Sayfa 210/262 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260 ... SonSon
Arama sonucu : 2091 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Teşekkür ederim Hüsnü hocam.
    Bende 3 aylık bilanço kalemlerinde karşılaştırma yaparak net bir sonuca ulaşamadım.

Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Bu işin cheatsheet'i bence Nakit Akım Tablosu.. Orada Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit Akışları ana kaleminde 'Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları' en fazla fikri verecek olandır.

Maliyet artışından bunu çıkarmak zor, çünkü maliyetler stok alımlarından, borç çevirmelerden ya da işletme sermayesi ihtiyacından kaynaklı artış gösterebilir. Duran Varlıkların değer artışları da tek başına yeterli olmayabilir ya da yanıltabilir, çünkü kısmi ya da tam bir yeniden değerleme yapılmış olabilir.

2. ORGE’de %6,50, ARDYZ’de %4,50, DESA’da toplamda %2,30’u görünce elim kaşındı sattım yine. AKCNS, PNLSN, DEVA ve YUNSA duruyor portföyde. Bir yanım DOAS almak için baskı yapıyor, destek bölgesine gelmiş, araç satışları da iyi gelmiş diye, bir yanım buraya kadar düşmüşken 239’ları da görür bekle diyor. Bakalım hangi taraf galip gelecek? Nasip.

3.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    ORGE’de %6,50, ARDYZ’de %4,50, DESA’da toplamda %2,30’u görünce elim kaşındı sattım yine. AKCNS, PNLSN, DEVA ve YUNSA duruyor portföyde. Bir yanım DOAS almak için baskı yapıyor, destek bölgesine gelmiş, araç satışları da iyi gelmiş diye, bir yanım buraya kadar düşmüşken 239’ları da görür bekle diyor. Bakalım hangi taraf galip gelecek? Nasip.
    ARDYZ ‘de sürekli başıma gelen şey. Tutarım geri çekilir, satarım daha da çıkar. Yine sattıktan sonra ekstradan bir %4 daha çıktı. Sağlık olsun. Bunlardan kazanıp DOAS ve ENJSA’ya yedirmiştik. Şimdi de tersi olur kimbilir? Nasılsa yerimizde saymaya devam ediyoruz totalde. Portföy zirvesinden %1,17 aşağıdayız hâlâ..

4.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    ARDYZ ‘de sürekli başıma gelen şey. Tutarım geri çekilir, satarım daha da çıkar. Yine sattıktan sonra ekstradan bir %4 daha çıktı. Sağlık olsun. Bunlardan kazanıp DOAS ve ENJSA’ya yedirmiştik. Şimdi de tersi olur kimbilir? Nasılsa yerimizde saymaya devam ediyoruz totalde. Portföy zirvesinden %1,17 aşağıdayız hâlâ..
    DESA'ları sattığıma pişman olup 6-8 kuruş aşağıdan geri topladım. DEVA paylarımı 2 katına çıkardım. Geride kalan nakitle bir miktar daha alışveriş yapmayı planlıyorum, henüz ne alacağıma karar veremedim.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

5. Elim OYAKC'ye gidiyor geliyor.. Bu birleşme ve satın almalardaki fiyatlamalar işin açıkçası net olan kafamı karıştırmış durumda.. 65 TL gözü kapalı verirken şimdi 61 TL vermeye çekiniyorum. Piyasanın kafası da benim gibi karışmış durumda OYAKC konusunda. O sebeple alamıyorum.
    Son düzenleme : deva-i dert; 04-12-2023 saat: 17:40.
    Clausewitz

6. Kabataslak dağılım AKCNS % 12, DESA %24, DOAS %19, DEVA %21, PNLSN %12, YUNSA %12 olacak şekilde 6 hisseli bir portföy oluştu.. Son alımlarım biraz şanslı fiyatlardan oldu, TE'de geriye basmaz isek..
    Clausewitz

7.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Kabataslak dağılım AKCNS % 12, DESA %24, DOAS %19, DEVA %21, PNLSN %12, YUNSA %12 olacak şekilde 6 hisseli bir portföy oluştu.. Son alımlarım biraz şanslı fiyatlardan oldu, TE'de geriye basmaz isek..
    Geri çekilmelerde ORGE ve ARDYZ yine portföye girecekler. Portföyü yukarı çekmemde hep pozitif katkılarını gördüğüm 2 şirket.. Özellikle ORGE'ye kıyamam.
    Clausewitz

8. %2,60 kar ile DESA’yı satıp 242’den DOAS eklemesi yaptım. Yine yükleniyorum DOAS’a, hayırlısı bakalım. Bu kadar artan araç satışına rağmen gitmemesi ilginç.

Sayfa 210/262 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •