Sayfa 264/264 İlkİlk ... 164214254262263264
Arama sonucu : 2106 madde; 2,105 - 2,106 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Bugün, sabahki aracı kurumlar yorumlarını okurken, bende oluşan kanaate göre, ufak da olsa bir düzeltme olabilme ihtimalini düşündüm ve sabah teorik eşleşmeleri izliyordum ve benim elektrikçi, endeksin aksine, % 1 civarı pozitif açacak gibi görünüyordu ve ben de eşleşmede satıp sonrasında aşağılardan geri alırım ümidiyle son 1 dakika kala satış fiyatımı o anki eşleşmelere göre güncelledim. Maalesef benim verdiğim fiyatın bir kademe altında eşleşti. Saat 10:00'da normal işlemler başlayınca fiyat 1 kademe yukarı çıkıp benim satış fiyatıma geldi ancak benim malın sadece 1/4'ünü ancak satabildim ve hemen akabinde aniden BOFA ve YF satışları geldi ve sattığım fiyattan yaklaşık 30 kademe kadar aşağıya düştü ilk bir saat içinde. Daha önceki kırdığı tepeyi ve üçgen kırılımını fiyat olarak tam temasla onaylamış oldu ve 4-5 kademe yukarı çıkınca ben de oluşan nakitle en azından aşağıdan kademe yapayım deyip alım emirleri girdim ve onların hepsi, tahta artık ne kadar satıcı doldu ise bir anda, çok kısa zamanda geliverdi. Uzunca bir süre yakın kademelerde bir aşağı bir yukarı giderek oyalandı, ancak öğleden sonra daha da aşağı süzülüverdi ve son alım yaptığım kademelerin 15 kademe daha aşağılarına inip oralarda takılmaya başladı, hem de endekste ciddi bir kâr realizasyonu bile yokken. Bu yazıyı yazdığım son 5-10 dakikada biraz toparlamış oldu neyse ki, ama hâlâ an itibariyle, sabahki alış yaptığım yerin üstüne çıkmış olsa da, bırak ilk satış noktamı, henüz dünkü kapanış yerine bile gelebilmiş değil.

1-2 kademelik aç gözlülük yapmamış olsam ve TE'de biraz daha aşağıdan satış emri vermiş olsa idim an itibariyle aşağı yukarı % 2 civarında daha aşağıdan maliyetlenmiş olacaktım ve günün kârı olarak beni hayli mutlu edecekti, ama olmadı.

Buradan çıkarılacak ders ne olabilir?

1) Bu işte % 100 zamanlama yapabilmek imkansıza yakın bir şey.
    2) Bazen, alırken de, satarken de, tamahkârlık yapmamak gerekli.

Not: Ve satırlarımı bitirirken fiyat yine aşağı süzülüvermiş. Bu kadar oynak tahta az bulunur bulunduğu endekste. Bu arada gözümün önünde geçen gün ismini andığım ARASE ise bugün tavana yakın seyrediyor, bizim elektrikçi ise geçen haftaki kazançlarının bir kısmını uçurmuş oldu.

Maddi olarak bunu belki açıklamak imkânsız, ama nasipten öte köy olmuyor.
    Bu sektörün oynaklarından birisi de ARASE imiş demek ki.. Tavan civarında seyredip kapanışı % 5,78 ile yapmış..
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2. Devre kestiren BOFA, YKB ve Deniz olmuş, son 15 dakikada içinden geçmişler tahtanın resmen.. Teorik eşleşmede de en büyük satıcı INFO olmuş.. İnsana tuhaf şeyler düşündürüyorlar, belki de bugün tatmin etmeyecek bir bilanço açıklanacak diye içimden geçmiyor değil.. ALARK ve EKGYO'da olanları düşününce, acaba içerden negatif bilgi alanlar mı oldu diye düşünmeden edemiyor insan..
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

Sayfa 264/264 İlkİlk ... 164214254262263264

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •