Sayfa 1001/1122 İlkİlk ... 5019019519919991000100110021003101110511101 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 8,001 - 8,008 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Cevap 2017’de

Şimşek, "Yaptığımız incelemeler sonucunda, sigorta şirketlerinin riski yüksek sigortalıları portföylerine katmak istemediklerini, bu nedenle de yüksek riskli olarak görülen sigortalılardan yüksek primler talep edilerek sigorta yapmaktan kaçındıklarını tespit ettik. Bu durumun sigorta fiyatlandırmasına duyulan güveni zedelediğini düşünüyoruz. Bu nedenle vatandaşın mağduriyetinin önlenmesi amacıyla primlerde tavan fiyat uygulanmasına karar verdik." ifadelerini kullandı

https://businessht.bloomberght.com/p...-fiyat-geliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Alakasi yok şu an tavan fiyat uygulaması var diye... bir otomobil 7.basamak 2.300tl üzerine çıkamıyor şirketler...hükümet bu tavan fiyat uygulamasını kaldirdiklari an trf sigortası 5 bin de olabilir 10 bin de 1.500de...

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Alakasi yok şu an tavan fiyat uygulaması var diye... bir otomobil 7.basamak 2.300tl üzerine çıkamıyor şirketler...hükümet bu tavan fiyat uygulamasını kaldirdiklari an trf sigortası 5 bin de olabilir 10 bin de 1.500de...
    Bizim insanımız anında fiyatı 10 bine çeker ; sonra kaza durumuna göre indirim yaparlar....

3.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    İş yeri açmanın ticaret yapmanın delilik olduğunu anlatan bir video sağlık elden gider bu tiplerle uğraşmaktan

4.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    https://twitter.com/fatihaltayli/sta...JYGRCSRAI5tnqw

Abi domates ithal değil. Bunu sıkan işçi Alman değil Türk, belki tenekesi ithal. Bilmiyorum. Bu sadece salça. Sebzede durum farklı değil. Geçen sene 3 liraya aldığım domates 20 TL. Biber 6-7 liraydı 35 TL. Eti hiç sorma. Geçen seneye kadar yılda bir kez fiyat ayarlaması yapardık. Şimdi haftada bir yapsak yetmeyecek.”

Yatırım tavsiyesi değildir.

Birkaç gün önce file markette Tamek salça 16 liraydı, 15-20 adet de vardı.

Adım gibi yüklü zam geleceğini bildiğim halde 2 tane aldım. Bir tanesi hemen evde kullanılmaya başladı zaten.

Neden daha fazla almadım?

Hem biraz stok yaptığım anlaşılır utanırım diye hem başkaları da bu fiyattan yararlansın hem de doğrusu en fazla nedeni stokçuluğun topluma haksızlık olduğu gerçeği nedeniyle sadece 1 tane fazla aldım.

Bugün baktım aynı salçanın fiyatı 24 TL. Yüzde 50 zam yemiş. Hem de salçanın adet sayısını da artırmışlar, rafı doldurmuşlardı.

Stok yapmamakla iyi mi yaptım acaba diye düşündüm?

Cevabım hayıra daha yakın idi. Hatta kendime de kızdım bir ara. Çünkü benim stok yapmamamdan kazançlı çıkan toplum değil, file market oldu.

5.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    O zaman yanlış hatırlamıyorsam çok kaza yapan veya yaşlı özellikle ticari araçları şirketler sigorta yapmak istemiyordu.

6. ÜFE ile "Rezerv olmayan YEREL PARA" ilişkisi nedir?

1- Sabit Kur rejimi olan ülkelerde nasıldır?

2-Parası Konvertable olan olan ülkelerde nasıldır?

AB de yıllık ÜFE Yüzde 38 ise REZERV PARA olan EURO nun BİLE dolar karşısında değer yitirmesinin nedeni bu ÜFE olabilir mi?

Bloomberg deki haberde de haberdeki gibi gelişmekte olan ülkeler doların güçlenmesinden ve gelecek aylarda, yıllarda etkilenecek olacaksa, Bu kadar yüksek AB ÜFE sinin Türkiye gibi olan ülkelere etkisinin ne olması beklenir?

Ki Türkiyede ŞİMDİLİK yüzde 150 ÜFE varsa gelecek aylarda TÜFE nedeniyle fiyat artışlarının yerel para değerine etkisi sınırlı olabilir mi?

Geleneksel ekonomi biliminde bir para birimini değerli kılmak istiyorsak çekici hale getirmemiz gerekir, bu ise FAİZ ARTIRIMI dır.

Bu kadar yüksek ÜFE ve TÜFE değerleri varken ve paranız da rezerv para değilse, buna ek olarak siz de faizleri baskılıyorsanız DEĞER YİTİRMESİNE NASIL ENGEL OLACAKSINIZ?

Bunu dalgalı bir kurda başarabilir misiniz?

Cevap hayırsa sizin ki "1" no ile gösterilen ülkelere uygunluk göstermiyor mu?

Başka bir soru:

KKM, 1 ve 2 arasında ZAMAN KAZANMAK İÇİN başvurulan hibrit bir sistem midir? Ömrü ve bu sistem sona erdiğinde (veya çöktüğünde) yaratacağı güven konusundaki hasarlar için ne kadar zaman gerekir.

Geçmişe baktığımızda "sabit kur rejimi uygulayan ülkeler dünya ile kopuk olmak zorunda olduklarında hep YOKSULLUK içinde DİP SEVİYEDE MİLLİ GELİRLE yetinmişlerdir.

Kırgızistan veya K.Kore gibi Covid-19 un tüm dünyada en ateşli olduğu ve aşının da olmadığı bir dönemde bizim ülkede tek bir vaka yoktur demek gerçekleri saklayabilir mi?
    Son düzenleme : virtue; 02-09-2022 saat: 15:02.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Yerel paralar olsun başka şeyler olsun bir süre iyi gidebilir fakat....
    Bir an gelir film kopar bir gecede ....

Sayfa 1001/1122 İlkİlk ... 5019019519919991000100110021003101110511101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •