Sayfa 326/1007 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: Viop XL

1. faiz artar gorevden alir bu kadar basit..nolmus yani zor bsy mi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Fazla anlam yüklendi bu MB kararına bence. Dememişler miydi politika faizi önemsizleştirdik ?
    Aynen.
    Pek de bir önemi olmayan politika faizinin peşine niye düştük ki bu kadar?
    Algılarla müthiş oynuyorlar...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

3.  Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Aynen.
    Pek de bir önemi olmayan politika faizinin peşine niye düştük ki bu kadar?
    Algılarla müthiş oynuyorlar...
    şimdi bir de hiçbir anlam ifade etmeyen metni yorumlayacaz. dur daha.

4. froto short toaso long mantıklımı ?

5. PPK / faizi sabit tuttu...

aslında Mart ayında +200 baz puan artırım gelseydi piyasaya coşku verebilecek riskli de olsa güzel bir haber olurdu maalesef olmadı.

6. *TCMB Para Politikası Kurulu, politika faizini değiştirmeyerek %14 seviyesinde sabit bıraktı
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

7. Bu kafa ile ekonomi bize pardon şaha kalkar
     Alıntı Originally Posted by TIFIL Yazıyı Oku
    *TCMB Para Politikası Kurulu, politika faizini değiştirmeyerek %14 seviyesinde sabit bıraktı
    YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

gundwane'nin söylediklerine daha önce cevap vermiştim, her ne kadar bu yarışta (çekişme de) atım olmasa da tekrar belirtme ihtiyacı duyuyorum.

benim bu forumda seviye verdiğim görülmüş şey değildir..benim için volatilite önemli hep söyledim..

diğer yandan spot hisse alıp bekleyen için hava hoş. ki ben de son 5-6 ayda yeni iş geliştirme çalışmalarım nedeniyle (makine mühendisliği + high temperature malzeme, tubitak teydeb süreçleri zamanımı epey alıyor ) daha az viop işlemi yapıyorum ve spota kaymaya başladım. dolar bile fazla almıyorum zira benim için bazı blue chip hisseler "discounted dolar" mertebesinde bir çoğu..

neyse.. ama viopta işlem yapanların durmadan düşecek veya dakka başı bu artacak "düşemeezzz" filan diyenlere söyleyecek bir lafı vardır..

neden mi?

ilk olarak spotta makas problemin yok. ama viopta kontrat değeri (24 bin tl civarı) bir rakama işleyen faiz var bunu yenmen lazım long pozdaysan.. 700-800 tl..

ayrıca.. diyelim ki viopta uzun soluklu olmak için düşük kaldıraç kullandın, mesela 5. teminat değerlerine bakarsanız 2300 tl mesela bu rakam zaten bir taban olduğunda bitiyor. 5 kaldıraçta kontrat başına 4600 tl hesaba koydun.. bekliyorsun ki sağlam strateji.. ama bir taban yapsa 2300 tl kalacak.. akşam seans kapanırken "kapatmalımıyım beklemelimiyim, gundwane kesin yükselecek diyorr" diye düşünme şansın var mı??

yok.. zira bir gün daha taban olabilir. sıfırlarsın. borçlu çıkarsın..

short pozda olan viop pozları içinde tersi geçerli.. yukarı yönlü 2 tavanda..
    veya 1 tavan + 3-4 gün %1-2 artışlar..

dolayıysıyla viop işlemleri yapanlar için her gün hesap yeniden görülür. bekleme şansın yok (teminat tamamlama çağrısı).. ama spot hissen varsa sürekli yükselecek diyebilirsin ve beklersin.. ki zaten orta uzun vadede yükseliyor nominal olarak ve bende zaten bu görüşteyim..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 326/1007 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •