Sayfa 228/491 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1.  Alıntı Originally Posted by Vekil1924 Yazıyı Oku
    Hayırlı günler bol kazançlar Yibitaş Hissedarları Ailesi 2 gündür bir yazı üzerine çalışıyorduk arkadaşlarımızla, bugün son olarak Sn. Yakamoz hocamında göz atmasıyla son şeklini aldı. Malumunuz Hisse hakkında en son haber neredeyse 2003 yılında yapılmış bu konu hakkında medyada çok bilgi dolaşmamakta eğer yeterince katılım olursa 3 5 gün içinde konu haber sitelerine düşmeye başlar ve sesimiz daha gür çıkar dikkatleri üzerine çekebiliriz.
    Sizden ricam emeğe saygı.
    Alttaki yazıyı kopyalayıp
    hemen altında ki gazetelere mail göndermeniz
    1 dakikanızı almaz lütfen ciddi katılım sağlayınız.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Ben ve benim gibi binlerce mağdurun sesini duyuracağınıza olan inancımla
    size yazıyorum daha doğrusu yazıyoruz.

Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Ticaret ve Sanayi AŞ (Yibitaş), Almanya'da
    çalışan binlerce işçinin maaşından artırdığı katkılarla 1973'te kuruldu.

Bundan 47 yıl önce Yozgatlı İşçiler ve yakınları, zamanında binlerce mark ödeyerek aldıkları hisselerin karşılığında
    hiçbir gelir elde edemiyor. Yıllardır sindire sindire eritilen firmanın kurucu hissedarları bir nevi kendini aldatılmış hissediyor.
    O dönemde Yibitaş'ın kurulmasında pay sahibi olan hissedarların birçoğu bugün haklarını alamadan dünyadan göçmüş hisseleri
    çocuklarına hatta torunlarına geçmiştir. Fakat haksızlık halen küstahça devam ettirilmektedir. Yibitaşın kuruluşunda alnının terini
    emeğini hayallerini Yozgat'ın ve Milli sermayenin gelişimine katkı amacıyla fedakarca davranan hissedarlar bugün şirketin yönetiminde
    temsil dahi edilmiyorlar.

Yibitaş (ybtas ) firması borsada işlem gören 100.000 (yüz bin) sermayeli ve 137.000.000 ( yüz otuz yedi milyon ) öz sermayeli bir şirkettir.
    Borsada işlem fiyatı 5450 ( beş bin dört yüz elli ) liralardadır. Şirketin % 83 si Votorantim firmasında %17 si ise yaklaşık olarak 7000 ( yedi bin ) civarı ortağın elindedir.
    Ortakların elinde bulunan hisselerde 1 lotu tamamlayamadığı hisseler mevcuttur. 1 lot olmadığı için hisseyi satamıyorsunuz veya eksik olan kısım kadar alıp 1 lota tamamlayamıyorsunuz.

Örneğin: 0,96 lot hisse olan ortak bunu 1 lot olmadığı için borsada satamıyor. Bununda maddi değeri 0,96 x 5450 = 5230 liralık bir değeri bulunmaktadır.
    Bu durumda olan birçok ortakta yaklaşık olarak 3 bin veya 4 bin lot hiç bir şekilde değerlendirilememektedir.
    4000 x 5450= 21.800.000 lira (yirmi bir milyon sekiz yüz bin) gibi bir değer işlem görmemektedir.
    Firma 1973 yılında kurulduğu için ortaklardan vefat edenlerin varisleride bulunmaktadır. Hisse lotlar böyle olunca daha parçalı hale gelmekte ve satılamamaktadır.

Bu durumun çözümü çok basit aslında Yibitaş'ın Sermayesi 100.000 (yüz bin) Özsermayesi 137.000.000 ( yüz otuz yedi milyon) yani 1370 katına ulaşmış durumda. Günümüzde 100.000 tl ile
    bir bakkal dükkanı sermayesi bile edilemezken koskoca Yibitaşın bu sermayelerde olması komiktir. Şirket 1370 katı sermayeye ulaşmışken sermaye arttırımına gitmelidir.
    Bu sayede hem şirketin sermaye yapısı güçlenecek hemde varislerin ellerindeki 0.66 1.77 gibi hisselerini değerlendirme fırsatları olacak mağduriyetleri giderilecektir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Yozgat Yerel haber siteleri

[email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]

Ulusal Haber Siteleri

[email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    Yibitaş Hissedarları tweterde Takipleşiyor.
    @Borsaybts

2. Bir sosyal iletişim platformundan bugün mesaj aldım. Yazmış olduğumuz yazıyı ingilizceye çevirmiş. Bunu kullanarak yurtdışına ve yabancı yöneticilere mesaj atabilirsiniz dedi.
    Altada şirketin yöneticilerini bende paylaşıyorum.
    Dilerseniz mail atabilirsiniz.

Dear Sirs,
    Yozgat Workers Union Construction Materials Trade and Industry Inc. (Yibitaş) was founded in 1973, with contributions from the salary of thousands of workers working in Germany.
    47 years ago, Yozgat Workers and their relatives cannot earn any income in return for their shares by paying thousands of marks on time. The founding shareholders of the company, which has been melted to the digest for years, feel kind of deceiving.
    Many of the shareholders who had a share in the establishment of Yibitaş at that time, today have not been entitled to their rights.
    passed on to children, even to grandchildren. But injustice is still arrogant. The sweat of the forehead at the foundation of Yibitaş
    The shareholders, who sacrificed their efforts to contribute to the development of Yozgat and National capital, are today under the management of the company.
    they are not even represented.
    Yibitaş (ybtas) is a company with 100,000 (one hundred thousand TRY) capital and 137,000,000 (one hundred and thirty-seven million TRY) equity capital.
    The transaction price on the stock exchange is 5450 (five thousand four hundred and fifty TRY). 83% of the company is in Votorantim and 17% is in the hands of approximately 7000 (seven thousand) partners.
    There are shares in the shares held by the partners that they cannot complete 1 lot. Since there is no 1 lot, you cannot sell the stock or you can buy as many of the missing parts and complete 1 lot.
    For example: The partner who has 0.96 lots of shares cannot sell it on the stock market since it is not 1 lot. This has a material value of 0.96 x 5450 = 5230 TRY.
    In many of these partners, approximately 3 thousand or 4 thousand lots cannot be evaluated in any way.
    4000 x 5450 = 21.800.000 TRY (twenty-one million eight hundred thousand TRY) is not traded.
    Since the company was founded in 1973, there are heirs of those who died from the partners. As such lots become more fragmented and cannot be sold.
    The solution to this situation is very simple. In fact, the Capital of Yibitaş has reached 100.000 TRY (one hundred thousand TRY) Equity 137.000.000 (one hundred thirty-seven million) or 1370 times. Today, with 100.000 TRY
    While a grocery store capital cannot be obtained, it is funny that the huge Yibitaş is in these capitals. While the company has reached 1370 times capital, it should increase its capital.
    In this way, both the capital structure of the company will be strengthened and the victimization of the heirs will have opportunities to evaluate the shares such as 0.66 and 1.77 lots.
    The demands of the investors are not taken into consideration at the General Assemblies of the Company. Profit shares distributed every year are no longer given. The profitability of the company decreases day by day.
    As an investor, efforts have been initiated to create an agenda on social media, and such initiatives for Votorantim can result in loss of prestige.

[email protected]
    [email protected]
    [email protected]

3. Eşleşme kaçta arkadaşlar?

4.  Alıntı Originally Posted by GÜNEŞLİGÜNLER Yazıyı Oku
    Eşleşme kaçta arkadaşlar?
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bu hissenin fiyatı kesinlikle buralar değildir. Hisse başını yukarıya kaldırdığında bu fiyatlardan satanları görcem

Ytd

1 lotla 1500 tl zarardayım inanılır gibi değil 6222 den aldım 2 gunde 4689a düştü keşke almasaydım lanetli kağıt

7. toplam 38 lot işlem oldu.

bugünde tacirler elindekini çıktı,
    5 bin den ne güzel eşleşiyordu son anda tabana çaktı tacirler,

bakalım hayırlısı bu çalkalamalar elbette olacaktı, YTD
    Son düzenleme : Yakamozz; 27-02-2020 saat: 18:50.
    Yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by lokasyon Yazıyı Oku
    1 lotla 1500 tl zarardayım inanılır gibi değil 6222 den aldım 2 gunde 4689a düştü keşke almasaydım lanetli kağıt
    Sebebsiz yere Tavan tavan giden kağıda yapışılmaz .Bi kaç defa yazdım beni yanlış anladılar.Bende isterim gitmesini ama gitmek için sadece bedelsiz beklentisi yetmez.Sığ kağıt sermayesi düşük ama giderse kimseye alış imkanı vermeden gider.Döner belki ama piyasa da şu an berbat.Şu piyasada bile yüzde yüz artmış durumda.Maliyeti düşük olanlar da sıkıntı olmaz.Umarım daha çok zararınız olmaz...Şu piyasada hangi kağıda girsek yine zarar olur.
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

Sayfa 228/491 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •