Sayfa 106/208 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 841 - 848 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1. şekerbank içimden geçti. Her gün teminat her gün teminat.
    Paylaşayım dedim

2.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    şekerbank içimden geçti. Her gün teminat her gün teminat.
    Paylaşayım dedim
    Benzer durumdayım, maalesef en yüksek oranları veren hisseler yükseliş trendindekiler oluyor, yükseliş ne kadar dikse arbitraj oranı da o kadar yüksek oluyor. En yüksek marjı alacağım deyince de böyle sonuç oluşuyor.
    Daha önce de isgyo'da yaşadım aynısını.

Bunun tek ve kesin çaresi hisseleri teminat olarak saydırmak, o zaman teminat eklemeye gerek olmadığı gibi teminatın düşük getirisi nedeniyle toplam getiri de düşmez hem.

Mevcut durumda yapılacak olan ya sn. kafkaf'ın önerdiği gibi birkaç hisseye (dik yükselişte olmayan) yatırıp düşük orana razı olmak, ya teminat tamamlayacak gücü olmak, ya da pozisyonu vade gelmeden parça parça azaltmak.

3.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    arbitraja merak salmistim bugun bear abinin robotu sayesinde test etme firsati bulduk
    98.210 trl vadeli satti
    94.317 try spot alim yapmis
    https://prnt.sc/Ap-9Dbi57d9f
    100k lik isleme 3900 tl gibi bir kar birakmis 24 gun icin
    https://prnt.sc/kw4xre-hiQM-

bankadan 200.0000$ nakit blokajli ihtiyac kredi istedim verirlerse miss
    1.80 bankaya ode burdan 3 al 1.20 sana temiz kalsin
    Dikkat edin sözleşmede madde var ihtiyaç kredisini yatırım işlerinde kullanamıyorsunuz.

4. sanirim olumlu sonuclanmaz buyuk ihtimalle tapu , fatura yada buna benzer bir sey isteyecekler
    bugun 100k ile test edince bayagi hosuma gitmisti ama kasadan dolar cikkarip bu fiyatlardan bozdurup bu islemi yapmam hedge etmek icin bir cok hesaplama yaptim ama kurtarmiyor en mantiklisi nakit dolar blokajli ihtiyac kredisi dediginiz gibi zaten krediyi nakit ceker baska bir hesaba alir ordan kendi yatirim hesabina gonderirim
    Fx de hedge edeyeim dedim odeyecegim swap aylik %2.5 a geliyor
    vadelide hedge edeyim diye dusundum teminat 2 kati 100bin$ lik islemde 400bin de dolar hedge pozisyonlar icin teminat gerekiyor ve karin %1.5 unu dolar vadeliye birakiyorsun

Buyukler yuzlerce milyon cekiyor ama bankalar bizim gibi kucuklere 3-5 milyon vermiyor kili kirk yariyor

hatta en son dedim ihtiyac kredisinde bunlar isteyip vermemezlik yapicaklar o zaman alin nakit blokaj bana 1.5-2 milyonluk kredi karti verin dedim [ 1.70-1.80 mis ondada nakit avans faizi ] bugune kadar subeden en yuksek 300bin verdik dediler

nedendir bilmem ama kafaya koydum bu islemi yapacagim bu yukaridakilerden olumlu cevap gelmez ise nakit dolar blokajli avans hesap limiti de olabilir

calkantili piyasada arbitraj islemi cok iyi ayda 4 5 sefer dondurulebilir

dun 70 veren skbank sanirim sabah 10 dan kapanma firsati vermis

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Dikkat edin sözleşmede madde var ihtiyaç kredisini yatırım işlerinde kullanamıyorsunuz.
    ....

5. Merhabalar, arbitraja yeni başlamayı düşünüyorum. Aracı kurum tavsiyesi verebilecek olan var mı? Teşekkürler

6. Araci kurumdan daha ziyade arbitraj robotuna ihtiyaciniz var
    ornek : yuji , BearBull

Alıntı Originally Posted by Aesir Yazıyı Oku
    Merhabalar, arbitraja yeni başlamayı düşünüyorum. Aracı kurum tavsiyesi verebilecek olan var mı? Teşekkürler
    ....

7.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    sanirim olumlu sonuclanmaz buyuk ihtimalle tapu , fatura yada buna benzer bir sey isteyecekler
    bugun 100k ile test edince bayagi hosuma gitmisti ama kasadan dolar cikkarip bu fiyatlardan bozdurup bu islemi yapmam hedge etmek icin bir cok hesaplama yaptim ama kurtarmiyor en mantiklisi nakit dolar blokajli ihtiyac kredisi dediginiz gibi zaten krediyi nakit ceker baska bir hesaba alir ordan kendi yatirim hesabina gonderirim
    Fx de hedge edeyeim dedim odeyecegim swap aylik %2.5 a geliyor
    vadelide hedge edeyim diye dusundum teminat 2 kati 100bin$ lik islemde 400bin de dolar hedge pozisyonlar icin teminat gerekiyor ve karin %1.5 unu dolar vadeliye birakiyorsun

Buyukler yuzlerce milyon cekiyor ama bankalar bizim gibi kucuklere 3-5 milyon vermiyor kili kirk yariyor

hatta en son dedim ihtiyac kredisinde bunlar isteyip vermemezlik yapicaklar o zaman alin nakit blokaj bana 1.5-2 milyonluk kredi karti verin dedim [ 1.70-1.80 mis ondada nakit avans faizi ] bugune kadar subeden en yuksek 300bin verdik dediler

nedendir bilmem ama kafaya koydum bu islemi yapacagim bu yukaridakilerden olumlu cevap gelmez ise nakit dolar blokajli avans hesap limiti de olabilir

calkantili piyasada arbitraj islemi cok iyi ayda 4 5 sefer dondurulebilir

dun 70 veren skbank sanirim sabah 10 dan kapanma firsati vermis
    Haziran ayında ben de 1.7 faizle ihtiyaç kredisi çektim iki yıl vadeli, şimdilik iyi gidiyor.

Koyu işaretlediğim yerde ne yazdığınızı tam anlamadım ama fiziki dolarınızı TL'ye çevirip viopta aynı tutarda dolar kontratı alabilirsiniz, üste işlem yapabileceğiniz bolca TL kalır. Kredi faizi ödemek yerine kendi paranızı kullanmış olursunuz.

8. Koyu yerde bende tam onu aciklamaya calistim

100k$ bozudurcak olsam bugun satis kurum 18,21 alis kurum ise 18.27 bunda sorun yok makasim dusuk

yalniz bu bozdurdugum dolari vadelide hedge etmek istersem 9.ay vadeli dollari 18.55 den alacagim ay sonunda dolarin sabit kaldigini farzedersek
    18,55-18,21= 34 kurus buraya veriyoruz buda yaklasik olarak %1,8

100.,000 dolari vadelide hedge etmek icin 100x4.000= 400,000 tl sini dolar hedge pozisyonlari icin ayirmak zorundayiz
    geri elimizde 1.400.000 tl kalmis oluyor

bunun 1.100.000 spot 300 binide vadeli ye atiyoruz

bugun test ettigim 100k lik islem sonucuna gore 1.4 milyon luk arbitraj isleminin aylik getirisi 45.000 tl gibi bir rakam olur

dolar hedge icin vadelideki odedigimiz faizi odersek ortaya pek bir sey kalmaz

ama 1.8m ihtiyac kredisi olursa sigorta ucreti yok dosya ucreti dahil 1.8 den ceksek

1.8m lik arbitrajin aylik getirisi [ gene bugunku islemlere gore hesaplama yapacagim ]
    1.400.000 spot atiyoruz 400bin de vadeliye ay sonunda kazanci 65.000 gibi bir getirisi var
    1.800.0000 krediye 1.8 den 32.000 faiz odemesi yapiyoruz elimizde 33 bin gibi bir rakam kaliyor

bir onceki mesajda FX de hedgelemeyide anlatmistim 100k $ i FX de hedgeleyeyim desek teminat sorun degil sonucta $ oldugu icin istedigi kadar extra teminat koyarim ama burdada long pozisyonun 30 gunluk swap ucreti var oda yaklasik 48-50bin gibi bir tutari oraya veriyorsun

yani en mantiklisi ve en karlisi dolarlari nakit blokaj verip 1.7-1.8 den banka kredisi cekmek ama burdada neden cekiyorsun sorusuna mantikli ,inanacaklari bir cevap verip onay asamasini gecmek buda bayagi zor oluyor

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Haziran ayında ben de 1.7 faizle ihtiyaç kredisi çektim iki yıl vadeli, şimdilik iyi gidiyor.

Koyu işaretlediğim yerde ne yazdığınızı tam anlamadım ama fiziki dolarınızı TL'ye çevirip viopta aynı tutarda dolar kontratı alabilirsiniz, üste işlem yapabileceğiniz bolca TL kalır. Kredi faizi ödemek yerine kendi paranızı kullanmış olursunuz.
    ....

Sayfa 106/208 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •