Sayfa 306/1195 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

1.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Aynur Doğan vakasından sonra yazmış biri twitter' da; 'Müzik evrenseldir. Yandaşlığı, ırkı dini olamaz' diye.

Doğru müzik evrenseldir, de bizi ilgilendiren müziği icra eden ve bu müziği ne maksatla yaptığı.

Kürdistan'a özgürlük afişleri, Apo posterleri eşliğinde, hadi kadınlar savaşa çığlıklarıyla şarkılar söylenecek, eskiden birileri benzer şekilde 'Valla Apoyu özledim' diyecek şarkı aralarında,

Biz de müziğin yandaşlığı, ırkı yoktur diyeceğiz, öyle mi?

40 bin şehit verdik, 40.000...her birinden 3 lt kan aksa, 120.000 lt yani 120 ton kan yapar.

Pkk, otobüsü durdurdu, eşinin çocuğunun gözü önünde kocasını infaz etti.

Ağrı'da karakol bastı, karakolu katledip komutanını bayrak direğine astı.

Daha dün esir tuttuğu asker polisleri infaz etti.

Kendi içinde bile, en küçük aykırı seste, sözde yargılayıp infaz ediyor.

Faşizmin, ırkçılığın, terörün cinayetin dik alasını yapıyor, hoş görü insan hakları müzik deyip alkışlayacağız, ne var ya abartmayın diyeceğiz öyle mi?

YPG milyonlarca insanı ABD destekli IŞİD ile koordinasyonlu yerinden etti, milyonlarca.

Dün Irak'ta, bugün Suriye'de, yarın ya İran'da ya da Türkiye' de aynısını yapacaklar, biz de şarkıdır türküdür deyip....

Şöyle düşünmeli, aynı şekilde bir terör örgütü olsa, ABD ye, Fransa' ya, İngiltere' ye zarar verse, aynı amaçları olsa, ne yaparlar.

Yok mu, PKK ile arasına mesafe koymuş başka Kürt sanatçı, neden onlardan biri değil de bu....E o zaman zaten bir anlamı kalmazdı, değil mi?

Müzik evrenseldir, yandaşlık ırkçılık yapmayalımmış.

İstanbul işgal edildiğinde, zafer takları düzenleniyor, ilkini beğenmiyor Aga gidiyor bir daha geliyor, bandolar, kutlamalar, yollara dizilmiş binlerce İngiliz, Yunan bayraklı Osmanlı. Bunlar bi yere gitmediler, duruyorlar hala, içimizde. Kimisi sağda, kimisi solda, takılıyor.

Atatürkçüyüz falan ya...düşünmek lazım Atatürk olsa napardı ne tepki verirdi son gelişmelere diye. Ben size bir şey söyliyim, analarını dikerdi, adam net yani, pragmatik.

Görülen o ki, ölümü gösterip sıtmaya razı edecekler, kediye aslanı boğduracaklar, 'seri katilin adını' özgürlük demokrasi savaşçısı, azınlık hakları savunucusu, ırkçılık karşıtı kahraman koyacaklar....Hah bi de evrensel müzik sever..

Anafikir ve yazdıklarınızdan bağımsız söylüyorum...
    "müzik, Aynur Doğan" vb diye başlayıp buraya nasıl ve niye geldiniz?

Her şeyden bağımsız, bir insan bu ayrıntıya niye girer?
    Bu hesabı nasıl ve niye yapar?

"her birinden 3 lt kan aksa, 120.000 lt yani 120 ton kan yapar."

Nasıl bir argüman? Nasıl bir ifade? Nasıl bir mide? Nasıl bir kafa?
    Ne gerek var haklılığınıza meze yapmak için böyle bir hesap yapmanın?
    %100 aynı fikirde olsam(ki katılmadığım yerler var), yine de midem bulanır yemin ediyorum.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2.  Alıntı Originally Posted by KısaVade Yazıyı Oku
    ... Nasıl bir argüman? Nasıl bir ifade? Nasıl bir mide? Nasıl bir kafa?
    Ne gerek var haklılığınıza meze yapmak için böyle bir hesap yapmanın?
    %100 aynı fikirde olsam(ki katılmadığım yerler var), yine de midem bulanır yemin ediyorum.
    Achiles gelmiş burada Türk'e Türkiye'ye Atatürk'e yapılan mide bulandırıcı tiksindirici iğrenç ihanetleri yazmış. Siz ise bu mide bulandırıcı ihanetleri yapanlar hakkında tek bir şey yazmamışsınız ama şimdi gelmişsiniz bunların yazılma biçiminden ne kadar midenizin bulandığını yazmışsınız. Bir de yazıda katılmadığım yerler var demişsiniz onları da yazarsanız ne demek istediğinizi iyice anlamış oluruz.. Ayrıca, "Ben Atatürkçüyüm PKK da teröristtir" diyen bir adam HDP, PKK’dır diyemiyorsa ben o adamın sahte bir Atatürkçü olduğunu kurnazca PKK’yı yasallaştırmak istediğini düşünürüm siz bu konuda ne düşünürsünüz merak ettim?

3.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Achiles gelmiş burada Türk'e Türkiye'ye Atatürk'e yapılan mide bulandırıcı tiksindirici iğrenç ihanetleri yazmış. Siz ise bu mide bulandırıcı ihanetleri yapanlar hakkında tek bir şey yazmamışsınız ama şimdi gelmişsiniz bunların yazılma biçiminden ne kadar midenizin bulandığını yazmışsınız. Bir de yazıda katılmadığım yerler var demişsiniz onları da yazarsanız ne demek istediğinizi iyice anlamış oluruz.. Ayrıca, "Ben Atatürkçüyüm PKK da teröristtir" diyen bir adam HDP, PKK’dır diyemiyorsa ben o adamın sahte bir Atatürkçü olduğunu kurnazca PKK’yı yasallaştırmak istediğini düşünürüm siz bu konuda ne düşünürsünüz merak ettim?
    Yahu arkadaşım...
    Yazılmış bir şey üzerinden fikrimi beyan ettim. "Şehitlerin kaç litre kanının aktığını" yazmaya gelmeden önce meseleyi anlatmak için kullanılabilecek başka argümanlar var, bu ifade biçimi "bana göre" itici diyorum.
    Siz ne diyorsunuz? Açık konuşun.

Neyi yazıp yazmayacağımı size mi soracağım?
    Ki muhatabı bile değilsiniz meselenin.

"Sen hele onunla ilgili bir yaz!" diye diye bütün hassasiyetlerin ağzına sıçıldı.
    Size ne benim fikrimden güzel kardeşim?

Ne istiyorsunuz? Sizin yazılmasını gerektiğini düşündüğünüz meselelerde,
    sizin istediğiniz gibi yazmayan kimse konuşmasın mı?
    Sorsak muhalif, demokrat falansınızdır...

Bir ton birsey yazdin, hicbirseyi anlasilmiyor. Neynmis ki dedigin?

2 senedir Sise'ye TAV'a girmiyorum yuzunuzu yazinizi okumayayim diye, buraya da mi bulastin?

5.  Alıntı Originally Posted by KısaVade Yazıyı Oku
    ...Ne istiyorsunuz? Sizin yazılmasını gerektiğini düşündüğünüz meselelerde,
    sizin istediğiniz gibi yazmayan kimse konuşmasın mı?
    Sorsak muhalif, demokrat falansınızdır...
    Yazılmış bir şey üzerinden fikrini beyan ettin ben de aynısını ettim.. Achile ne yazıp yazamayacağını sana sordu mu muhatabım sensin dedi mi, demedi ama sen geldin güzelce yazını döşendin ben de aynısını yaptım.. Ben sana benim düşündüğüm gibi düşün demedim bir şey yazma da demedim tam tersine şu konuda ne düşünüyorsan yaz dedim. Ayıp bir şey de sormadım ama sen yanıtlamadın.... Sorsak dedin ben sormuş kabul edeyim hemen yanıtlayayım, ben Atatürkçüyüm onun için de muhalifim ama tıpkı iktidar gibi "hdp, pkk değildir" diyen muhaliflerden değilim. Onun için de "hdp, PKK'dır diyen" Zafer partisine oy vereceğim.

6. Çok değişik...
    Bana ne nereye girip girmediğinden?
    Sana ne benim ne yazıp yazmadığımdan?

7.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Yazılmış bir şey üzerinden fikrini beyan ettin ben de aynısını ettim.. Achile ne yazıp yazamayacağını sana sordu mu muhatabım sensin dedi mi, demedi ama sen geldin güzelce yazını döşendin ben de aynısını yaptım.. Ben sana benim düşündüğüm gibi düşün demedim bir şey yazma da demedim tam tersine şu konuda ne düşünüyorsan yaz dedim. Ayıp bir şey de sormadım ama sen yanıtlamadın.... Sorsak dedin ben sormuş kabul edeyim hemen yanıtlayayım, ben Atatürkçüyüm onun için de muhalifim ama tıpkı iktidar gibi "hdp, pkk değildir" diyen muhaliflerden değilim. Onun için de "hdp, PKK'dır diyen" Zafer partisine oy vereceğim.
    Özetleyeyim.
    Bana ne?
    Sana ne?

Alıntı Originally Posted by KısaVade Yazıyı Oku
    Çok değişik...
    Bana ne nereye girip girmediğinden?
    Sana ne benim ne yazıp yazmadığımdan?
    Bi x gidin bulasmayin. Yazdigimi goruyorsun. Git 50 bin tane topikten baskasina yaz yer mi yok mk.
    Hisseye yazarsin bulasirlar.
    Topik acarsin takip ederler.
    Bir burasi kaldi.
    Ona da mi bulasacaksin sinirimizi yipratacaksin illa.
    Virus gibi.
    Ne illetsiniz bea.

Sayfa 306/1195 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •