Sayfa 48/166 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon
Arama sonucu : 1327 madde; 377 - 384 arası.

Konu: Foreks Viop ve Mutluluk

1. Aşırı açgözlülük, piyasada bir düzeltme olabileceği anlamına gelebilir.

Bizler henüz yatırım yapmayı bilmezken kredi ve kaldıraç borsası %90 batırır..
    bu tarz rallilerde parasını sadece borsada unutan kazanır tezi de gerçekleşmiş oluyor.
    Marj için arayan yok, ilave teminat isteyen yok..
    olan bitenden hiç kimsenin haberi yok

GIDA sektörü 2022/06 finansal analizi;
    F/K’sı en düşük şirket, PD/DD’si en düşük şirket, FD/FAVÖK'ü en düşük şirket, sektörde en yüksek puan alan şirket,

2. ZEYNEL KARDEŞİMİN SON GÜNLERDEKİ DALGALANMA HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ :

20 yıllık borsa hayatımda, olumlu/olumsuz bir çok şey yaşadım. Borsanın karanlık dehlizleri dahil çok şeyler duydum gördüm...
    Bende sizler gibi geçmiş yıllarda indikatör trend vs. çalıştım. Hatta kendime ait bar sistemi dahi geliştirdim.
    teknik analiz konusunda yeterince bilgi sahibi olduğum gibi aynı zamanda 2010 yılında yapay sinir ağları üzerine çalıştım.
    Gördüm ki, yapay sinir ağlarının en başarısız olduğu alan finansal piyasalar. Çünkü finansal piyasalar korku ve hırs ile beslenir.
    İnsan duyguları sürekli değişkendir. Bazen kesin doğru olanlar yanlış olur.
    Kademe de seni yenemezlerse, masa da yenmeye çalışırlar. Kirli tezgahlar, tutulmayan sözler vb...
    Bu tür olayları dönem dönem sayfamda yazdım.
    Kitle bilinçlenirse, hırs ve korku duygusu daha az devreye girecek ve daha bilinçli bir şekilde işlem yapacak.
    Çünkü borsada birisinin kazancı başka birsinin kaybadır. Kademeler darphane değildir ve para üretmez.
    Sistemin kalbinde doğmadım. Bende sizler gibi tek başıma ayakta kalmaya mücadele etmeye çalıştım.
    Bazen kaderin ağları, Bazen inat etmem, asla pes etmemem belli bir yere taşıdı.
    Ancak geriye dönüp baktığımda seve seve kibirsiz bir şekilde bilginin kölesi olduğumdur.
    Bize inanan ve güvenen bir kitle var.
    Bu nedenle varsayımla olan düşüncelerimi buraya aktarmam. Kesinlik olması gerekir.
    Son dönemde borsa istanbul da tarihi günler yaşıyor.
    Her taraftan farklı bilgiler duyuyoruz ve hep bir acaba düşüncesi kafamızda kalıyor.
    1,5 milyar lot takası olan hisse taban taban geliyor ve tabanda ciddi bir satıcı var panik ve korku hakim.
    Tahtaya hakim kişilerin müdahale etme imkanı kalmamış ise takasın büyüklüğünün de bir anlamı da kalmıyor. KORKU ve PANİK hat safhada

Ne demiştik piyasayı besleyen duygular korku ve hırstır.
    İşte bu meseleye de aynı pencereden bakmak gerekiyor.
    Bu PANİK havası nasıl oluştu?.
    Bu havanın oluşmasında kimler kazandı kimler kaybetti?.
    Orta da bir tezgah mı var. Hepsini detaylı yazacağım.
    Mehmet AKDERE yıllardır borsa istanbul da işlem/yatırım yapan büyük bir yatırımcı...
    Genelde bist30 hisselerine yatırım yapar ve short pozisyon açmaz, bilakis long pozisyon açar.
    Burada long ve short pozisyonlarında öneminden bahsedelim.
    bir kişi, bir varlığa yatırım yapıyor böylece talep oluşuyor ve fiyatı yükseliyor (long pozisyon), bir başkası ise düşüş yönünde bir pozisyon (short pozisyon) açarak bu varlığın değerinin düşmesinden para kazanıyor.
    Bu olay tahtalarda güç mücadelesine dönüşüyor.
    Yine sistemde bir türlü mantığa oturtamadığım bir durum short pozisyondur.
    Borsa bir yatırım yeri ise ve insanlar buraya birikimlerini değerlendirmek için getiriyorsa, short pozisyon bir yatırım olarak görülmemeli.
    Üstelik olmayan bir varlığın satışını yaparak düşürmek ise!
    Biraz daha açık örnek verelim.
    Temettü yatırımcısı arkadaşlar var.( ben temettü yatırımcısı değilim)
    Temettü yatırımcısı arkadaşlar şirkete ortak olmak düşüncesi ile hisse senetlerini alıyor ve şirketin faaliyet alanından etmiş olduğu kar payından kazanç elde etmek istiyor Ama bir başkası şirketin faaliyet alanı ile hiç ilgilenmeden (şirket faaliyet alanından istediği kadar kazanç sağlasın) short pozisyon açarak değer kaybından kazanç sağlıyor.
    Hani borsa yatırım yeriydi !!!
    Geçmiş twitlerimde görebilirisiniz "biz TL bazlı yükselmiş gibi görünsek te, aslında döviz bazlı kriz yaşıyoruz" demiştim.
    Mehmet AKDERE gibi birkaç büyük yatırımcı 3 Ağustosta Bist30 hisselerine yatırım (alım) yaparak değerlerinin artmasına neden oluyor.
    Mehmet AKDERE borsaya yeni başlamış birisi değil. Tabiri caiz ise "borsanın kurtlarından dır"
    bist30 şirketlerine yatırım yaparken, F/K sı, ülkenin enflasyon rakamları ve döviz kuru gibi çok etkeni düşünerek alış emirlerini göndermiştir.
    Yine geçmiş twitlerim de okuyabilirsiniz "hıyardan ucuz garan olmaz" demiştim.
    Bu meseleye aynı pencereden bakmak demekti.
    yıllardır yerinde sayan bir çok bist30 hissesi ralli yapıyor küçük yatırımcılar ciddi kazançlar sağlıyor ve borsaya olan ilgi ve güvende artıyordu

Değinmeden edemeyeceğim; Maliye bakanı borsa ile ilgili açıklamalar yaparak yerli yatırımcının daha çok gelmesini istiyordu.
    İşte burada bir detay var!
    Bakan beyin bu açıklamasından sonra böyle bir düşüş gelmesi tesadüf müdür?
    ben tesadüflere inanmam hele söz konusu borsa ise Ülkedeki en yetkili ağızlardan döviz yerine borsaya yatırım yapılması için çağrı olacak sonrasında böyle bir düşüş gelecek!
    Bu operasyonun sadece Mehmet AKDERE'yi hedef aldığını düşünmek sanırım saflık olur.
    takdir yatırımcılarındır üstelik kamu bankaları hisselerinin değerinin düşük olmasından dolayı kredi kullanamıyordu.
    Bu ralli döneminde Vakıfbank yurtdışından 650 milyon dolar sendikasyon kredisi kullandı.
    varlıkların değerinin artması hem şirkete hem küçük yatırımcıya faydalı oluyordu
    DM'den tarafıma bir çok mesaj geliyor. Bankalarda hapis kaldıklarını yukarıdan maliyetlendiklerini ve ne yapacağını bilmediklerini yazıyorlar.
    Peki bu olay sonrası bu insanlar borsaya nasıl güven duyacak.
    Bakan beyin çağrısını ne kadar samimi bulacaklar!
    13 Eylül'e kadar ralli devam ediyor.
    Ancak 13 Eylül de olanlar oluyor.
    "AKBANK T A Ş MENSUPLARI TEKAÜT SANDIĞI VAKFI"satış yapıyor.
    Vakfında satmasında bir sıkıntı yok malı var satar BU SATIŞ HABERİ 17:04 SEANS AÇIK İKEN KAP'a DÜŞÜYÜR VE 17:20 'de AKBNK DEVRE KESİCİYE GİRİYOR
    Seans kapanmadan bu haberin alel acele çekilmesi kafalarda büyük soru işareti oluşturuyor.
    Düşüş yönünde maniplasyon burada başlıyor.
    Bu haberin seans içinde gelmesi tesadüf mü?
    bu işler plansız programsız mı yapılıyor?
    HEMDE PARANIN EL DEĞİŞTİRDİĞİ BİR PLATFORMDA!
    AKBNK ta hisse satım haberi arkasından devre kesmesi piyasada bir anda paniğe neden oluyor ve hırs gidiyor piyasaya korku hakim oluyor.
    Oysa haber akşam çekilmiş olsa, alım yönünde işlem yapan yatırımcılar akşamdan tedbirini alacak ve belki satışları karşılayacak
    Paranın el değiştirdiği platformda satış haberini bilen kişiler ne yapar?
    elbette BİG SHORT yapar, hele ki birde buna piyasa paniği eklenirse, tahtadaki oyuncunun üstüne müthiş bir yük biner.
    Yine 20 yıllık piyasa tecrübeme göre şunu diyebilirim.
    Seansın ilk ve son yarım saati tahtaların dengesi için çok önemlidir.
    sabah satışlar karşılanır ve akşamda günlükçülerin satışları karşılanıyorsa her şey yolunda demektir.
    oysa satış haberini geldiği saatte çok manidar
    Düşüş yönünde maniplasyona neden olan ve oyuncu, aracı kurumlar ve küçük yatırımcının ciddi zarar etmesine sebep olan kişiler kim diye aranıyorsa
    @spkgovtr
    'nın AKBNK ta hisse satış haberi öncesi BİG SHORT açanları tespit etmesi gereklidir.
    Yine Ankaralı bir grubun yüklü şekilde short yaptığı piyasada konuşulanlar arasında,
    @spkgovtr
    nın bunu tespit etmesi 5 dakikasını alır. Hele ki Bakan @NureddinNebati
    bey dahil terse köşe yapılan olayda.
    Yine 13 eylülde Ahlatçı seansın kapanış eşlemesine satış gönderiyor. Hem de müşterinin pozisyonuna bakmadan ve bilgi vermeden. (Burası belki yargıya taşınır çok girmiyorum)
    Ne demiştik seansın ilk ve son yarım saati çok önemlidir.
    Buradan Mehmet AKDERE 'ye de şunu sormak isterim. Ahlatçı menkulda kimlerin aracılığı ile hangi tarihte hesap açtınız.
    Acaba kendisinin de cevabını aradığı sorulara burada cevap bulabilir mi?

Ahlatcı Yatırım'ın sahibi Ahlatcı Oda TV'ye kendilerinin aracı olduğunu dile getirmişti. Ahlatçı burada"Söz konusu işlemleri yapan kişi Mehmet Akdere bizimle birlikte 11 yatırım şirketi ile daha iş yapmaktadır ve bizim özel bir müşterimiz değildir' demişti.
    Aracı kurum sahibi, gizlilik sözleşmesine rağmen neden müşterisinin ismini deşifre eder?
    Burasında yine bir çok soru işareti mevcut
    Artık müşterinin kim olduğu, mali gücü ve mevcut pozisyonu deşifre olmuştur
    Bu durum savaşta düşmana cephanenin yerini söylemekten farksızdır
    Trading işinde bir profesyonele dönüşmenin en kilit noktası şu:

Sizlere sürekli olarak vurguladığım gizliliğin neden bu kadar önemli olduğunu sanırım burada görüyoruz.
    deşifre olduğun zaman artık tüm hamlelerin biliniyor demektir.
    Bu toplantı da Ahmet AHLATÇI'ya neden müşteri Mehmet AKDERE'nin ismini deşifre ettiği soruluyor.
    Ahmet AHLATÇI ise kendisini @kilicdarogluk' nun aradığını neler olduğunu sorduğunu söylüyor.
    Bundan dolayı da ODA TV ye çıkıp açıklama yaptığını söylüyor.
    @ahlatci_yatirim
    Oysa Ahmet AHLATÇI hükûmete yakın bir isim, bu olayda kılıçdaroğlu ile dirsek temasa girmesi, acaba hükümet değişirse ben şimdiden muhalefete şirin görüneyim. Olur ya iktidar değişirse şimdiden yerimi ayırtayım mı demek istemiş!
    Giz plazada yapılan toplantıda kurumlar iyi niyet göstergesi olarak 100 er milyon TL lik (ahlatçı dahil) alım yapacaklarını söylüyorlar.
    Ancak, Ahlatçı yine tabana satış gönderiyor.
    BORSA DA BİRİSİNİN KAYBI BAŞKA BİRİNİN KAZANCI İSE, BANKALARDA CİDDİ KAYIPLAR YAŞAYAN KÜÇÜK YATIRIMCI DAHİL, KURUMLARIN VE BÜYÜK YATIRIMCILARIN KAYIPLARI KİMLERİN CEBİNDE Daha bir çok detayı yazacağız. Hepsini bir günde yazıp bitirmek mümkün değil...Borsayı iki indikatörden ibaret sanmayın...
    Yine toplantıda bulunmayan ancak konferans ile katılan info yatırım bu işin neresinde ve neden satış yapıyor.

Başına ne gelirse gelsin, ne kadar para kaybedersen kaybet, ne kadar geri gidersen git, bunun TEK SORUMLUSU SENSİN.

Bunu kabul ettiysen, profesyoneller dünyasına hoş geldin.
    Son düzenleme : rosense; 25-09-2022 saat: 17:21.

3. Bizlerin yapması gereken alışkanlık "en dipten değil, dönüşü gördükten sonra alır, en tepeden değil, dönüşü gördükten sonra satmasını becermeliyiz.

Hareketin hepsinden para kazanma peşinde olmadan, hareketin büyük çoğunluğundan para kazanabilmek bize yeter deyip kendimize poz almalıyız.

4. endeks tahminim olsun %51

5. Hisse senedinde işlem yapanlar için Borsa planın varsa çok basit

1- Dipten hisseyi, DÜŞEN'i kırınca alıyorsun .
    2- Stop seviyeni belirliyorsun .
    3- Hedefe konsantre oluyorsun .
    4- Yükseldikçe trend ile birlikte STOP seviyeni yukarı çekiyorsun .
    5- Hedefe gelince malı isteyene gözünün yaşına dahi bakmadan veriyorsun .

6. AĞA'ların canları grafikte çizdiğim gibi istiyor olabilirler mi ?

Sn rosense başlığa katkılarınız için tesekkurler

Sayfa 48/166 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •