Sayfa 385/1007 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: Viop XL

hadi mc saati gelsin diyoruz da düzelir falan. Ama ne gerek var ki buna 6-6500 puan makas yapıyor. Normalde 2-2500 puana razıyız yani, dert ne kardeşim. iddialı olacak ama akşam 18:15 kapanışını 238.500 altında beklerim.

Alıntı Originally Posted by manif Yazıyı Oku
    hadi mc saati gelsin diyoruz da düzelir falan. Ama ne gerek var ki buna 6-6500 puan makas yapıyor. Normalde 2-2500 puana razıyız yani, dert ne kardeşim. iddialı olacak ama akşam 18:15 kapanışını 238.500 altında beklerim.
    herkes şortunu kapayıp longa geçerse neden olmasın

3.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Temettü fiyattan düşermiş(EREGLİ)...YALAN ,YALAN !
    bizim borsa kendi sistemini kurallarını geliştirdi. bambaşka bir olgu halini aldı.
    10 yüzbin milyon baloncuk gibi bir şey.

4. Kabaca 500milyon$ halka açık kısıma temettü dağıtılıyor Ereğlide... Bunun yüzde kaçı tekrar piyasaya girer asıl önemli olan bu... Ufak para girişleriyle bile endeks iyi yol alıyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    temettü veren hissenin aynı gün tavan yaptığını da gördüm ya daha diyecek söz yok. Diyorum ya şu demir çelikleri 100 lira yapın bir günlüğüne marjları açın. Salın borsayı artık nolur ya.
    Bugün yaptığı hareket çok çok normal. Ben dün kapanışta yüklü eregli aldım mesela bu hareketi beklediğim için. Çünkü "temettüden bir gün evvel satayim, ertesi gün alayım" tayfayı ve "temettülerim ile hisse alayım" tayfayı terse getireceklerini düşünüyodum.
    Hesapta tuttu. Dün al, bugün %5 üstüne ver.
    1-2 gün daha yukarda tutarlar. Yatan temettülere karşı yukardan mal verirler.

Dün satanlarda minik bir ders almıştır diye düşünüyorum...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

6. Ereğli gibi hisselerde trade bile gereksiz, nasılsa sürekli yükseliyor, temettücüler ve ücbeş yıl önce ereğli almış yatırımcılar parayı katlamış,,,
    Biz fakirler gibi trade ile mi uğraşsın

16.96 Since 27 Aralık 2023

7. Alırsın Ford olursun lord lafını ereğliye de uyarlayıp
    Alırsın ereğli olursun bisttin kralı diye reklam yapmak yerinde bir karar olur.

16.96 Since 27 Aralık 2023

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Kabaca 500milyon$ halka açık kısıma temettü dağıtılıyor Ereğlide... Bunun yüzde kaçı tekrar piyasaya girer asıl önemli olan bu... Ufak para girişleriyle bile endeks iyi yol alıyor...
    Hepsinin dönmesi lazım mantık olarak. Düzgün temettü yatırımcısı bu para ile tekrar eregli veya başka hisselere girmeli. Eregli'de önümüzde ki yıl 5TL net temettü geliri garanti. Bence 5.5 a yakın olur net ödemesi ama hadi worst case senaryo diyelim. 5TL olsun.
    Bu sene 30TL ortalama ile toplasanız, %16 verimlilik ediyor. Müthiş oran.

2022 nin 2. çeyreğinden itibaren, yani 2023 fiyatlaması başladığında 45-50TL altına ereğli vermem. Bedava olur... Yine "eregli çok pahalı değil mi, ne zaman düşecek" filan diyenler çıkar bu arada. 10TL de yazdılar, 20TL de yazdılar, en son savaş çıktığı gün 27TL gördü sadece bir günlük... temettücüler eregli topluyor mu diye dalga geçenler vardı forumda...ciddi ciddi yazdılar bunları...

Tam 1 ay olmuş rus işgalinden bugüne. 27TL den 33.5TL ye geldi ve 4.5 da brüt temettü dağıttı. Tokat gibi cevap...

Not: temettücü değilim. Al/sat çıyım ama temettü veren hisselerde trade seviyorum çünkü bilançodan bağımsız hareket ettiremiyorlar... Eninde sonunda fiyatlanıyor...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

Sayfa 385/1007 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •