Sayfa 167/208 İlkİlk ... 67117157165166167168169177 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Brüt takas ta bulunan HEKTS da DÜN "Beklenen Yıllık Net Getiri %11" ile açılan arbitraj pozu, BUGÜN sabah "Gerçeklen Yıllık Net Getiri %132.01" ile kapatılmış
    tebrikler tam anlamıyla profesyonelsiniz. peki bu oranları yakalayabilmek için ne kadar zamanımız oluyor? anlık bir şey mi yoksa birkaç dakika imkan tanıyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    tebrikler tam anlamıyla profesyonelsiniz. peki bu oranları yakalayabilmek için ne kadar zamanımız oluyor? anlık bir şey mi yoksa birkaç dakika imkan tanıyor mu?
    Vade sonu, son 2 gün ile vade başı, ilk 2 gün saat 10.00-10.30 ve 17.30-18.00 arasında en yüksek oranları yakalamak mümkün. Manuel işlem yapan arkadaşlar vardı forumda. Ancak ben robot kullanıyorum. Manuel işlem yapmanın çok zor olduğunu düşünüyorum.

Gün içi fırsat buldukça ve boşta nakit varsa yukarı da görülen grafikler üzerinden fırsat kolluyorum. İlla ki bir fırsat çıkıyor. Ancak bu tip fırsatları manuel işlem yaparak değerlendirmek çok daha zor. Çok kısa süreli (1-2 saniye) fırsat verdiği için robot kullanmak şart diye düşünüyorum.

Vadeler arası arbitraj yapmak teminat açısından daha karlı (sadece tek bir vade için teminat yatırılıyor) olabilir. Ancak bazı vadelerin derinliği olmadığı için işlem yapmak zorlaşıyor.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,702
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Vade sonu, son 2 gün ile vade başı, ilk 2 gün saat 10.00-10.30 ve 17.30-18.00 arasında en yüksek oranları yakalamak mümkün. Manuel işlem yapan arkadaşlar vardı forumda. Ancak ben robot kullanıyorum. Manuel işlem yapmanın çok zor olduğunu düşünüyorum.

Gün içi fırsat buldukça ve boşta nakit varsa yukarı da görülen grafikler üzerinden fırsat kolluyorum. İlla ki bir fırsat çıkıyor. Ancak bu tip fırsatları manuel işlem yaparak değerlendirmek çok daha zor. Çok kısa süreli (1-2 saniye) fırsat verdiği için robot kullanmak şart diye düşünüyorum.

Vadeler arası arbitraj yapmak teminat açısından daha karlı (sadece tek bir vade için teminat yatırılıyor) olabilir. Ancak bazı vadelerin derinliği olmadığı için işlem yapmak zorlaşıyor.
    sn. kafkaf, eğer mümkünse böyle bir işlem yapabilmek için herhangi bir hissede yapılabilecek işlemi rakamlar üzerinden bize anlatabilir misiniz?

4.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    sn. kafkaf, eğer mümkünse böyle bir işlem yapabilmek için herhangi bir hissede yapılabilecek işlemi rakamlar üzerinden bize anlatabilir misiniz?
    süper fikir
    8 senedir işlem yapmıyorum hisse senedi, viob, varant yaptım bunlara birde "Arbitraj" ekleyebilirim
    çok anlayamadığım için möğöl möğöl bakıyorum Arbitraj işleminin nasıl yapıldığını da sayın kafkaf sayesinde öğrenelim.

5.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    süper fikir
    8 senedir işlem yapmıyorum hisse senedi, viob, varant yaptım bunlara birde "Arbitraj" ekleyebilirim
    çok anlayamadığım için möğöl möğöl bakıyorum Arbitraj işleminin nasıl yapıldığını da sayın kafkaf sayesinde öğrenelim.

Aslında daha önce anlatılmıştı. İlk sayfadan itibaren okumanız iyi olur. Riskleri, avantajları, dikkat edilmesi gereken hususları da öğrenmiş olursunuz.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    süper fikir
    Arbitrajı tavsiye eder miyim?

Hisse senedi ve viop ta işlem yapanlar zaman zaman nakte geçip bekler ve yeni fırsat kollarlar. Bu esnada para piyasası fonu ya da mevduat faizi getirisi ya da takasbank faizi üzerinde getiri elde etmek maksadı ile arbitraj yapılması mantıklı olabilir.

Ancak viop tarafında teminat yönetimine dikkat edilmeli ve dolayısı ile arbitraj yapmak isteyenler kendi kararını kendisi vermelidir.

7. Arkadaşlar yarın sabahtan güncel oranları paylaşabilir misiniz? Vade son günü, aylardır çevirdiğim akbanklar var, onunla ya da başka iyi oran veren varsa %30 ve üstüne devam edeceğim yoksa mevduata döndüreceğim.

8.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    ilk baştan okursanız sayılarla gerçek işlemler üzerinden çok örnek verildi. Ben de defalarca pozisyonlarımı yazmıştım. %50-60 gibi yıllık oranlarla aylarca devam ettik ancak bu ara pek para getirmiyor maalesef.
    aracı kurumların arbitraj fonları da var epeyce kuruldu son zamanlarda onları da inceleyebilirsiniz.

Sayfa 167/208 İlkİlk ... 67117157165166167168169177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •