Sayfa 16/123 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 981 madde; 121 - 128 arası.

Konu: SMRTG - Smart Güneş Enerjisi Tek.

1. Çok teşekkür ederim..

2. Şirketimiz ile yurtiçinde yerleşik büyük bir müşteri
    arasında KDV hariç 1.337.970,40 ABD Doları bedel üzerinden güneş paneli satışına istinaden yurtiçi satış sözleşmesi
    imzalanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu sözleşme ile birlikte halka arzdan sonra şirketin imzaladığı sözleşme büyüklüğü 11,337.000 usd ye ulaşmış oldu. Üstüne bir tanede 100 mw lik ges ihalesi kazandı.

3. Şirket sosyal medya sayfalarında hücre fabrikası hakkında bi şeyler paylaşmaya başladı. santralin kurulumu hakkında bilgilendirmeler başlarsa iyi şeyler olur diye düşünüyorum

4. Hazirana kadar temel atılır diye düşünüyorum. Yatırımcı iliskileri çok seffaf, bilgi alabilirsiniz, direkt telefon numarasi ile ulasilabiliyor.
     Alıntı Originally Posted by Mahmut15 Yazıyı Oku
    Şirket sosyal medya sayfalarında hücre fabrikası hakkında bi şeyler paylaşmaya başladı. santralin kurulumu hakkında bilgilendirmeler başlarsa iyi şeyler olur diye düşünüyorum
    SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Santralla ilgili gelişmeler için soruyu mail attım. Fabrika ile ilgili de şu an zemin etüt çalışması aşamasında olduklarını en kısa sürede mühendislik aşamasına geçileceğini öğrendim .bir arkadaşın attığı maile gelen cevaptan evet şirketin şeffaflığı güzel.

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Şirketimiz ile yurtiçinde yerleşik büyük bir müşteri
    arasında KDV hariç 1.337.970,40 ABD Doları bedel üzerinden güneş paneli satışına istinaden yurtiçi satış sözleşmesi
    imzalanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu sözleşme ile birlikte halka arzdan sonra şirketin imzaladığı sözleşme büyüklüğü 11,337.000 usd ye ulaşmış oldu. Üstüne bir tanede 100 mw lik ges ihalesi kazandı.
    Şirketimiz
    ile yurtiçinde yerleşik büyük bir müşteri arasında KDV hariç 7.550.164,25 ABD
    Doları bedel üzerinden fotovoltaik güneş paneli satışına istinaden yurtiçi
    satış sözleşmesi imzalanmıştır.

Bu sözleşme ile birlikte halka arzdan sonra şirketin imzaladığı sözleşme büyüklüğü 18.887.000 usd ye ulaşmış oldu.

7. Panel üreticisi, talebi yatırımla karşılayacak
    Elektrik fiyatlarındaki artış ile yeşil enerjiye dönüşümün hızlanması güneş paneli ve ekipmanlarına talebi artırdı. Yoğun taleple karşılaşan güneş paneli ve ekipman üreticileri, kapasitelerini artırırken, yeni fabrika yatırımları gerçekleştiriyor.

Dünyada enerji fiyatlarının yükselmesiyle birlikte yenilenebilir enerjiye talep ve ilgi her geçen gün artıyor. Türkiye’de de artan enerji maliyetleri sanayicileri yenilenebilir enerji kaynaklarına yönlendiriyor. Özellikle güneş enerjisi hem sanayicinin hem de bireysel kullanıcıların yeşil dönüşüm tercihinde ilk sırada yer alıyor. Lisanssız GES ve RES yatırımlarında sağlanan teşviklerin yanı sıra 5 bin metrekare üzerindeki konutlarda yüzde 5’lik yenilenebilir enerji zorunluluğu bu alanda yatırımları artırdı.

Yapılan son teşviklerle birlikte güneş enerjisi santrallerinde yoğun talep yaşandığını ifade eden Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği Başkanı Halil Demirdağ, “Sektörde yoğun hareketlilik var. Sanayicilerimiz fabrikalarına çatı GES kurmak için yoğun mesai harcıyor. Güneş enerji ekipmanları üreten şirketlerimizde hep kapasite artırımına gidiyor hem de yeni fabrika yatırımları gerçekleştiriyor†dedi. Güneş enerjisi ekipmanları sektörünün dünyada 150 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştığını ifade eden Demirdağ, “2030 yılında bu büyüklüğün 4 trilyon dolara çıkacağı öngörülüyor. Türkiye’de bu pazardan en az yüzde 1 pay alacak ve 40 milyar dolarlık bir pazar oluşacak†diye konuştu.

Hücre üretimi için fabrika kuruyor
    Smart Güneş Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı da olan Halil Demirdağ, şirket olarak bu süreçte üretim kapasitelerini artırdıklarını ifade etti. Demirdağ, şu değerlendirmeyi yaptı: “Artan taleple birlikte yeni hücre üretim tesisi kurmaya yönelik yatırım gerçekleştiriyoruz; 2022 yılında bu üretim tesisinin faaliyetlere başlamasını planlıyoruz†diye konuştu.

https://www.dunya.com/ekonomi/panel-...-haberi-650394

Sayfa 16/123 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •