Sayfa 216/262 İlkİlk ... 116166206214215216217218226 ... SonSon
Arama sonucu : 2091 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Ani bir kararla AFYON paylarımı ARDYZ ile değiştirdim. Umarım pişmanlık duymayız sonrasında.

2. Kendi zirvemizden %10 civarı aşağıdayız maalesef. Komple malda olduğumuz için bu düşüşe bir tedbir alamadık. Hayırlısı olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Kendi zirvemizden %10 civarı aşağıdayız maalesef. Komple malda olduğumuz için bu düşüşe bir tedbir alamadık. Hayırlısı olsun.
    Bugünkü yükselişle bu kayıpların bir kısmını telafi etmiş olduk. An itibariyle kendi zirvemizden yaklaşık %7,73 aşağıdayız. Umarım yükselişin devamı gelir.

(An itibariyle BIST 100 Endeksi kendi tarihi zirvesinden % 8,75 aşağıda.)
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

4. Son durum;

AKCNS-ANSGR-ASTOR-ATATP-BNTAS-GEDZA-GENIL-KFEIN-KONKA-KTSKR-OYLUM-YUNSA şeklinde.

Son düşüşte PD/DD uygun seviyelere gelen hisselerden eklemeler/değişiklikler yaptım.
    Dışarıdan ilave bir kaynak sokamadığım için, büyük ölçüde bir süredir elimde tuttuğum ve fiyatı da makul seviyede yükselmiş olan ASTOR ve ATATP karları ile değişikliği finanse ettim.

DOAS'tan umutluydum, çarpanları makul seviyelerde idi ama nasıl bir 2024 yılı geçireceği muammasına karşı daha iyi fırsat olarak gördüğüm kağıtlarla değiştirdim.

AFYON uzunca bir süre elimde tuttuğum bir hisseydi, dün ilk defa alış maliyetimin altına geldi fiyat olarak, yordu açıkçası beni, daha uygun çarpanları olan AKCNS ile değiştirdim.

ORGE-GENTS-PNLSN-PRKME-BRKSN da izleme listemde olan hisseler, bilhassa ORGE uygun seviyelerde ama şu an eldekilerle yola devam.

Herkes için bereketli kazançlar olsun.

5. İki günlük güzel çıkışından istifade ile ARDYZ paylarımda kâr realizasyonu yaparak ORGE paylarımı artırdım. Umarım evdeki hesap çarşıya uyar.

6. ARDYZ'yi 26'lardan iyi satmışız diye sevinirken ekleme yapmış olduğum ORGE de geriye çekildi. Tesellim, ORGE'de ekleme yaptığım noktadan % 1 civarı geri çekilme oldu, ARDYZ'de ise satmış olduğum fiyattan % 3,5 üzeri bir geri çekilme var. Yani arada %2,5 üzeri pozitif bir marj oluştu lehime. Umarım ORGE de kapanışı iyi yapar da, günübirlik sevincimiz biraz daha fazla olur.
    Son düzenleme : deva-i dert; 15-12-2023 saat: 16:56.
    Clausewitz

7.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    ARDYZ'yi 26'lardan iyi satmışız diye sevinirken ekleme yapmış olduğum ORGE de geriye çekildi. Tesellim, ORGE'de ekleme yaptığım noktadan % 1 civarı geri çekilme oldu, ARDYZ'de ise satmış olduğum fiyattan % 3,5 üzeri bir geri çekilme var. Yani arada %2,5 üzeri pozitif bir marj oluştu lehime. Umarım ORGE de kapanışı iyi yapar da, günübirlik sevincimiz biraz daha fazla olur.
    ORGE bir kıyak yapıp kapanışta atak yaptı biraz ve ekleme yerimden % 1,16 civarı yukarıda tamamladı. ARDYZ de son yazdığım vakitten bir miktar yukarı çıktı, ancak yaptığım işlemden % 3,40 civarı ekstradan marj oluşturmayı becerebildik.

AFYON-ARDYZ değişikliğinde ise AFYON'u sattığım fiyat ile bugünkü kapanış fiyatı ve ARDYZ aldığım fiyat ile bugünkü satış fiyatım arasında oluşan farkları mukayese ettiğimde lehime % 3,69 civarı ekstra bir marj oluşmuş durumda. Bugünkü değişiklikte oluşan ekstra marjı buna ilave edersek, bu 2 değişiklik ekstradan % 7,09'luk bir marj katkısı sağladı portföye. Elbette bu portföyün tamamına yansıyan toplam marj değil. Sadece AFYON'u satmadan aynı yerde kalsa idim senaryosuna göre orada kullanılan nakitin üzerine oluşan bir katkı.

Portföyün diğer hisseleri hala 3-4 gün önceki seviyelerine gelebilmiş değil. Totalde portföy zirvesinden hala %4,63 aşağıdayız maaleesef. Son zamanlarda bir ara zirvenin %0,44 aşağısı seviyesine kadar çıkabilmiştik, ancak oradan yine aşağı yuvarlanıverdik. Bakalım bu sefer geçmeyi becerebilecek miyiz, yoksa debelenmeye devam mı?
    Clausewitz

8. ARDYZ'yi her satışımda içim cız ediyor. Hep bir gün elimden kaçıracakmışım ve daha yukarıdan almak zorunda kalacakmışım endişesi hakim. Portföyümden uzak tutmaya gönlüm razı değil. Ancak son zamanlarda belli aralıklarla yapmış olduğum alım satım işlemleri (PNLSN'in de katkısı büyük burada) portföyün çok daha aşağılarda konumlanmasına mani oldu. Toplamda son 2 ayda bir ileri bir geri yerimizde sayıyoruz. Ama hiç işlem yapmadan bazı kağıtlarda sabit dursaymışız muhtemelen eriştiğimiz tepenin % 15-20 civarı da aşağılarında olabilirmişiz. İşin o tarafından bakınca tepeden %4-5'lik geride sayma yine de fazla üzmüyor insanı.
    Clausewitz

Sayfa 216/262 İlkİlk ... 116166206214215216217218226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •