Sayfa 11/208 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Nereden buldunuz bu ekranı tsk
    Kendim oluşturdum - fiyatları manuel olarak girdim, hazır olarak bir yerde bulamadım açıkçası. Fark ve yıllık kolonlarını formül ile basitçe hesaplattırdım.

2. Herkese merhabalar.

Forumda gezinirken konu dikkatimi çekti, ara sıra twetterda falan denk geliyordum "viopta şu hissede şu kadar arbitraj firsati var " gibisinden yazilara.

Acikcasi normal hisse yatirimindan cok daha az riskli kazançları seviyorum ve bu arbitraj işi bana uyar diye düşünüyorum. Ama gel gör ki simdiye kadar viop ta doviz hariç hic işlem yapmadım ve bu işin nasil yapilacagini bilmiyorum.

Sizlerden ricam bilen bir arkadaş en basit anlatimla adim adim bir örnekle bu işin nasıl yapıldığını anlatması.

Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar...

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. 1- Arbitraj için hisse alım-satım yaparken max. ne kadarlık bir para büyüklüğü ile işlem yapılabilir? Bir hissenin günlük hacmi ne olmalıdır ki bu işlemlere uygun olsun?

Örn.atıyorum İşgyo da 1 milyonluk alım satım yapabilirmisiniz?

2-İşlem yapılan hissenin tahtası işleme kapanırsa veya gözaltı pazarına düşerse işlemlerinize ne olabilir?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Tacirler'e mail attım. TZP fonu alınabiliyor mu, nereden diye. Sizi bilgilendireceğim. Bir de nerelerde arbitraj yaptıklarını ve stratejilerini sordum. Buradan hepinizi bilgilendireceğim.
    Çok zorlamayın, fondaki katılımcı sayısı toplam 11 kişi görünüyor, 146 milyon fon büyüklüğü, eşit dağılsa kişi başı 13 milyon lira. Var mı o kadar paranız fona yatıracak? Önceden belirlenmiş büyük para sahiplerine özel fon çıkarılmış dışarıdan başkasını alacaklarını sanmıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by naayi Yazıyı Oku
    Cuma günkü kapanış rakamlarından işlem yapılsaydı Nisan vadesinde en yüksek arbitraj getirisi olacak 10 ürün:

Burada ilk sıradaki tskb için şuna dikkat çekmek isterim, aradaki fark 5 kademe, alım satım yaparken artı eksi bir kademe hata payı dikkate almak lazım o zaman siz işlem yapınca 5 yerine 3-4 kademede pozisyona girebilirsiniz ve bu kadar küçük aralıkta çok büyük fark demektir getiri %50 yerine 30'lara düşer. Benzeri odas,halkb vb için de geçerli.
    Güncel fiyatına değil, hisse için satış fiyatına, kontrat için alım fiyatına bakın, garantili işlem yapabileceğiniz fiyatlar onlar çünkü, trade yeteneğinize güveniyorsanız ekran takip ederek 1-2 kademe iyisini becerebilirsiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    1- Arbitraj için hisse alım-satım yaparken max. ne kadarlık bir para büyüklüğü ile işlem yapılabilir? Bir hissenin günlük hacmi ne olmalıdır ki bu işlemlere uygun olsun?

Örn.atıyorum İşgyo da 1 milyonluk alım satım yapabilirmisiniz?

2-İşlem yapılan hissenin tahtası işleme kapanırsa veya gözaltı pazarına düşerse işlemlerinize ne olabilir?
    1) viopta bir kontrat 100 hisse olduğundan en düşük 100 hisse ve 1 kontrat almalısınız, hisseye bağlı ama mesela akbank diyelim, 7.31 hisse fiyatı, 731 liralık hisse al, viopta 1 kontrat sat benim aracı kurum 210 lira teminat istiyor. Kısaca bin liraya minimum olur. Daha düşük hisselerde daha da az olur. Üst sınır için de en yakın vadede işlem yapacağınızı varsayarsak büyük hisselerde bence yine sorun yaşamazsınız. En çok işlem hacmi olan on hisseden birine girin, milyonluk alım bile yapsanız hisse oynamaz, mesela garan'da nisan vade viop açık pozisyon sayısı 1.4 milyon,akbank 800 bin civarı.
    ISGYO'ya bakalım, borsada günlük işlem hacmi minimum 5 milyon, maksimum 80 milyon gibi görünüyor, bence 1 milyonluk sorunsuz alırsınız parça parça da olsa, zaten siz o alışı girdikçe satış gelir. Viop nisan 531 bin açık pozisyon görünüyor size yaklaşık 900 kontrat lazım, mevcut pozisyonun altı yüzde biri kadar, onu da rahat açarsınız.

2) viopta ufak hisselerin kontratı işlem görmüyor, bist30 hisseleri var, onlar da bir anda gözaltına düşmez belirti verir bilançosu bozulur vb. kokusu çok önceden çıkar. Zaten arbitraj pozisyonları bir aylık çok uzun süreli değil. Yine de rahat edemiyorsanız ilk on hisseye oynayın. Daha önce böyle bir durum bildiğim kadarıyla olmadı.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Çok zorlamayın, fondaki katılımcı sayısı toplam 11 kişi görünüyor, 146 milyon fon büyüklüğü, eşit dağılsa kişi başı 13 milyon lira. Var mı o kadar paranız fona yatıracak? Önceden belirlenmiş büyük para sahiplerine özel fon çıkarılmış dışarıdan başkasını alacaklarını sanmıyorum.
    Ben aramıştım.
    TZPyi alamıyoruz ama TCI alabilirsiniz demişlerdi.Minimum tutarı hatırlamıyorum.
    TCI nın getirisi TZPden çok düşük, TZPden kalan artıkları TCIda değerlendiriyorlar heralde.

Tefaş'ta görünen getirilerden stopaj ve performans kesintisini(alınıyorsa) de düşmek lazım

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Burada ilk sıradaki tskb için şuna dikkat çekmek isterim, aradaki fark 5 kademe, alım satım yaparken artı eksi bir kademe hata payı dikkate almak lazım o zaman siz işlem yapınca 5 yerine 3-4 kademede pozisyona girebilirsiniz ve bu kadar küçük aralıkta çok büyük fark demektir getiri %50 yerine 30'lara düşer. Benzeri odas,halkb vb için de geçerli.
    Güncel fiyatına değil, hisse için satış fiyatına, kontrat için alım fiyatına bakın, garantili işlem yapabileceğiniz fiyatlar onlar çünkü, trade yeteneğinize güveniyorsanız ekran takip ederek 1-2 kademe iyisini becerebilirsiniz.
    Bir ekleme de ben yapayım:
    Spot ile Viop kapanış saati farklı, o yüzden kapanışları aldıysanız bu da yanıltır.
    Aynı andaki fiyatları dikkate almak lazım

Sayfa 11/208 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •