Sayfa 167/491 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1.  Alıntı Originally Posted by WindowsUp Yazıyı Oku
    mrb, hayri77 ömürsünüz vallahi... '''ybtas birazcık çıktı, o da ben söyleyince çıktı desem çok yanlış olmaz[/'''' diyorsunuz ya , daha çok çıkması için biraz az söylemişsiniz galiba, dikkat edin gelecekte düştüğünde siz söylemediniz diye düşmesin mazallahh...işin latifesi bunlar

ama siz siz olun özünüzle, sözünüzle fazla risk almayın.. geçen yıl forumda rüzgar olanlar çoktan yel olup gitti.. bi farkla ki yenileri gelir .. mahcup olan olana bu böyle devam eder ,sizi tenzih ederim..

ytd değildir

ytd değildir
    yok ben daha çok söylesem daha çok çıkmaz. hisse ben söylediğimi için çıkmaz. çıkacağını bildiğim için ben söylerim, er ya da geç çıkar.
    bol kazançlar dilerim.

2. Dört senedir bir kaç tane var hesabımda...
    Birazda inada bindi...
    Gözü kapalı başka bir şey alsam, çoktan katlamıştı sanırım...
    Neler geldi neler geçti buradan...
    Hisse sahibi olup da hisse hakkında olumlu bir şeyler yazmak,
    Anormal bir durum da değil...
    Malını kötüleyen satıcı gören var mı ki...

Çok yazdım burada, alış sebebim 2018 sonuna kadar MKK ya kayıt olmayanlar,
    YTM ye geçecek, oradan da üç ay içinde satılacaktı..
    Akabinde Votorantim de hisselerine sahip çıkar düşüncesiyle,
    Derinlik falan artar normal pazara çıkar umuduydu...
    Öyle ya 2006 da Portekiz Cimpor, Oyaktan bu hisseleri alırken Yibitaş ortaklarına çağrı yapmış,
    Çağrıya cevap verenlerin 1 yibitaş hissesi o günkü kur üzerinden 1250 $ alınmış...
    2012 yılına gelince Brezilyalı Votorantim, Portekiz Cimporu alınca yibitaşın öz sermayesi 50 M civarıymış..
    Şu an 136 M civarında...
    Aradan geçen sürede; sadece 14 sene önceki fiyat ile 2012 yılında ki öz sermaye artışını hesaba katsak...
    1.250 $ x 5,8= 7250 TL (14 sene önceki çağrı fiyatı üzerinden)
    2012 yılından itibaren 2,5 kat da öz sermaye artmış..7250 x 2,5=18000 (2006-2012 arası öz sermaye artışını bulamadım)
    2006 değerlemesine göre en az 18000 olmalı sonucu çıkıyor..
    O günkü konjonktürle bu gün farklı denebilir...
    Daha mı iyi daha mı kötü bilemem...
    Bir gerçek var 7 sene önce 4000 liraya işleme başlayan hisse
    Halen daha 2000 ler de...

Kısaca 2015 de AYM,
    " MKK ya kayıt olmayanlar YTM ye geçer" maddesini iptal edince,
    Hisse sahipsiz kaldı sanırım...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

3. Sayın radyocu çok güzel açıklama yapmışınız bu hissenin suanki değeri söylediğiniz rakamlarda olmalı ama bu hissenin çok iyi fiyatlara ulaşacağına canı gönülden inanıyorum.ytd

4. Çok açık değil mi ? hisselere sahip olan işçi ailelerinin çoğu şimdi gariban durumdalar muhtemel, kotasyonu yaptırıp ihtiyaçları olduğu için satıyorlar işte, başka çareleri mi var ? kurulduğu günden beri sermaye artırmayan bir şirketten ne bekleyebilirler ki, birçoğu da belki oğluna,torununa kalmıştır ne bilsin değerini,kıymetini satıyor işte..

2003 den beri şu borsada şahid olmadığım olay yok sanki,,
    ittifak borsaya kote olduğunda 50 tl gibi başladı, yıllarca yok pahasına hisseler ucuza toplandı..sonrası malumm..
    çaresiz insanlara ne diye satıyorsun demek de zor tabi...%82 nin dışında kalan hisselerin çoğu kotasyona gelmeden istikrarlı fiyat bulmak çok zorr..

günde 5 defa işlem görürken mal satmak için yapılan cambazlıkları gördükçe mal almanın kolay, satmanın ne kadar zor olduğunu yaşarsınız...

ytd değildir

5. 15 aralık 2018 'de 3848 lot olan kotasyon
    15 aralık 2019 itibarıyle 4315 'e ulaşmış
    yani 1 yıl boyunca sadece 467 lot yeni kotasyon gelmiş,
    17 bin küsür lot hisse işçilerde olduğu hesaplandığına göre dışarıdaki hisseler kaç yılda gelebilir bunu kestirmek zor.. işin asıl zorluğu burada, yabancı büyük ortak kotasyonla ilgilenmediği ortada veya en azından öyle görünüyor. likit bir hisse olması için kotasyon şart yoksa kapalı gişe oynamaya devam eder böyle...

ytd değildir

6. benzer durum işbirde 2018 aralıktan den 2019 aralığa toplam 1432 lot yeni kotasyon gelmiş, sözün özü işler yavaş yürüyor ve kimsenin acelesi yok, bu durumda hisseyi fiyatlamak çok güç, almak için değilde satmak için kaç kişinin parmakları klawyede kestirmek zor ,

yüksek fiyatlardan satışları karşılamak güç ve para ister, yeni alıcılar gelmedikçe mesela 100 lot toplandı yaklaşık 300 bin lira eder, kim neden nakit parasını böyle maceraya sürükler, [B

]hisse yükselsin diye temenni edenleri acaba bunu düşünüyorlar mı ???[/B]

peki ne demek istiyorsunuz derseniz cevabım şudur, herkes önünü görmesi için kotasyon en azından % 75 seviyesinde tamamlanmalı ve şirketin hissedarların hali pür melalini anlaması lazımdır. aksi halde bu tarz hisseler simsarların vurgaç ,mal devretme cambazlıklarından öteye geçemez diye düşünüyorum.

ytd değildir

7. Evet manzara ortada toplam 1 lot alış-veriş olmuş...

ytd değildir

8. Hocam ne gömdü şirkete.Betonuda attın.Aklımdan şüphe eder oldum.Yaktın yıktın beni 😱😱😱

Sayfa 167/491 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •