Sayfa 795/1007 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 6,353 - 6,360 arası.

Konu: Viop XL

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Osmanlı Toprakları
    Gönderi
    1,211
    Mevlüt Çavuşoğlu:

– "Rusya'dan Suriye'ye giden tüm askeri ve sivil uçaklara hava sahamızı kapattık.

Bakan Çavuşoğlu:

"Rusya'nın askeri uçaklarına, hatta sivil Suriye'ye giden uçaklarına hava sahasını kapattık. Üçer aylık izinler veriyorduk. Nisan'a kadar izinleri vardı. Cumhurbaşkanımız da Putin'e söyledi. Daha sonra uçuşlar durdu."

Çavuşoğlu: ABD yönetiminin F-16'lar konusunda kesinlikle olumlu bir tutumu var.
    Parayı Mezara Götüren yoktur ama Paranın Mezara götürdüğü çoktur.

2.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Teminat tamamlamaları genelde ben yazıyorum.

%1 artıdayken 140 küsür T.T.Ç varken -%4 yapmışken 206 milyon T.T.Ç var. Teminat oranlarını sadece tek bir yönlü işlem için mi ikiye üçe katladı sanki kurumlar öyle bir yorum yapmışsınız ki

Bu rakam size normal geliyorsa sorun yok. Burada herkes kendince teori geliştirmeye çalışıyor. Hem pastaya hem bu rakamlara bakarak ben KY tarafının shortta yığıldığını görüyorum. Ha buna rağmen shortculara ekmek yedirirler mi yedirirler neden olmasın. Ben çok derin düşüşler beklemiyorum benim fikrim budur 22 günlük ortalama 2380 seviyesinden aşağıya geleceğini düşünmüyorum. Gelirse de bence fırsattır.

Borsanın artması için sebep yok demişsiniz. Her şeyin fiyatı her gün gıdım gıdım nasıl artıyorsa aynı sebep aslında
    Teminat oranları için komik olan neymiş.. bence sen komiksin dostum.... yıllardır alım satım yapmasam sana inanacağım aslında... ama ben gözümün gördüğüne bakarım.... teminat oranları alım satımdada aşırı yükseldi... senin aracı kurumda düşükse yaz bana... bende oradan açayım

Ayrıca borsa sebepsiz yerede çıkar sebepsiz yerede düşer.... Kasım-Aralık çıkış düşüşünde gördük nasıl olduğunu... sebep belli değil mi sence... alıcı gelene kadar çıkart, alıcı gelince deli gibi bas..... al sana sebep

3.  Alıntı Originally Posted by sartorius Yazıyı Oku
    sayın kamil,o yazdıgınız teminat tamamlama rakamları aslında az,çünki kurumlar fazla teminat istedigi için az kontratla iş yapılıyor,teminatlar eskisi gibi olsaydı tamamlama çagrıları 500 milyon 700 milyon olurdu aslında kurumlar ky yı koruyor
    Ya dostum ben farklı birşey yazmadım ki... benim söylediğim şeyi tekrar ediyorsun zaten

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Dünkü satış teminat tamamlama ile sıkıştırma olabilir mi. Satış kademeleri bom boş iken sattılar
    Artık kademeler her zaman boş sanki Sayın AYASOFYA.... Tek kontratta bile hemen aşağı yukarı yapıyorlar.... Ben 250 kontrat işlem yaptığım zamanlarda bile böyle sığ piyasa görmedim desem yalan olmaz....

5.  Alıntı Originally Posted by kamil79 Yazıyı Oku
    Teminat oranları için komik olan neymiş.. bence sen komiksin dostum.... yıllardır alım satım yapmasam sana inanacağım aslında... ama ben gözümün gördüğüne bakarım.... teminat oranları alım satımdada aşırı yükseldi... senin aracı kurumda düşükse yaz bana... bende oradan açayım

Ayrıca borsa sebepsiz yerede çıkar sebepsiz yerede düşer.... Kasım-Aralık çıkış düşüşünde gördük nasıl olduğunu... sebep belli değil mi sence... alıcı gelene kadar çıkart, alıcı gelince deli gibi bas..... al sana sebep
    Neye komik dedim ki ben hayal mi ruya mi sanri mi goruyorsunuz asil simdi komik oldunuz iste

Neyse bol kazanclar burada bazilarina laf anlatilmiyor belli ki cok alttan terste kalmissiniz acı cok buyuk.

6.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Neye komik dedim ki ben hayal mi ruya mi sanri mi goruyorsunuz asil simdi komik oldunuz iste

Neyse bol kazanclar burada bazilarina laf anlatilmiyor belli ki cok alttan terste kalmissiniz acı cok buyuk.
    Haklısın dostum acaip terste kaldım... battım... bittim
    Ayrıca forumda ki arkadaşlar da her şeyi tersten anlama hastalığımı başlamış anlamadım...
    Borsa düşüşe devam eder denince sanki buradan tekrar 2000 lere inecek demişim gibi cevaplar alıyorum
    Kısa vadeli göstergelere göre pazartesi ve salı düşüş devam etmeli diyorum sadece. Bir atasözü vardır;
    "Ters düşen bıçağın altına yatılmaz"
    Kendine güvenen pazartesi salı denemesini yapar. Benim takip ettiğim gösterge şaşmaz... Ayrıca bugün 2 arkadaşımızın paylaştığı indikatörlerde düşüsün devam edeceğini gösteriyor. 1-2 gün sürer, ama sağlam düşerse konuşmanın anlamı da kalmaz. Büyük bir düşüşe uzunda yakalanmak istemem doğrusu. Bir dönsün göstergeler, düşüşün bittiğini teyit etsin, bizde gerekeni yapalım yani

7. Tüketici kredilerine zorunlu karşılık haberi bankaların başka alanlara yönelmesini mi sağlayacak. Daha doğrusu teminatsız sanayii kredileri mi verin demektir. Bu konuda ykr ve İş Bankası iştirak yada bağlı olduğu holdingin bünyesindeki şirketlere kredi vererek bu süreci atlatır mi.

8.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

sayın gmt içindir,

sayın gmt bir süredir devam etmekte olan longun sizi ters yönde sıkıştırdığını takip etmekteyim,

benim topiğimde pembe boncuk yeresinden ve beklentim yönünde gelen bu realizasyonun sizi bir nebzede olsa rahatlatacağını umuyorum, inşallah ta öyledir,
    tecrübeme göre ilk hamleniz sıkışan shortlarınıza kar beklemek değil porföyünüzün emniyetini eğer sıkıntıdaysanız daha da rahatlamak yönünde olmalıdır, short yönünüz sıkıntıda değil ise yada aynı yönde atacak yedek cephaneleriniz var ise bu dediğim önemsizdir,..ve kale almayın,

görselde grafik saaliktir, şu an için shorttur, ancak bir süre sonra dengeye tekrar gelecek ve karar verecektir, işte öncesinde hazır olarak bu karara sağlam ve dayanaklı girmeli, buna göre bir stratejinizi tekrar oluşturmalısınız,

bu düşüşte yaralarınızı sarmanız ve toparlamanız dileklerimle
    sayin indregandi çok tesekkur ederim sahsima ozel dusunceleriniz ve temennileriniz için,soylediklerinizi dikkate alacagim..şu an icin maddi anlamda pozisyonu tasimakta sorunum yok fakat psikoloji gun gectikce eriyor tabiki..yine de duruma gore pozisyonu dediginiz gibi bir sureligine guvenceye almayi dusunuyorum..bakalim short devam mi long devam mi ne yapacaklar hicbir fikrim yok net olarak..

Sayfa 795/1007 İlkİlk ... 295695745785793794795796797805845895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •