Sayfa 101/262 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 2091 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Hüsnü hocam yine bir süredir sesiniz çıkmıyor. Böyle bir dönemde sizin öngörülerinizi ve pozisyon olarak nasıl hareket ettiğinizi, ne yaptığınızı merak ediyorum. Teşekkürler

2. Ben de merak ediyorum açıkcası

3.  Alıntı Originally Posted by Nevser84 Yazıyı Oku
    Hüsnü hocam yine bir süredir sesiniz çıkmıyor. Böyle bir dönemde sizin öngörülerinizi ve pozisyon olarak nasıl hareket ettiğinizi, ne yaptığınızı merak ediyorum. Teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by BaHtıÇıktı Yazıyı Oku
    Ben de merak ediyorum açıkcası
    Hastalığını bildiği halde ısrarla tedaviden kaçınmak gibi bir huy edinince insan, sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyor maalesef. Son 10 seçim döneminin borsadaki fiyat hareketlerine yansımasını incelemişsin ve çoğunlukla seçim öncesi borsanın, ucuz ya da pahalı olmasına bakılmaksızın, satış yediğini ve aşağı yönlü hareket ettiğini tekrar hatırlamışsın bu incelemeler sonucunda, daha ne diye tekrar hisse senedi pozisyonu açıyorsun, hem de seçime kalan gün sayısı daha da azalmışken?

Son alım işlemlerim, kısa vadeli düşünüldüğünde, tam bir zamanlama hatası ve bile bile lades durumu.. Ucuz diye alınanların çok daha ucuz alınabilme potansiyellerini 'ya geç kalıyorsak?' hissi ile gözardı edip, alımları öncelersen, kayıplarına da katlanmak ve bu duruma sabretmek zorunda kalırsın.

Sözü uzatmaya ve 'çevir kazı yanmasın' tavrına girmeye gerek yok. Son işlemlerimin zamanlaması büyük hataydı. Ama daha büyük hata ise 'timing' hatası yaptığını farkedip, bundan az hasarla dönmek yerine, hasarın daha da derinleşmesini umursamazca seyretmek. Alınan şirketlerin ucuz olması bir şey ifade etmiyor. Çünkü ucuz olan daha da ucuz hale gelebiliyor, aynen şu anda olduğu gibi..

Bilançoları inceliyorum genel hatlarıyla, beş-altı şirket haricinde hoşuma giden bir bilanço görmedim bu çeyrek sonuçları itibariyle, (yıllıklandırılmış bazda görüntü daha iyi gözüküyor olsa bile). Borsadaki genel trendin de an itibariyle aşağı eğimli olması durumu halen devam ettiği için, iyi bilançolu ile kötü bilançolu arasında fiyat hareketleri açısından çok fark görmek mümkün değil. İyi olanlar biraz daha az hasar görüyor sadece. Tam da bu yüzden 'şöyle yapmalı, böyle yapmalı' demenin boş olduğu bir noktaya geliyoruz.

Pozitif düşünmeye ve geleceğe umutla bakmaya devam.. Bugünler de geçer, hangi düşüşler geçmedi ki..
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

4. 'Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele!'

Bakara, 155
    Clausewitz

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,030
     Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    'Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele!'

Bakara, 155
    Innâ lillâhi ve innâ ileyhi raciun

156: Onlar ki, kendilerine bir musibet dokunduğu zaman: "Bizim bütün varlığımız Allah'ındır ve biz ancak O'na dönüyoruz derler." 157: İşte bunlar, Rablerinin bol mağfiret ve rahmetine ulaşanlardır. Doğru yolu bulanlar da ancak onlardır.

Adana'dan selamlar üstadım.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

6.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Innâ lillâhi ve innâ ileyhi raciun

156: Onlar ki, kendilerine bir musibet dokunduğu zaman: "Bizim bütün varlığımız Allah'ındır ve biz ancak O'na dönüyoruz derler." 157: İşte bunlar, Rablerinin bol mağfiret ve rahmetine ulaşanlardır. Doğru yolu bulanlar da ancak onlardır.

Adana'dan selamlar üstadım.
    Ve aleyküm selam ...
    Clausewitz

7.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Hastalığını bildiği halde ısrarla tedaviden kaçınmak gibi bir huy edinince insan, sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyor maalesef. Son 10 seçim döneminin borsadaki fiyat hareketlerine yansımasını incelemişsin ve çoğunlukla seçim öncesi borsanın, ucuz ya da pahalı olmasına bakılmaksızın, satış yediğini ve aşağı yönlü hareket ettiğini tekrar hatırlamışsın bu incelemeler sonucunda, daha ne diye tekrar hisse senedi pozisyonu açıyorsun, hem de seçime kalan gün sayısı daha da azalmışken?
    Hocam ne kadar tecrübeli olsanda bazen tecrübesizden farkın kalmayabiliyor. Buna nutuk tutulması mı denir, basiret bağlanması mı yoksa umut etmekten midir bilinmez doğru bildiğini yapmanın önünde bir engele dönüşür. Bende aynen yukardaki paragrafınız doğrultusunda düşündüm bu kadar hızlı olmasa bile aşağıya doğru düzenli salınacağını hesap ettim çıkış zamanını planlayıp yol haritamı çizdim ama hep aksi yönde bir”‘ya bu sefer şöyle olursa” diyerekten bekledim bekledim sonrada far görmüş tavşan modu başladı, tek bir hamle bile yapamadım. Keşke zaman maliyetinin çok yüksek olduğu şu eflasyonist ortamda olmasaydık beklemesi sabretmesi daha kolay olsaydı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Deva-i dert hocam selam.Clebi gözüme hoş gözüküyor..Ne dersin ?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 101/262 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •