Sayfa 894/912 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904 ... SonSon
Arama sonucu : 7291 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by nuwanda Yazıyı Oku
    Ek 29430

sayın ortaklar Ser Farm ile bir önceki satın almamız Özdağ Tarım arası 1 km gösteriyor ilk satın almamız yine aynı bölgede mi?
    Ben mi kaçırdım bilgiyi ama Ser Far ile Özdağ Tarım şirketleri Saray Holding bünyesinde görülüyor.

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Afyonkarahisar ili, Sandıklı ilçesi, İstasyon Mahallesi, Soğukpınar Mevkii, 92 Ada, 208 Parselde yer alan 30.000 m² sera deniyor ama arazi 43.166 metrekare....

elbette sera arazinin tamamına kondurulacak değil. depo olabilecek arazi giriş çıkışı vs için yer de lazım...

aslında sn nuwandanın bağlantısı güzel bir bağlantı. yer karamanda diye düşündük ama onun belirttiği yer ise epey iyi. hatta oralarda diğer yerleri de alabileceklerdir. geçen yıl olsa idi bazı idari zevattan sorabilirdik şimdi gittiler... ama sandıklı hem ovadır hem de termal özelliği olan yerdir. bu yatırım ile gerçekten çok güzel bir adım attılar. hele de buraya 650 milyon dolar yatıracaklar ise ki bunun bir kısmının işlemeye yönelik tesis olacağını sanıyorum artık ALARKOyu satmadan sürekli sahiplenmek zorunda kalacağız demektir...
    yörede ola ki başka birileri de yakın zamanlarda yerleşmek niyetindedir, tamam yörede demeyelim ama 50-60 km yakınlarında diyelim...

Alıntı Originally Posted by nuwanda Yazıyı Oku
    Ben mi kaçırdım bilgiyi ama Ser Far ile Özdağ Tarım şirketleri Saray Holding bünyesinde görülüyor.
    sn nuwanda sanırım biz kaçırdık ama toptan bir satış olabilir. ilkini araştırırken ( yani gürlük jeotermal) ve özdağların da Karamanlı olduğunu düşünürek Karaman bağlantısını kurmuştum ben. buradaki bağlantı var ise tek yöre daha iyi. tesis de satın mı alırlar kurarlar mı bilmem...
    serfarmda domates yetişiyormuş. şimdi çağdaş olsa ne dalga geçerdi, odun kömür bitti patates soğan domates başladı diye

"Sayın ilgili, başvurunuz kayda alınmıştır. Geri Alınan Paylar Tebliği'nin 11 inci maddesi 1. fıkrasında "Bu Tebliğ hükümleri çerçevesinde genel kurul tarafından onaylanmış bir gerialım programının bulunması halinde bu program süresince veya bu Tebliğin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca geri alım kararı alınması durumunda, ortaklığın yönetim kontrolünü elinde bulunduran ortakları veya bunlarla yakından ilişkili kişiler tarafından ortaklık paylarının borsada satış işlemi gerçekleştirilemez." ve 2. fırkasında "Birinci fıkra hükmü saklı kalmak üzere, bu Tebliğin 12 nci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca açıklanan sürenin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında veya bu Tebliğin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca geri alım kararı alınması durumunda, ortaklıkta ve/veya bağlı ortaklıklarında Kurulun özel durumlara ilişkin düzenlemelerinde tanımlanan idari sorumluluğu bulunan kişiler ile bunlarla yakından ilişkili kişiler tarafından ortaklık paylarının borsada satış işlemi gerçekleştirilemez." hükmü bulunmakta olup, bu hükümler Borsa İstanbul AŞ'de (Borsa) payları işlemler gören şirketler tarafından kendi paylarının geri alınması işlemlerinde uygulanmaktadır. Şirketlerin yönetim kurulu üyelerinin sahibi olduğu ve Borsa'da işlem gören tipe dönüştürülen pay senetlerinin satışını kapsamamaktadır"

eğer SPK uzmanları bu sonuca varıyorlarsa gerçekten yazık oluyor hukuka... birinci fıkra hükümleri saklı kalmak üzere yazıldığında yönetim kurulu üyelerinde böyle bir yasak var ama idari yön var ama.... eğer bu yorumu bir uzman yapmış ise gerçekten yazık ediyorar. bu hukuk bir gün bize de lazım olur diye dğüşüneceksiniz bir gün... diğer talebimize cevap bile vermemişler ki genelleme var kayda alınmıştır falan diye ki yıllar önce Carrefoursa ile ilgili başvurumuz çok ayrıntılı incelenmişti. sanırım gün gelir bununla da ilgili işlem yapılır zaten zaman aşımı henüz yok... bende de saklı kalsın nasıl olsa bir gün kullanırız...

5.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn nuwanda sanırım biz kaçırdık ama toptan bir satış olabilir. ilkini araştırırken ( yani gürlük jeotermal) ve özdağların da Karamanlı olduğunu düşünürek Karaman bağlantısını kurmuştum ben. buradaki bağlantı var ise tek yöre daha iyi. tesis de satın mı alırlar kurarlar mı bilmem...
    serfarmda domates yetişiyormuş. şimdi çağdaş olsa ne dalga geçerdi, odun kömür bitti patates soğan domates başladı diye

https://www.gardeneryhouse.com/ozdag-tarim

ÖZDAĞ TARIM

PROJE YERİ: AFYON -SANDIKLI

SERA TİPİ: GOTİK SERA

SERA ALANI: 46.000 m²

ÜRÜN: DOMATES

YETİŞTİRME TİPİ: TOPRAKSIZ TARIM

https://www.gardeneryhouse.com/serfarm

SERFARM

SERA ALANI: 38.350 m²

ÜRÜN: DOMATES

YETİŞTİRME TİPİ: TOPRAKSIZ TARIM

Her iki firmada domates üretiyor görünmekte, parantez açıyorum Özdağ Tarım’ın Sandıklıdaki serası.

SERA ALANI: 38.350 m²
    30.000 m² değil yine..
    Hisselerde mezara kadar değil, pazara kadar ortağım....

7.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    Vay be bak sen , bizim oduncu kömürcüler domatacı olmuş.

8. Nostalji.... Beşiktaş diyor. Vay be. O zamandan belliymiş. Nedense aklıma geldi. Domates, domates, domatesssss.

Hayırlı olsun inşaallah.

https://www.youtube.com/watch?v=xPoxw47DoGw

Sayfa 894/912 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •