Sayfa 148/267 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon
Arama sonucu : 2129 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Bakalım bunda da "benden alan da kazansın." formasyonu oluşacak mı?
    Olmazmi hocam
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

2.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Olmazmi hocam
    Bağışıklık kazandık hocam artık
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

3. Şimdi birisi kalkıp dese ki KERVT'in teknik olarak (hem finansallarının büyüme ivmesi, hem de fiyatının büyüme ivmesini baz alırsak) 10 yıl sonrası için gösterdiği hedef fiyat seviyesi 675 TL dese, bunu ciddiye alıp hemen KERVT alan çıkabilir. Mevcut fiyat olan 11,23'e bakıldığında 10 senede yaklaşık 60 katına çıkılmış olacak ve bir çok kişi bu performansın çok iyi olduğunu düşünüp KERVT almaya niyetlenebilecektir.

Ancak sizce bu fiyat büyümesi gerçekten iyi midir? Yıllık % 45'ten çok az fazla bir bileşik büyümedir aslında 11,23'ten 675 TL'ye ulaştıran büyüme. Kimine göre ilk bakışta büyüleyici gelen bu rakam aslında hiç de göründüğü gibi iyi olmayabilir, enflasyonun birkaç yıl içinde normalleştiğini ve 10 yıllık ortalamanın % 30-35'lerde seyrettiğini düşünürseniz, reel büyüme aslında çok da iyi bir görüntü arzetmemektedir.

O sebeple hesaplarınızı yaparken bileşik getiri bazlı yapmanız ve iyi yolda olup olmadığınızı yoklamanız gerek şarttır.
    Clausewitz

4. DEVA'dan oluşan nakti 16,98 ortalama ile BLCYT alarak değerlendirdim. Yıllık bazda Satışlar ve FAVÖK artışı tatmin edici değil. Ama çeyreksel bazda FAVÖK ve Net Kâr marjlarında çok iyi bir toparlanma olduğu için çeyreklik bazda FAVÖK ve Net Kâr gelişimi bir önceki çeyreğe göre oldukça iyi ve bu durumu pozitif buldum ve satış, favök ve net karlardaki büyüme ivmesinin yukarı yönlü olabileceğine kanaat getirdim. Finansal yapısı zaten çok uzun süredir oldukça sağlam ve defansif. Büyüme kısmı biraz defansif kalıyor. orası da biraz kafa karıştırıcı tabi ki.

Cari Oran : 9,89
    Toplam Borçlar / Toplam Varlıklar : 11,22
    Toplam Net Borç / Toplam Varlıklar : -28,50
    Toplam Finansal Borç / Toplam Varlıklar : 2,04
    Toplam Net Finansal Borç / Toplam Varlıklar : - 21,01

Net Borç ve Net Finansal Borç kısmı eksi, şirketin nakit ve alacakları düşüldüğünde borcu yok, alacakları daha fazla.

Bakalım burada nasibimizde ne var? Geçen sene uzun süre beklemiş, hareketsizlik sonu satmıştım, sonrasında iyi prim yapmıştı. Bu sefer ne olacak bilmiyorum.
    Son düzenleme : deva-i dert; 14-08-2023 saat: 14:12.
    Clausewitz

5. Maalesef OYLUM'a yine girememiş olduk, bugün de tavan. İzleme listemde. Başka güzel balıklar bulabilirsem belki onları OYLUM yerine portföye koyarız.

Portföyde zaten 2 adet Gıda ve İçecek var ve onların bilançoları gelmedi henüz. AVOD ve ELITE. Konjonktürel sebeplerle almıştım ikisini de, Net YP pozisyonları iyi ve ihracaat oranları yüksek ve kurlardaki yükselmeden pozitif etkilenirler diye. AVOD 5 haftada % 22,78 yapabildi ancak. ELITE ise % 45,28 getiri ile portföyün en iyilerinden olmasa da iyilerinden. Belki bilançolarına bakıp karar veririm, belki bilanço öncesi satarım. Henüz karar vermiş değilim ikisi için de. ELITE için beklentiler iyi. Ama AVOD kapalı kutu. Ters köşe de yapabilir.
    Clausewitz

6. Avod oranı yanlıştı, güncelledim
    Clausewitz

7. ELITE'te piyasadaki beklentiler gerçekleşirse mevcut piyasa değerine göre (ve net finansal borcun da aynı kalması varsayımı ile) F/K 13,1 FD/FAVÖK ise 9,9 civarında olmasını bekliyorum. Tabii ki hisse fiyatı arttıkça bu oranlar da artacaktır.
    Clausewitz

8. Afyon hala portföydemi deva hocam.?

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 148/267 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •