Sayfa 152/208 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1.  Alıntı Originally Posted by arbing Yazıyı Oku
    Teminat = takasbank x1
    Komisyon 1/10000
    Saat : 11:25
    Veriyi çekecek yer buldunuz galiba hocam?

Selamlar hocam, geliştirdiğimiz bir side-project için erişebiliyoruz diyebilirim.

Bir süredir deniyorduk fakat cok fazla vakit ayıramadık arbitraj tarafına.

Ayrıca daha önce opsiyon, varant enstrümanları ile arbitraj denemiş kişiler varmıdır ? Müsait bir zamanda ben bunlarıda kurcalamayı düşünüyorum.

Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by arbing Yazıyı Oku
    Selamlar hocam, geliştirdiğimiz bir side-project için erişebiliyoruz diyebilirim.
    Veriler anlık mı peki hocam?
    Nerden aldığınızı paylaşmanız mümkün mü(özelden de yazabilirsiniz gerekirse)

4.  Alıntı Originally Posted by arbing Yazıyı Oku

Bir süredir deniyorduk fakat cok fazla vakit ayıramadık arbitraj tarafına.

Ayrıca daha önce opsiyon, varant enstrümanları ile arbitraj denemiş kişiler varmıdır ? Müsait bir zamanda ben bunlarıda kurcalamayı düşünüyorum.

Saygılar
    Varant tecrübem var, viop yerine varantlarla arbitraj açmayı düşündüm ama vazgeçtim. Tek ihraççı işbankası, kafasına göre at oynatıyor, son banka hareketlerinde alış satış marjını iyice açarak hatta işlem yaptırmayarak varantçıları kıvrandırdığını gördüm. Ayrıca zamanla fiyat erimesi olduğundan burada yaptığımız gibi bir ay süreyle tutmaya uygun değil. Tek avantajı kaldıraç oranı daha yüksek viopa göre. İyi hesaplanırsa teorik olarak yapılabilir elbette, robotla daha da kolay olabilir ama ben önermem, viopu tercih ettim kendim.

Varantlar kısavadeli vurkaç dışında ülkemizde bulaşılacak piyasa değil. Birkaç ay varantlarla uğraşıp az da olsa karla çıkabilmiş biri olarak yazdım bunu, ki varantta kar etmek borsaya viopa göre çok daha zor.

5. oranlar düşük olunca sayfa da boş kaldı.
    yazan paylaşım yapan kalmadı.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6. SKBNK spot ve ekim vadeli fiyatı eşit, arbitraj pozisyonu olan varsa kapatabilir.
    Hissesi olan varsa hisseyi satıp viop ekim kontratı alabilir, ay sonuna kadar 24 gün faiz kazanmış olur en azından.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    SKBNK spot ve ekim vadeli fiyatı eşit, arbitraj pozisyonu olan varsa kapatabilir.
    Hissesi olan varsa hisseyi satıp viop ekim kontratı alabilir, ay sonuna kadar 24 gün faiz kazanmış olur en azından.
    teminatı çok tutuyor.
    hisse bedeli kadar teminat istiyorlar.
    o yüzden almam

benim kurum takasın 6 katı teminat istiyor hala

skbank dan çıktım
    oradan gelen spot satış ve teminat çözümünden gelen para ile
    ekgyo ile poz açtım.

10 marj ile %35.70 civarı oran aldım.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 152/208 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •