Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 21 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Momentum Trade

1. Pozisyon Yönetimi

Pozisyon yönetiminde uzmanlaşmak zaman alır çünkü bu menkul kıymetler genellikle geniş alış/satış marjları taşır . Geniş spreadler, kârlılığa ulaşmak için lehinize daha büyük hareketler gerektirirken, aynı zamanda, teknik özellikler bozulmadan kalsa da, duruşları ortaya çıkaran geniş gün içi aralıklarda öğütülür .

Tutma sürenizi akıllıca seçin çünkü risk, pozisyonda kaldığınız süre boyunca artar. Günlük ticaret, momentum stratejileriyle iyi çalışır, ancak oyuncuları, birden fazla gün tutmanın daha büyük kâr potansiyelini telafi etmek için daha büyük pozisyonlar almaya zorlar. Tersine, daha fazla harekete izin vermek ve mevcut eylemden daha uzağa yerleştirmeyi durdurmak için birden fazla oturum boyunca devam ederken konum boyutunu küçültmek en iyisidir.

2. Karlı Çıkışlar

Fiyat hızla aşırı genişlemiş bir teknik duruma geçtiğinde çıkın. Bu aşırı uzamış durum genellikle 60 dakikalık grafikte bir dizi dikey çubukla tanımlanır. Alternatif olarak, fiyat, 20 günlük bir üst veya alt Bollinger Bandının üçüncü veya dördüncü standart sapmasını delebilir .

Ana trend çizgisi veya önceki en yüksek/düşük seviye gibi teknik engellere çarptığında, durakları sıkılaştırın veya kör bir çıkış düşünün. Geçişler potansiyel trend değişikliklerini işaret ettiğinde çıkın veya kısmi karlar alın .

3. Momentum Yatırımının Faydaları

Momentum yatırımı, doğru kişiliğe sahip, ilgili risklerle başa çıkabilen ve kendilerini stratejiye bağlı kalmaya adayabilen tüccar için büyük kârlara dönüşebilir.

Kısa Sürede Yüksek Kâr Potansiyeli

Momentum yatırımından elde edilecek kazançlı karlar var

Piyasanın Oynaklığından Avantajınız İçin Yararlanmak

Momentum yatırımının anahtarı, değişken piyasa trendlerinden yararlanabilmektir. Momentum yatırımcıları, yatırım yapacakları hisse senetlerini ararlar ve fiyatlar düşmeye başlamadan önce onları satarlar. Bu tür yatırımcılar için, paketin önünde olmak, yatırım getirisini (ROI) en üst düzeye çıkarmanın bir yoludur.

Diğer Yatırımcıların Duygusal Kararlarından Yararlanma

A Wealth of Common Sense adlı blogdan Ben Carlson'a göre, momentum yatırımı fikrinin tamamı performans peşinde koşmak üzerine kuruludur . Ancak, momentum yatırımcıları bunu belirli bir satın alma noktası ve satış noktası içeren sistematik bir şekilde yaparlar. Momentum yatırımcıları, birçok yatırımcı gibi hisse senedi fiyatlarına verilen duygusal tepkilerle kontrol edilmek yerine, duygusal yatırımcıların neden olduğu hisse senedi fiyatlarındaki değişikliklerden yararlanmaya çalışırlar.

4. Momentum Yatırımının Dezavantajları

Momentum yatırımının da birkaç dezavantajı vardır. Diğer yatırım stratejilerinde var olan aynı risk-getiri dengesi, momentum yatırımında da rol oynar.

Dalgaların tepesinde yelken açmaya çalışan bir tekne gibi, bir momentum yatırımcısı her zaman yanlış bir satın alma zamanlaması ve su altında kalma riski altındadır. Çoğu momentum yatırımcısı, bu riski daha yüksek getiri olasılığı için ödeme
    olarak kabul eder.

Yoğun zaman

Momentum yatırımcıları, piyasa detaylarını saatlik olmasa da günlük olarak izlemek zorundadır. Yükselecek ve tekrar düşecek hisse senetleri ile uğraştıkları için erken atlayıp hızlı çıkmaları gerekiyor. Bu, yatırımcıları korkutacak herhangi bir olumsuz haber olup olmadığını görmek için tüm güncellemeleri izlemek anlamına gelir.

Piyasaya Duyarlı

Momentum yatırımı en iyi boğa piyasasında işe yarar çünkü yatırımcılar çok daha fazla sürüye eğilimlidir. Ayı piyasasında , momentum yatırımından elde edilen kâr marjı, artan yatırımcı ihtiyatına göre küçülür.

5. En iyi sektörleri bulmak için bu adımları izleyin

Başarılı bir momentum tüccarı olmak için en iyi sektörleri hızlı ve doğru bir şekilde tanımlayabilmeniz gerekir. Bunu muhtemelen birçok elek ile manuel olarak yapabilirsiniz, ancak temel adımlar aşağıdaki gibidir:

Öncelikle ilgilendiğiniz hisse senetlerini ve ETF'leri tanımlamanız gerekir.
    Yıllık en yüksek seviyelerine yakın işlem gören hisse senedi ve ETF sayısını belirleyin.
    Hangisinin en iyisini yaptığını görmek için seçilen hisse senetlerini ve ETF'leri en yüksekten en düşüğe sıralayın.
    Bir giriş stratejisi geliştirin. Bir enstrüman kısa vadeli güç gösterdiğinde girmek veya geri çekilmeyi bekleyip zayıflıktan satın almak isteyebilirsiniz. Her iki yaklaşım da işe yarayabilir; önemli olan bir planı uygulamaktır.
    Bir çıkış stratejisi geliştirin. Ticarete girerken hangi noktada (veya koşullarda) kâr edeceğinizi ve hangi noktada (veya koşullarda) zararla çıkacağınızı bilmelisiniz

6. Momentum stratejileri, tek bir hisse senedi bazında geliştirilebilir; buradaki fikir, izleme evrenindeki tüm hisse senetlerinde momentumu ölçmek ve en yüksek momentumu sergileyenlerin ticaretini yapmaktır. Unutmayın, momentum her iki şekilde de olabilir - uzun veya kısa, bu nedenle tek hisse senedi momentum stratejisini izleyen bir tüccar hem uzun hem de kısa ticaret fırsatları elde edecektir.

Tüccarlar ayrıca sektöre özel bir temelde ivme stratejileri geliştirir ve sektöre özel işlemler kurar. Buradaki fikir, güçlü bir ivme sergileyen sektörü belirlemektir, bu, sektöre özgü endekslerde momentum kontrol edilerek yapılabilir. Sektör belirlendikten sonra, sektördeki momentum açısından maksimum güç gösteren hisse senetlerini arayın.

7. Bağıl Momentum Stratejisi
    Bu strateji, bir varlığın birbiriyle performans karşılaştırmasını ifade eder. Bu durumda, bir tüccar, genel olarak düşük performans gösteren menkul kıymetler yerine, daha iyi performans gösteren varlıkları veya menkul kıymetleri satın almayı tercih eder.

Mutlak Momentum Stratejisi

Tüccarlar bir kripto para biriminin veya başka herhangi bir varlığın fiyatını ayrı ayrı analiz ettiğinde ortaya çıkar. Madeni paranın mevcut fiyatını geçmişteki tek performansıyla karşılaştırıyorlar.

8. Biraz geç kaldım ama Viop tarafında Ecilc, Hektas, Sasa, Bimas da momentum stratejisi doğrultusunda pozisyon aldım. Pozisyonlardan çıkınca paylaşım yaparım.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •