyin lütfen vesselam. NOKTA..

ytd değildir

Sayfa 164/491 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •