Sayfa 7/1007 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Viop XL

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Selamlar

Vade sonlarında pozisyon kapatmak dışında ne gibi alternatiflerimiz var.
    Short yada longa göre nasıl değişiyor.
    Bu konuda net bilgisi olan var mı?
    pay vadeliler fiziki teslimat ile uzlaşılır.
    Long poz için: kontrat adedi x 100 lot hisseyi almanız gerekiyor.
    Short poz için: kontrat adedi x 100 lot hisseyi satmanız gerekiyor.
    Eğer alacak paranız yoksa ya da satacak hisseniz yoksa aracı kurumunuz size ücreti karşılığında çözüm üretir...detaylarını onlara sorarsanız daha doğru yanıt alırsınız.

not:endeks kontrat ve döviz / değerli maden kontratları nakdi uzlaşmalıdır. Kontratları kapamazsanız spottan bir şey alıp satmanız gerekmez.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

2. vadeli piyasada aylık faizler %2,5 bizim faizimiz yıllık 15 değilmiydi...

3.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Sayın tidebringer bu uzlaşmaları nerede görebilirim
    Pay vadeli bir kontratta açıldığı günden itibaren son güne kadar ne kadar long-ne kadar short kaldıysa karşılıklı uzlaşırlar. Bu işlemin sonunda kimin takasına ne olmuş bakmak için o hissenin ayın 1 i ile ayın 2 si arasındaki takasına bakmak lazım. Tabi spot tarafta önceki ayın son günü yapılan işlemler de bu takasa gideceği için ancak kabaca bir varsayım yapılabilir viop uzlaşmadan ötürü takas ne kadar değişmiş diye.

4. 90 da tekrar zorlandı. Shortcu toplayıp seans sonu hepimizi mazot etmez inşallah

5.  Alıntı Originally Posted by Se_M Yazıyı Oku
    Bu ne ya. Sanki etrafta dibimizde savaş yok. Petrol bulduk. Lan ABD bile sürünüyor bizimki coşuyor..
    inandına alıyor işte sen ben gibiler short açtıkça..
    Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Pay vadeli bir kontratta açıldığı günden itibaren son güne kadar ne kadar long-ne kadar short varsa karşılıklı uzlaşırlar. Bu işlemin sonunda kimin takasına ne olmuş bakmak için o hissenin ayın 1 i ile ayın 2 si arasındaki takasına bakmak lazım. Tabi spot tarafta önceki ayın son günü yapılan işlemler de bu takasa gideceği için ancak kabaca bir varsayım yapılabilir viop uzlaşmadan ötürü takas ne kadar değişmiş diye.
    Teşekkürler,
    Ama bu takas değişikliği kendi malını farklı aracı kurumlara aynı tarihte virmanlayıp
    takas takip edenleri yanlış yönlendirmek için de kullanılabilir gibi duruyor.

Ben resmi olarak olarak hisse vadelilerde
    para -hisse takasını veren bir kurum var mı diye merak ettim.

Mesela ziraat yatırım ay sonu son gün 18.10 da
    erdemirde 10000 şort tüpraş 1000 long kaldı gibi bir yer var zannettim.

7. garantiniz olsa tutarmıydınız satarmıydınız?

maliyet 11,08

8. Ekim-Aralık arasındaki dolar rallisinden sonra şimdide enflasyon rallisi mi başlıyor acaba

Sayfa 7/1007 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •