Sayfa 348/1195 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448848 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

1.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    TÜİK’in Fiyat İstatistikleri Daire Başkanlığı altında yer alan Tüketici Fiyatları Grup Başkanı Mustafa Teke görevinden ayrıldı.
    -Mayıs ayında da TÜİK Fiyat İstatistikleri Daire Başkanlığı yapan Cem Baş sağlık sorunu gerekçesiyle görevinden ayrılmıştı. (Bloomberg)
    İnşallah daha da az hesaplayıp milleti fukara edecek biri gelir.
    Ben 11 ay dişimi sıkarım.
    Aç gezinip hâlâ malum partiyi savunanlarıniyice fakirleşme karşısında daha ne kadar direneceklerini de görmüş oluruz, bence güzel bir deney
    Bu oy kaybına sebep olanların araştırılsa kiminle ne bağlantısı çıkar ama beyse, Pensilvanyaya kadar uzamayalım, bu oy kaybettirenleri alkışa devam etsin arkadaşlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,767
     Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Aç gezinip hâlâ malum partiyi savunanlarıniyice fakirleşme karşısında daha ne kadar direneceklerini de görmüş oluruz, bence güzel bir deney
    Bu oy kaybına sebep olanların araştırılsa kiminle ne bağlantısı çıkar ama beyse, Pensilvanyaya kadar uzamayalım, bu oy kaybettirenleri alkışa devam etsin arkadaşlar
    https://www.izlesene.com/video/devey...ranir/10295177

3.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    AKP'DEN SON PAKET MECLİSTE

Stokçuluğa ağır ceza.
    Evinde ;
    10 kilogramdan fazla çamaşır deterjanı,
    8 kilogramdan fazla çay veya şeker,
    7 kilogramdan fazla bulaşık deterjanı,
    5 kilodan fazla un,
    8 kilodan fazla bulgur,
    1 kilodan fazla baklava bulunduranlara 1 ila 3 yıl hapis getiriliyor.

Bu konuda, mahalle bekçileri, savcı izni olmadan, arama iznine sahip olacak.

Korkmayın, bu şakaydı, bir sonraki yasada olacak.
    Bir kaç ay sonra.
    Panik yok.
    Bu paket beni bozabilir,sadece baklava yok...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,339
     Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Fark etmezki,adamlar ölümüne EKP,ampulden şaşmam abem diyor,mezarada sürünerek gitmeye razı olan bir kesim varAsrın lideri bizim için benim miletim demiyorki,o kesim için diyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,339
    Fox tv'de Orta sayfanın haftalık tartışması başladı tavsiye ederim

6. Son 1 yılda % 300 akaryakıt zammına rağmen, ulaşım hizmetlerinde artışın %70 te kalmasına vesile olan tüm şöför esnafımıza teşekkür ediyorum, bu başarıyı dünyaya anlatmaları bizi başka bir boyuta taşır.

ÜFE de çok oynama yapılamıyor, fiyatlar oynak değil, o market bu market yok, elleri kolları bağlı, sahtecilik kısıtlı, elbette TÜİK için üzücü bir durum

ÜFE %160 ilken enflasyonun %70 çıkmasının tek bir tane açıklaması olur, yalancılık
    Bu yalancılığı karşı tarafı enayi yerine koyacak kadar büyütmek hem CDS lerinizi zıplatır, hem itibarınızı yerle bir eder, hem de oy istediğiniz insanlardan orta parmak hareketi görmenize neden olur.
    Bunlara küçükken aması babası ayıp nedir öğretmedimi !!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,767
    Bu 2001 krizinin tersine yapısal bir kriz olduğundan toplumdaki sınıfsal eşitsizlikler daha da arttı. Bir grup insan hızla yoksullaşırken toplumun yüzde 10’u diyebileceğimiz bir bölümü zenginleşti. Bazı analistler bu zenginleşen bölümün yüzde 20 olduğunu söyleseler de biz daha emin bilimsel bölgede kalmak için bu oranın yüzde 10 olduğunu söyleyelim. Yani bugün Türkiye’de yaklaşık 8.5 milyon daha rahat para harcayabilen insan olduğu söylenebilir.

Bu yüzde 10 oranından gidersek İstanbul'da ise bu tür insan sayısı 1.5 milyon kadar. Ülke genelinde kafe ve restoranların kapasitesinin taş çatlasa 150 bin kişilik olduğunu düşünürsek 1.5 milyon paralı insanın bulunduğu İstanbul’da dolaştığımız her restoran ve kafeyi dolu görebilmemiz bu nedenle doğal ve bu da büyük bir kriz olduğu gerçeğini de yalanlamıyor. Yani kriz nedeniyle alt gelir grupları tamamen sistem dışı kalacak kadar fakir hale gelirken bizler gibi orta sınıftan insanlar da alt gelir sınıfına düşmemek için mücadele ederken toplumun sadece yüzde 10’unu oluşturan insanlar sokaklarda kriz görünümünün olmadığı ortamı oluşturuyorlar bu açıklamaya göre.
    Yazının tamamı
    https://www.haberturk.com/yazarlar/s...im-rahat-degil

Sayfa 348/1195 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •