Sayfa 3/3 İlkİlk 123
Arama sonucu : 21 madde; 17 - 21 arası.

Konu: Momentum Trade

1. http://

odas biraz geç kaldım eklemek için. Sabah eklemiştim portföye

2.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Biraz geç kaldım ama Viop tarafında Ecilc, Hektas, Sasa, Bimas da momentum stratejisi doğrultusunda pozisyon aldım. Pozisyonlardan çıkınca paylaşım yaparım.
    ecil bımas, hektaş, sasa iyi gitmedi malesef fakat , bugün thy, sise, tekfen ekledim güzel kar üretti.

3. [IMG][/IMG]

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,375
    selam adaş emeğine sağlık
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

5. Riski azaltmak için portföyümüzde kaç tane hisse senedi bulundurmalıyız? Kaç hisse senedinden sonra portföyümüzün riski en aza iniyor?

Portföyünde 3 hisse senedi bulundurmak yüksek riskli,
    5 hisse bulundurmak yüksek-orta riskli,
    10 hisse bulundurmak orta riskli,
    15-50 arasında hisse bulundurmak düşük orta riskli,
    50’den sonra da riskin riskin yavaşça azaldığını görüyoruz.

Yani yeniden anlıyoruz ki riski sevmeyen yatırımcılar için 50 hisseden sonra çeşitlendirme anlamını yitiriyor.

Orta riski seven yatırımcılar portföylerinde 10-20 arasında hisse bulundurması analiz sonuçlarına göre kafidir.
    Orta riskli yatırımcılara nazaran daha az riskli yatırımcılar olan ve düşük-orta riskli yatırımcılar kategorisine giren yatırımcıların ise 20-50 arası hisse bulundurmaları yeterlidir.

Tabi bu analiz sonuçlarına göre konuşuyoruz. Ayrıca hisse senedi sayısı arttıkça riskin de azaldığını unutmamamız gerekmektedir. 50 hisseden sonra riskin azaldığını görüyoruz, fakat artık anlamlı bir azalma kaydedemediğini de görmüş oluyoruz.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •