Sayfa 758/1007 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 6,057 - 6,064 arası.

Konu: Viop XL

Alıntı Originally Posted by tarkank Yazıyı Oku
    hulku biraz verdim bakalım sün ve bu sabahda lmıştım biraz..maşall bu aralar pek eyi hulk...birazda long verdim... hafifleyip devamke....bayrama kadar...
    hulk 631 ufff maşalalh...

2. Arkadaşlar resmi enflasyonun %60, gayri resmi %100 olduğu yerde, üstüne reel faizler de eksi 50 civarındayken endeks short yapmak mantıklı geliyor mu?

İlla ki ara ara satışlar gelir, hatta yakında böyle ara bir satış gelebilir.

Benim sorduğum şu, enflasyon %10, reel faizler artı 2-3 iken short yapmak ile; enflasyon %70, reel faizler -%50 iken aynı şey mi? Yani long-short riski bu iki durumda da aynı kalır diyen var mı?
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Mıdıgome Le borsasında sıradan bir para dağıtma günü..Bozkurt dayı zengin oldu artık fakirlerle daha az muhattap oluyor..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar resmi enflasyonun %60, gayri resmi %100 olduğu yerde, üstüne reel faizler de eksi 50 civarındayken endeks short yapmak mantıklı geliyor mu?

İlla ki ara ara satışlar gelir, hatta yakında böyle ara bir satış gelebilir.

Benim sorduğum şu, enflasyon %10, reel faizler artı 2-3 iken short yapmak ile; enflasyon %70, reel faizler -%50 iken aynı şey mi? Yani long-short riski bu iki durumda da aynı kalır diyen var mı?
    Buraya defalarca yazdık geçmişte. Bu enflasyon oranları ile, bu süper bilançolar ile borsa bu fiyatlarda kalmaz diye. Gelip burda "bilanço rallisi nası gidiyor, enflasyon rallisi nası gidiyor" diye dalga geçenler vardı. Şimdi hiçbiri ortada yok haliyle. Ya arkadaş, bir kere de gelin, biz bir halt ettik kusura bakmayın deyip gidin

Bu arada bugün endeks 2555 değil de, 2000 lerde olsaydı yine de bilanço ve enflasyon yorumlarımız yanlış olmazdı. Sadece baskıladıkları anlamına gelirdi ama savaşa rağmen soluksuz bu artış aslında ne kadar haklı olduğumuzu net göstermiş oldu. Umarım 1800 lerden hisse satmak yerine alan kişi sayısı daha fazla olmuştur...

Şu an benim gördüğüm en büyük risk kredili işlemlerin yine çok artmış olması. Dolayısı ile aşağı sert bir satış anında bunların birbirini tetiklemesi ve devre kesicili 1-2 gün yaşanması...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    RUSYA MERKEZ BANKASI BAŞKAN YARDIMCISI : FAİZ ORANLARININ MEVCUT YÜKSEK SEVİYELERDE KALMAYA DEVAM ETMESİNDEN KORKMUYORUZ VE BEKLEMİYORUZ, FAİZ ORANI ENFLASYON İLE GERİLEYECEK

Diplomalılar bu işi bilmiyor net olarak. Faiz oranları enflasyon ile gerilemez, enflasyon faiz oranı ile geriler. Bknz: Türkiye...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

6. Bence burada eskisi gibi şhort meraklisi bir grup yok
    Yanı kendimden biliyorum
    tabii ara ara eski hastalıklar tekrar ortaya çıkıyor
    fakat genel durum bence makul

7. delirsin iyice bakalim..akillari alana kadar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    forumda yazan çizenin azalması v.s. bence shortta terste kalmakla alakalı değil...aralık ayında çok kişi battı gitti bence...bunu zaten vadeli tahtasından rahatlıkla anlayabiliriz...kademeler 3-5 kontratla inip kalkıyor...ilgi azalınca yazan çizende azalıyor haliyle...

saat 14:30 olmuş vadeli tarihi zirvelerde hacim 99 bin kontrat...şaka gibi bişey bu...normalde şu an kafadan 300 bin kontrat dönmüş olmalıydı tahtada...keza açık poz sayısı bu vadede 500 bin kontrat bile görmedi hiç...oysa ekim ve aralık vadelerde 680-690 bin açık poz gördük...buradan da anlaşılabilir ilginin azaldığı...bir de üstüne artan ve muhtemelen 5-10 gün içinde yine artacak teminat fiyatları var yetmezmiş gibi bazı aracı kurumların normal teminatın 2-3 katını istemesi v.s ve tabii ki ROBOTLAR....hal böyle olunca takarım böyle işe deyip ceketini alıp masadan kalkan çok olmuştur...

ilgi ne zaman artar? tahminim vadeli yeniden 150-170 binlere düşerse teminatlar azalır v.s. belki...o da belki...

Sayfa 758/1007 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •