Sayfa 99/256 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 2048 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Çok kısa vade taşımak üzere yine ARDYZ (7.56 ortalamalı), DOAS (122.50 ortalamalı), ORGE (22.12 ortalamalı) ve TUKAS (15.21 ortalamalı) alımları yaptım. Endeks zigzaglı bir şekilde aşağı gidiyor, döner mi dönmez mi pek belli değil, ancak bir tepki alımı olursa varsayımı ile son yarım saatte bu 4 şirketten alım yaptık. Aslında kapanışa yakın almayı planlıyordum, ama elimiz durmadı yine. Yüzümüz kara çıkmaz inşallah.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2. Hangi temel analiz programına baksam ardyz hemen kendini belli ediyor rasyolari gayet ucuz ama ben teknoloji şirketlerini alamıyorum

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

3.  Alıntı Originally Posted by BME Fund Yazıyı Oku
    Hangi temel analiz programına baksam ardyz hemen kendini belli ediyor rasyolari gayet ucuz ama ben teknoloji şirketlerini alamıyorum

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    F/K: 4.29
    F/NA: 4.00
    FD/FAVÖK: 4.07
    PD/VFÖK: 4.44
    PD/EFK: 4.38
    (PD/A)/Aktif Kârlılığı: 3.02
    (PD/DD)/Özkaynak Kârlılığı: 3.25

Satışlar Büyüme (yıllık) : %100
    EFK Büyüme (yıllık) : %101
    FAVÖK Büyüme (yıllık) : %100
    Net Kar Büyüme (yıllık) : %103

Net Borç/FAVÖK: 0'a çok yakın
    Kaldıraç Oranı: % 29.27
    Finansal Borç Oranı: % 7.36
    Cari Oran: 2.24

Aslında ARDYZ'nin yıllıklandırılmış bazda ve 2023-4Ç ile 2022-4Ç karşılaştırılması bazında büyümesi çok da parlak değil sektöründeki şirketlere göre. Büyüme konusunda mesela MIATK'in eline su dökemez. Ancak rasyoları çok ucuz. Hem sektörünün en ucuzu, hem de BIST'in en ucuzları listesine giriyor her filtrelememde. Borç kısmı oldukça defansif, görece çok az borcu var, diğer şirketlere kıyasla. Ucuzluk ve düşük finansal risk sebebiyle portföyde diyebilirim. Buna rağmen, teknik olarak, fiyatta biraz daha çekilme riski de var aynı zamanda. Endeksin genel çekilme riski de cabası. Ancak bu riski şimdilik almış durumdayım. Değip değmeyeceğine de çok emin değilim. Daha önce de ara ara portföyde bulunduruyordum, diğer kağıtlarıma kıyasla çok randıman aldığım da söylenemez. Hayırlısı.
    Son düzenleme : deva-i dert; 03-04-2023 saat: 05:45.
    Clausewitz

4. Endekste kısa vade görüntü çok parlak değil. 8 ve 21 günlük hareketli ortalamaların altındayız. Çok kısa vadede açık mavi düşen kanal içinde salınıma devam ediyor. Orta kısa vadede ise sarı düşen kanal içinde mi devam edecek yoksa 47XX-55XX arası yatay bandda mı karar kılacak bu hafta belli olabilir. Teknik olarak özellikle BIST fiyatında dip tepkilerinde çok sapma olmayan TKE dip değerleri bu seviyelerden yukarı yönlü bir tepki hareketi gelebilir diyor hafif aşağı sarkmalar riskini barındırsa da. Biraz da bu sebeple risk aldım. Ama global riskler ve klasik seçim dönemi baskısı karşısında borsaya azalan talep, KKM üst faiz sınırının kaldırılması endeksin zayıflığına negatif katkılar sunuyor. Risk almadan da kazanılmıyor, orası da ayrı bir konu. Kısa vadeli tekrar pozisyon aldık, aşağı riski gözönünde bulundurarak. OTT saatlikte bile SAT pozisyonunu koruyor, nerdeyse her yönden 'henüz alma' diye bağıran endekse rağmen alım yapmak da pek akıl kârı değil aslında. Hayırlısı.
    Clausewitz

5.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku

Endekste kısa vade görüntü çok parlak değil. 8 ve 21 günlük hareketli ortalamaların altındayız. Çok kısa vadede açık mavi düşen kanal içinde salınıma devam ediyor. Orta kısa vadede ise sarı düşen kanal içinde mi devam edecek yoksa 47XX-55XX arası yatay bandda mı karar kılacak bu hafta belli olabilir. Teknik olarak özellikle BIST fiyatında dip tepkilerinde çok sapma olmayan TKE dip değerleri bu seviyelerden yukarı yönlü bir tepki hareketi gelebilir diyor hafif aşağı sarkmalar riskini barındırsa da. Biraz da bu sebeple risk aldım. Ama global riskler ve klasik seçim dönemi baskısı karşısında borsaya azalan talep, KKM üst faiz sınırının kaldırılması endeksin zayıflığına negatif katkılar sunuyor. Risk almadan da kazanılmıyor, orası da ayrı bir konu. Kısa vadeli tekrar pozisyon aldık, aşağı riski gözönünde bulundurarak. OTT saatlikte bile SAT pozisyonunu koruyor, nerdeyse her yönden 'henüz alma' diye bağıran endekse rağmen alım yapmak da pek akıl kârı değil aslında. Hayırlısı.
    Açık mavi düşen kanalının üst hattına iğne atıp çekildiği için tekrar nakite geçtim. Kısa vadede aşağı yönlü baskının daha ağır basabileceği ihtimaline oynadım. Hacmin düşük olmasının da etkisi var bu kararı vermemde. Yanılıyor olma ihtimalim mevcut. Ama bu sıralarda totalde %2-3 kârı her gördüğümde realizasyon yapıyorum, ama doğru ama yanlış; çok da net bir karar alıp uzun vadeli hesaplara girmiyorum. Bu kararla DOAS’ı erken satmış olma ihtimalim hayli yüksek, ama alınabilecek o kadar ucuz kağıt var ki, böylesi durumda dahi üzülecek durum olmayacak muhtemelen. Nasip.

6.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Açık mavi düşen kanalının üst hattına iğne atıp çekildiği için tekrar nakite geçtim. Kısa vadede aşağı yönlü baskının daha ağır basabileceği ihtimaline oynadım. Hacmin düşük olmasının da etkisi var bu kararı vermemde. Yanılıyor olma ihtimalim mevcut. Ama bu sıralarda totalde %2-3 kârı her gördüğümde realizasyon yapıyorum, ama doğru ama yanlış; çok da net bir karar alıp uzun vadeli hesaplara girmiyorum. Bu kararla DOAS’ı erken satmış olma ihtimalim hayli yüksek, ama alınabilecek o kadar ucuz kağıt var ki, böylesi durumda dahi üzülecek durum olmayacak muhtemelen. Nasip.
    BISTt'e alım geldi, bahsettiğim küçük düşen çizgisi kırıldı, OTT saatlikte AL verdi.. bana geçmiş olsun Bugünkü öngörülerim çöp oldu.. Önümüzdeki maçlara bakacağız.. Hata yaptık alalım da demeyiz, full nakitte bir süre bekleriz artık.. Nasip böyle bir şey işte..
    Clausewitz

7. Nasip be hocam

8. Olur hocam, sağlık olsun. Bizim borsamızda fırsat ve ucuz kağıt bitmez en iyi siz biliyorsunuz, fazlasıyla telafi edersiniz.

Sayfa 99/256 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •