Sayfa 46/208 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 361 - 368 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Önce spot alış yapıyorum.
    Viop bacağı gerçekleşmezse elimde hisse olur.
    Akmaz kokmaz dursun.
    Bu şekilde elimde kalan hisseler oldu. Bazısını sattım, bazılarını hala taşıyorum.
    Dediğim sağlam hisseler için geçerli tabi, isgyo vs. gibi hisselerde olmaz bu
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    hmm. mantıklı. teşekkürler.
    aslında şimdi düşündüm de.. manuel yapıyorsanız;

yükselen piyasada önce spot alış sonra viop satış, düşen piyasada önce viop satış sonra spot alış yapmak daha mantıklı değil mi ?

(spekülatif kağıtlardan bahsetmiyorsak)

2. tskb geçen yılın aynı dönem ilk çeyrek bilançosu %268 artarak 606milyon tl olmuştur.

ısgyo geçen sene ilk çeyrek bilançosu 19 kat artarak 66milyon tl olmuştur.

bu nasıl bir adalet 66 milyon kar eden 12.50 tl.
    606 milyon kar eden 1.85 tl.

Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

3.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    trade etmeyi kalp krizi sonrası bırakmıştım.
    stress den uzak durmam gerekiyordu.
    o sebepten mevduata takılıyordum.

bu viop işi faiz gibi garanti geldiği için aklıma yattı.
    ama yine trade işi var işin içinde kanıma giriyor.
    Geçmiş olsun, önce sağlık...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    trade etmeyi kalp krizi sonrası bırakmıştım.
    stress den uzak durmam gerekiyordu.
    o sebepten mevduata takılıyordum.

bu viop işi faiz gibi garanti geldiği için aklıma yattı.
    ama yine trade işi var işin içinde kanıma giriyor.
    geçmiş olsun. arbitraj işinde çok büyük getiri yok, spot alayım, vadeli de satayım derken fiyatlar değişiyor. stres ister istemez oluyor. haddim olmasa da, kalp krizinden sonra, dövize endeksli mevduat en iyisi olur sanırım. ilgini tümden kesemiyorsan, al sabancı, benim gibi yaşlı işi, temettüsüyle idare edersin.

robot işi kolay değil. programın devamlı çalışacağı bir yer kiralayacaksın. vadeli endekste al-sat yaptırdım. önce hazır bir program almıştım, çok acemi bir programdı, dünyanın da parasını vermiştim. sonra pekçok program yazdım, enaz 5 sene çabaladım, en sonunda pes ettim. kiralanan yerde bazen bakım olur, sana bildirilmeden, program kapanır. al sana stres.

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    aslında şimdi düşündüm de.. manuel yapıyorsanız;

yükselen piyasada önce spot alış sonra viop satış, düşen piyasada önce viop satış sonra spot alış yapmak daha mantıklı değil mi ?

(spekülatif kağıtlardan bahsetmiyorsak)
    Ben elle işlem yapıyorum, önce biraz kağıdı izliyorum, sert hareket ediyorsa bekliyorum sakin bir zamanını kolluyorum. Benim kurumda emir girmek uzun sürüyor ama değiştirmek kolay, önce emrin birini giriyorum ama mesela hisse alışsa tabandan alış giriyorum, sonra viop satışı tavandan giriyorum, ikisi de gerçekleşmiyor, sonra emir düzenleme kısmından fiyatlarını arka arkaya hızla aktif fiyata çekiyorum, iki emir arasında beş on saniye gibi bir zaman geçiyor. O arada pek oynamıyor en fazla bir iki kademe belki hesapladığımdan kötü oluyor. Yazdığım üzere bunu hisse sakinken yapmak lazım sert hareket ediyorsa bekliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    evet manuel kendim kapatacağım
    Buradaki muhtemel sıkıntı şu olabilir. Vade sonunda hisse taban çekmeye başlarsa elle satamazsiniz. O zaman da şu mümkün, hisseler durur vadelileri sonraki vadeye taşırsınız daha sonra tabanlar bozulunca bir ara karşılıklı kapatırsınız. Çok nadir bir durum olur endişeye gerek yok ama aklıma geldi yazayım dedim.

3-5 gün önce isgyo da arbitraj yapıyorum. tek bir işlemle yapmam, parçalı yaparım. 500 adet hisse alırım, 5 adet vadeli satarım gibi. hızlı hızlı bu işlemleri yaparken, işlemin olup olmadığını belirten bir ekran çıkar. fiyata odaklanmışken bu yazıyı okumaz, tamam a basar işleme devam ederim. bir süre sonra baktım, hisseler alınmış, vadeli de pozlar açılmamış. sağolsun aracı kurum beni düşünmüş, 50bin tl den fazla poz açtırmıyor. o arada fiyat az da olsa düşmüş, mecbur zararla hisseleri sattık. garanti görülen işlem dahi garanti değil.

Sayfa 46/208 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •