Sayfa 172/208 İlkİlk ... 72122162170171172173174182 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1. 12/23 usdtry kontratı 26.2712. sözleşme büyüklüğü 1000- teminat 2685.

elimizde 100 bin TL olduğunu varsayalım. bununla 100000/2685= 37 kontrat alıp, doların sene sonunda 26'yı geçmesini mi bekliyoruz? viop işlerinden hiç anlamıyorum maalesef.

2.  Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    12/23 usdtry kontratı 26.2712. sözleşme büyüklüğü 1000- teminat 2685.

elimizde 100 bin TL olduğunu varsayalım. bununla 100000/2685= 37 kontrat alıp, doların sene sonunda 26'yı geçmesini mi bekliyoruz? viop işlerinden hiç anlamıyorum maalesef.
    Forumu en baştan okumanız faydalı olur, arbitrqj konusu anlatıldı.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4. https://twitter.com/e507/status/1643...004802/photo/1
    twitterda e507 paylaşmış, dolar al viop sat türü arbitrajda nisan-ağustos vadelerde %50-55, bileşikte %70'e varan getiri var.

5. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    https://twitter.com/e507/status/1643...004802/photo/1
    twitterda e507 paylaşmış, dolar al viop sat türü arbitrajda nisan-ağustos vadelerde %50-55, bileşikte %70'e varan getiri var.
    ne tür riskler var hocam? ani dolar yükselişince marjin call sıkıntısı dışında bir risk var mı acaba? ve aldığımız doların birebir karşılığı kadarki sözleşme büyüklüğü oranında kontrant almalıyız sanırım. yani 1000 dolar aldıysak 1 kontrat shortlamalıyız, doğru mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    ne tür riskler var hocam? ani dolar yükselişince marjin call sıkıntısı dışında bir risk var mı acaba? ve aldığımız doların birebir karşılığı kadarki sözleşme büyüklüğü oranında kontrant almalıyız sanırım. yani 1000 dolar aldıysak 1 kontrat shortlamalıyız, doğru mu?
    Bu başlığı okuduysanız yaşanabilecek her sıkıntıyı tecrübe edip paylaştık, tavan tavan giden spekülatif hisselerde teminat tamamlamak zorlayıcı oluyordu ama dolarda o kadar büyük çıkış olmaz (umarım), en kötü ihtimalle durum da uygunsa erken bozup çıkarsınız.
    Ben pek bir risk görmüyorum, ama dolar alış satışına kısıtlama gelmesi gibi olağanüstü kararlar gelirse onu bilemem.
    En iyisi bir tane kontratla deneme yapın kendiniz yaşayarak öğrenin.
    1000 dolar alın, 1 kontrat istediğiniz vadede satın, vadenin son günü doları satarken kontratı alım yaparak kapatın, ya da isterseniz vade sonunu beklemeyip daha önce de kapatabilirsiniz. Sonucu çabuk görmek için nisan vade deneyebilirsiniz hemen. Herşeyi de yazın hesaplayın kar zarar ne kadar olmuş ay sonunda görürsünüz.

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bu başlığı okuduysanız yaşanabilecek her sıkıntıyı tecrübe edip paylaştık, tavan tavan giden spekülatif hisselerde teminat tamamlamak zorlayıcı oluyordu ama dolarda o kadar büyük çıkış olmaz (umarım), en kötü ihtimalle durum da uygunsa erken bozup çıkarsınız.
    Ben pek bir risk görmüyorum, ama dolar alış satışına kısıtlama gelmesi gibi olağanüstü kararlar gelirse onu bilemem.
    En iyisi bir tane kontratla deneme yapın kendiniz yaşayarak öğrenin.
    1000 dolar alın, 1 kontrat istediğiniz vadede satın, vadenin son günü doları satarken kontratı alım yaparak kapatın, ya da isterseniz vade sonunu beklemeyip daha önce de kapatabilirsiniz. Sonucu çabuk görmek için nisan vade deneyebilirsiniz hemen. Herşeyi de yazın hesaplayın kar zarar ne kadar olmuş ay sonunda görürsünüz.
    en çok merak ettiğim konu, dolar almak yerine kkm yapıp viopta shortlasak da olur mu? kkm ile vade sonunda, vade başındaki doların aynısını alabiliyorsak, doğrudan dolar almakla kkm yapmak arasında fark yoktur diye düşünüyorum. hatta aşırı yükseliş olmazsa bir miktar faiz karı da bırakabilir. kkm ile arbitraj yapılabilir mi sayın pilavlı?

diğer konuysa, spot long-viopta short yaparak arbitraj işlemi açmak yerine dolar satış-viop kontrat alış yaparak da aynı arbitraj oranı sağlanabilir mi?

dolar spotta 19,25, viopta 26,17:
    vade sonunda dolar 24 oldu diyelim; 24-19,25=4,75 spot kar, viop 26,17-24=2,17 viop kar. toplam 4,75+2,17=6,92 kar. olayı böyle anladım, yanlış mı doğru hiç bilmiyorum.

Sayfa 172/208 İlkİlk ... 72122162170171172173174182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •