Sayfa 174/208 İlkİlk ... 74124164172173174175176184 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1. Dolar ve altın spot/vadelilere de bir bakın, hisselere göre çok daha iyi oranlar var kurdaki artış beklentisi nedeniyle.
    Yukarıda da yazdığım üzere nisan-haziran arası yıllık %70 oranla 500 bin liralık pozisyon açtım geçen hafta, stopajı komisyonu marjı vb düşünce en az %60 yıllık bırakır diye umuyorum. Benzer oranlar hala mevcut.

2.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    ���������� ������������ bey çalışmış :

Pair Trade nedir?
    PAIRS ikili işlem nedir?

Piyasanın yönünden bağımsız olarak, aralarında korelasyon bulunan iki farklı yatırım aracı arasında yapılan çapraz işlemlerdir.

Birinde Long açılırken, diğerinde Short açılır ve aralarında oluşan farktan kar edilmesi umulur.

PAIR 'in içinden geçeceğim bu gidişle. Tek tek ölçe ölçe ilerliyorum. Önce aynı aracın spot ve pay vadelisi arasında bakıyorum. Bakalım korelasyonu kaçırdıkları anlar ne kadar? Yakalanabilir mi? Yakalansa da marj buna değer mi?

#EREGL #AKBNK #THYAO #YKNK
    Tabağı sıyırmışlar

PAIR ama bu sefer aynı zamanda hareket etmeleri beklenirken, arada farklılıklar gösteren, 2 farklı araç tespit çalışması.

#AKBNK / #THYAO
    #TAVHL / #AKBNK
    #KCHOL / TSKB
    #TCELL / #TTKOM
    #BIMAS / #AKBNK

BUNLAR HOŞUMA GİTTİ
    tabi gözlerimde gitti

Sn. rosense, ben de zamanında çok kurcaladım pairtrade işini ama işe yarayan güvenilir bir ikili bulamadım. Genelde akbank-işbank-garanti-ykb arasında çalıştım bunlar aynı sektörde yakın büyüklükte şirketler, eregl/isdemir veya thy/pegasus da olabilir. Ben excelde fiyatlarla kendim çalışmıştım. Kararlı bir şekilde bir aralıkta dalgalanan korelasyon bulunabilirse süper kar edilir. Paylaşırsanız sevinirim.

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Dolar ve altın spot/vadelilere de bir bakın, hisselere göre çok daha iyi oranlar var kurdaki artış beklentisi nedeniyle.
    Yukarıda da yazdığım üzere nisan-haziran arası yıllık %70 oranla 500 bin liralık pozisyon açtım geçen hafta, stopajı komisyonu marjı vb düşünce en az %60 yıllık bırakır diye umuyorum. Benzer oranlar hala mevcut.
    Ben de altında Nisan vade al haziran vade sat şeklinde pozisyon açtım ama makas kapanmadığı durumda nisan vade sonunda spottan altın almak gerekecek.
    Malum spot fiyatları yüksek.
    Böyle bir durumda Altını/doları nerden almayı düşünüyorsunuz

4. Tavhl ile akbank arasında korelasyon nereden geliyor? Bist30 olmaları dışında başka bir yakınlık var mıdır? veya thy ile

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Ben de altında Nisan vade al haziran vade sat şeklinde pozisyon açtım ama makas kapanmadığı durumda nisan vade sonunda spottan altın almak gerekecek.
    Malum spot fiyatları yüksek.
    Böyle bir durumda Altını/doları nerden almayı düşünüyorsunuz
    Borsada işlem gören ZGOLD veya GLDTR, bu ikisinden birini alacağım, spot altınla korelasyonu, likidite, alım-satım farkı gibi özelliklerini inceliyorum son gün karar vereceğim, karar veremezsem yarısını birinden yarısını diğerinden alacağım.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Sn. rosense, ben de zamanında çok kurcaladım pairtrade işini ama işe yarayan güvenilir bir ikili bulamadım. Genelde akbank-işbank-garanti-ykb arasında çalıştım bunlar aynı sektörde yakın büyüklükte şirketler, eregl/isdemir veya thy/pegasus da olabilir. Ben excelde fiyatlarla kendim çalışmıştım. Kararlı bir şekilde bir aralıkta dalgalanan korelasyon bulunabilirse süper kar edilir. Paylaşırsanız sevinirim.
    değerleme olarak yani temel analizde ederinin üzerinde & çok üzerindeyi shortlamak , ederinin altında işlem göreni longlamak
    beklentisi olanı longlamak , beklentisi olmayanı shortlamak...

n'evet pağir trağidde mantık olarak iki isse arasında bilanço yapısı olsun , sektör olsun korelasyon aranırsa da, ben şahsen öyle bir korelasyon aramam.. bim pahalı mı geldi bana onu shortlar , atıyorum algyo'nun ucuz olduğunu mu düşünüyorum, onu longlarım...
    bu pağir trağid mantığına uzak olsa da bana uyar... neticede cebime girene bakarım.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

8. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 174/208 İlkİlk ... 74124164172173174175176184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •