Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Maliyet nasıl hesaplanır ?

1. Maliyet nasıl hesaplanır ?

Merhabalar, arkadaşlar ben yeni(acemi) olduğum için birde sizlere sormak istedim. Bir hissenin maliyeti nasıl yapılıyor.

Ben bir hesap yöntemi buldum ama doğrumudur bilmiyorum yardımcı olursanız memnun olurum.

Mesala X hissesinden 574 adet 0,87 liradan aldım buda = 499,38 yapıyor.

Banka binde 2 komisyon koyuyor (499,38 * 2) / 1000 bu durumda 0,99876 komisyon alıyor toplam alım maliyetim 499,38 + 0,99876 = 500,37876 oluyor.

Sizce yaptığım hesap doğrumudur arkadaşlar...Teşekkürler...

Yatırim hesabından o işlem için cekilmiş paralarin TAMAMINI topla. Aldığın hisse sayısına böl.
    .
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Yatırim hesabından o işlem için cekilmiş paralarin TAMAMINI topla. Aldığın hisse sayısına böl.
    .
    Merhaba, yanıtın için teşekkür ederim ama bir hisseyi almadan önce o hesabı yapıp bana ne kadar maliyeti olacağını almadan önce hesaplamam gerek.

Alıntı Originally Posted by hknyildiz Yazıyı Oku
    Merhabalar, arkadaşlar ben yeni(acemi) olduğum için birde sizlere sormak istedim. Bir hissenin maliyeti nasıl yapılıyor.

Ben bir hesap yöntemi buldum ama doğrumudur bilmiyorum yardımcı olursanız memnun olurum.

Mesala X hissesinden 574 adet 0,87 liradan aldım buda = 499,38 yapıyor.

Banka binde 2 komisyon koyuyor (499,38 * 2) / 1000 bu durumda 0,99876 komisyon alıyor toplam alım maliyetim 499,38 + 0,99876 = 500,37876 oluyor.

Sizce yaptığım hesap doğrumudur arkadaşlar...Teşekkürler...
    Hesabınız doğru basit olarak alışta

birim fiyat x ( 1 + Komisyon yuzdesi)

satışta ise

birim fiyat x (1 - Komisyon yuzdesi)

1 lot için esas maliyetin 0,87 × ( 1 + 0.02) olacaktır. Satışta ise 0.87 × (1 - 0.02).

Alış ve satış işlemleri sonucunda paranın %4 u komisyon olarak ödersin bu nedenle yapacagin işlemde %4 üzerinde getiri elde edemezsen paranı eritirsin...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

6. Merhabalar, verdiğiniz yanıtlar için çok çok teşekkür ederim. Ayrıca geç yanıt verdiğim içinde özür dilerim. Çok saolun.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •