Sayfa 309/1195 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,289
    METEPOSTA galiba bulunduğun yerde baktın ekmek yok tekrar buraya dadandın,o senin dediklerinin,yazdıklarının hepsini biliyoruz,üstelik hala eleştirdiğimden dolayı yargılanıyorum bu vatan için,peki sen ne yaptın ???,buraya gelip burayı bari karıştırma,zaten yöneticilere bildiriliyor aksi bir durum olursa...Bu forum ekonomi,finans ve buna benzer durumlarının paylaşıldığı yerdir,siyaset yazılıyorsa oda ekonomi ile ilgilidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,289
    Çalışanlar ve emekliler için 5 ay geçti hala samut bir adım atılmadı,devamlı yalaka medya müjdeee dedi hepsi fos çıktı,zaten mayıs bitti sayılır haziran sonu temmuz,temmuzdada birşey beklemeyin,çünkü bu iktidarlan olmuyor,başta oldukları süre ülkeye güven gelmez,güven olmayan yerede kimse yatırım yapmaz !!!

Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Bak Kürtçü/Açılımcı efendi,
    bu topraklarda Ermenistan Hellenistan isteyenler Kürtlerin iki katı idi ama atalarımız gırtlak gırtlağa ölüm kalım kavgası verdi burası yine Türk yurdu olarak kaldı ve hainler kovuldu. Bu toprakları emaneten alalım Kürdistan istendiğinde verelim diye kanımızı dökmedik alnımızda enayi falan da yazmıyor bizim.. Onun için senin Kürdistan isteyen PKK/hdp'e 6 milyon kişin oy veriyor demenin Türk ulusunun iradesi karşısında hiçbir hükmü yok. Akapenin PKK/hdp'in kapatılmasını engellemesi ne bu partiyi ne de Kürdistan istemeyi yasadışı olmaktan kurtarmaz yalnızca anayasayı hiçe saydığını gösterir. Kürdistan Açılımı yıllarında Akape ile altalta üstüste yaptığınız Megri megrileri de bize örnek içtihat diye kakalayamazsınız. Atatürk Türkiye Türklerindir derken ulusun iradesini açıklıyordu bu irade ancak bizim kökümüz kazındığında yok olur sizde de o kökü kazıyacak maça yok.. ABD Kürdistan kurmak için Türkiyeye saldıracak Suriye ve Irak'da olduğu gibi biz Kürtçüler işgalciyle işbirliği yapacağız Kürdistanı kuracağız diye ham hayaller kuruyorsunuz bunlar daha önce de denendi sonunuz Ermenistan Hellenistan isteyenlerden farklı olmayacak..Korucu Kürtler çatışmalarda PKK/hdp'lilerin leşini aldığında sevince boğulsaydınız işte o zaman Türk ulusunun üyesi olarak kabul edilirdiniz.
    Cozum neymis peki sn. METE?

HDP'nin Isvec basinina yaptigi aciklamalar gercekten talihsiz. Boyleleri nasil mecliste anlayamadim.

Israil'in ve ABD'nin bir Kurt devleti kurma emelleri oldugu acik. Ama o kadar Kurt vatandasimizi yok mu sayacagiz?

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Çalışanlar ve emekliler için 5 ay geçti hala samut bir adım atılmadı,devamlı yalaka medya müjdeee dedi hepsi fos çıktı,zaten mayıs bitti sayılır haziran sonu temmuz,temmuzdada birşey beklemeyin,çünkü bu iktidarlan olmuyor,başta oldukları süre ülkeye güven gelmez,güven olmayan yerede kimse yatırım yapmaz !!!
    adımlar algı stratejisine göre şekillendiriliyor. örneğin; nasıl doları 18'e çıkardıktan sonra, 13-14'lere düşürülmesi "başarı" olarak lanse edilip şov yapıldıysa, akaryakıt başta olmak üzere, suni zamlarla enflasyon oranlarında da çok yüksek rakamlar (zirve) gösterilip, seçime yakın enflasyon düşüşüyle şov yapılacağı kamuoyunda iddia ediliyor.

3600 ek gösterge, eyt, togg, maaşlara büyük zam, belki tekrar vergi affı, tekrar imar affı vb. vatandaşın oyunu cezbedecek tüm adımlar seçime yakın planlanıyor.

eğer güzel adımlardan bazıları seçimden çok önce (6 aydan önce) açıklanırsa, halk bu kıyakları unutur diye düşünüyorlar.

seçime yakın kıyaklarla (seçim rüşvetleriyle) halkın oyunu cezbederiz, nasıl olsa halk balık hafızalı, geçmişteki sözlerin ne kadar süre tutulmadığını, tüm kötü hatıraları unutur diye düşünülüyor.

eğer ola ki seçilemezlerse, bu kıyakların ceremesiyle yeni iktidar uğraşır, seçilirlerse de onu o zaman düşünürüz (gerekirse süper/hiper bono falan çıkarırız) şeklinde bir stratejileri var sanırım. bakalım stratejileri tutacak mı?

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Pazara gittim.
    Herkes söyleniyor.
    Pazarcısı, müşterisi, herkes.
    Satan da şikayetçi, alan da şikayetçi.
    Benim gittiğim pazarlar, AKP ve AKP'ye yama olmuş partilerin avucunu yaladığı, Karşıyaka semt pazarları. (Alaybey, Şemikler, Bostanlı gibi)
    İlk fırsatta şakşakçı pazarlarda nabız yoklamak lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    METEPOSTA galiba bulunduğun yerde baktın ekmek yok tekrar buraya dadandın,o senin dediklerinin,yazdıklarının hepsini biliyoruz.....
    Refaba, ben her zaman durduğum yerdeyim dün ne dediysem bugün de onu diyorum.. Bulunduğum yer de arşivdir Türk'üm Atatürkçüyüm diyen çocuklarımız için temiz başvurulacak bir kaynakdır. Ama ben PKK/hdp'li Kürtçülerin Açılımcıların heryerde peşindeyim onlara meydanı da boş bırakmam. Sen şimdiye kadar kaç Kürtçüye ağzının payını verdin? Verseydin ben de ortaya düşmezdim seni kutlardım. Dün de dahil sen hiçbir gün burada PKK/hdp propagandacılarına karşı çıkmadın onları lanetlemedin ekonomi borsa falan da konuşmadılar. Varsa böyle birşeyin arşivinden çıkar göster.. Avatarında Atatürk resmi kullandığına göre sana da soruyorum, "Ben Atatürkçüyüm PKK da teröristtir" diyen bir adam HDP, PKKdır diyemiyorsa ben o adamın sahte bir Atatürkçü olduğunu kurnazca PKKyı yasallaştırmak istediğini düşünürüm sen bu konuda ne düşünürsün söyle.. Öyle Kürtçülere meydanı boş bırakmakla Atatürkçü olunmaz çünkü o etnik milliyetçilerin kökünü kazıyarak bu toprakları Türk yurdu yapmıştır.. HDP Türk halkının düşmanımıdır kapatılmalımıdır, Apo/Demirtaş Kürtçü elebaşları asılmalımıdır konuş..
    Bu Kürtçüler senden benden bonbon şekeri istemiyor toprağımızı istiyor ben bu hainlerden nefret ederken senin bu kadar hoşgörülü olmanın nedeni nedir? Sokakdan biri gelip senin tapulu mülküne elkoymaya kalksa ona da bu kadar hoşgörülü olurmuydun buyrun masaya oturalım tartışalım dermiydin?
    Son düzenleme : METEPOSTA; 29-05-2022 saat: 11:33.

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Cozum neymis peki sn. METE?
    T.C anayasasına Türk ulusuna yurttaşlık bağlarıyla bağlı Kürtleri veya herhangi bir etniği yurttaş saymayalım diye bir şey asla olmadı ki bu ülkede. Kürt milliyetçisi PKK/hdp'lilerin ve HüdaParlıların istedikleri ise etnik haklar yani Kürdistandır ve bu ölümcül bir suçdur.
    Kürt sorunu Kürdistan sorunundan başka bir şey değildir..

Peki tamam. Bilmedigim seye karismayayim.

Sayfa 309/1195 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •