Sayfa 1005/1007 İlkİlk ... 550590595599510031004100510061007 SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 8,033 - 8,040 arası.

Konu: Viop XL

1. Bu sığınmacı meselesinde herkesin atladığı bir mesele var. Batının yaşlanan nüfusu, ve insanların refaha ulaşmasından kaynaklı nitelikli işgücü bulamıyor. 1960'lardan itibaren aldığı Türkler entegre oldu, bir çoğu refaha ulaştı. Hizmet sektörlerinde, ağır işlerde Almanların işini gören Türkler bugün şirket sahipleri oldu. Haliyle büyüyen avrupa şirketleri sürdürebilirlik için mühendis,doktor,yazılımcı vb gruplarda nitelikli insan bulamıyor. çünkü nüfus müsait değil.

Biontech şirketi bunun örneği.

Şimdi esas mesele burada başlıyor.

2015-16 yıllarına kadar ülkede bu bahsettiğim meslek gruplarındaki kişiler 4-5bin euro civarlarında gelirleri vardı. Yani Avrupaya gitse o maaşları alacak, bu yüzden ülkesinde kalıyor, rahat yaşıyor, yurtdışınada tatile gidiyordu. Bu avrupaya göçü engelliyor.

Burada hepiniz borsa işinden anlıyorsunuz, Erdoğan'ın kasıtlı olarak enflasyon çıkarttığını, kasıtlı doları çıkarttığını, kasıtlı olarak merkez bankasına saldırdığını, ekonomi bakanlıklarını özellikle niteliksiz seçtiğini bilmeyen olmadığını düşünüyorum.

Hedef Türkiye'de bulunan, yetişen nitelikli kişileri avrupaya çekmek. Bunu Almanya sağlıyor tabii ki.

Yani hedef mülteciler arasında nitelikli olanları ülkeye almak değil. Türk vatandaşlarını ülkelerine çekmek.

Gelinen nokta bu.
    Türkiye'den göç eden vatandaş sayısı son 3 yılda muazzam rakamlarda. Bundaki en büyük etken, Türkiye deki gelişmeler ve alım gücü.

bir tek cevaplanmayan soru var. bu işte RTE'nin çıkarı ne? Bana bunu açıklayabilecek varsa 40 yıl kölesi olurum.

Ve son olarak Almanya ile yaptığımız göç antlaşması ivedilikle fes edilmeli. Bunun Türkiye'den hiç bir kârı yok, zararı var.

Evet bu yazıyı bugün niye mi yazdım?
    Biotek alanında muazzam işler yapan bir arkadaşım Almanya vizesi onaylandı. Çalışma izni ve oturum izni aldı.
    Hemde almanca öğrenmeden, ingilizce bilmesi yeterliymiş. öyle hızlı oldu ki, şaşırır kalırsınız.

Gitme sebebi de ekonomik şartlar ve Türkiye 'deki sığınmacı krizi.
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

2. İşin kolayı var, gırnızıda lönklüyüp fışkırtınca vericen

16.96 Since 27 Aralık 2023

3. Bence TL'yi dolar, euro veya altına endeksleyeceklerdi, Ukrayna işi ile durum hepden bozuldu.

Yeni kripto para testleri başladı dendi. 1 kripto para 1 dolar denir ise çok para çekebilirler.

Bugün bir tane stable coin göçmüş, hesap sorabileceğin bir muhatap yok, burada bir boşluk var bence.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. bu coinciler dalga geçerdi borsacılarla...

%3-5 ne ya ben onu bir saatte alıyorum diye...

sizin kazancınızı biz kulağımıza damlatıyoruz diye...

şimdi bir kaçını aradım teli açmıyor...

5. Uzun vade yüksek faiz olur ise para birimini değiştirmek zor olur, adam %25 faiz ile 10 yıllık tahvil almış ise yine %25 faiz ister.

6.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    şimdi sen buna analiz diyorsun
    sonra diyecenki ben bildim bulut bana kurdale tak.
    sonra 10 sayfa vıop yapma , teknik analiz yok dersin
    memed durumun iyi değil ,
    Evet yavaş yavaş anlıyorsun olsun. Bravo sonunda. Analiz diye birşey yok alkış

7. Viop XL

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    bu coinciler dalga geçerdi borsacılarla...

%3-5 ne ya ben onu bir saatte alıyorum diye...

sizin kazancınızı biz kulağımıza damlatıyoruz diye...

şimdi bir kaçını aradım teli açmıyor...
    Luna diye bir coin % 90 düşmüş.
    Bazıları % 20-40 arası.
    Nasıl açsınlar telefonu?

8. Düşen para stable coin. Diğer kriptolar düşüyor diye BTC short, Terra long yapan olduysa sıfırlanmış olması gerekir.

Herifler görmüştür böyle bir yığılmayı, olmayacak şey olmuştur. 1 dolar 1 Terra ediyormuş normalde. Kime şikayet edeceksin belli değil.

Operasyon yapan belki Terra short USDT long yaptı, göçertene kadar Terrada short açtı.

Aşağıdaki bilgiler doğru ise BianceUSD ile operasyon yapılmış gibi. Stable coinlerden o yeşil gözüküyor.

Sayfa 1005/1007 İlkİlk ... 550590595599510031004100510061007 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •