Sayfa 1003/1122 İlkİlk ... 350390395399310011002100310041005101310531103 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 8,017 - 8,024 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Boşver FED i...

Bizim MB 10 un altına indirecek faizleri..
    Önümüzdeki 3-4 toplantı 1 er 1 er indirim bekliyorum.
    Büyük ihtimal dediğin olacak gibi fışkırtmanın dozu iyice artacak

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Boşver FED i...

Ne yaparsa yapsın, çokda tınnnn...

ABD borsalarına geçiş yapmak için hazırlıkları tamamladım. Kasım dan itibaren Nasdaq ve SP-500 hisseleri beni bekler :-) Ytd.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. Bodrum türkbükünden gelen taze yorum

Beachler boş, halk plajı tıka basa dolu

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Ne yaparsa yapsın, çokda tınnnn...

ABD borsalarına geçiş yapmak için hazırlıkları tamamladım. Kasım dan itibaren Nasdaq ve SP-500 hisseleri beni bekler :-) Ytd.
    Dikkat et oralar buralara benzemez..
    Bak mesela orada da süper eksi faiz kendi çaplarına göre süper enflasyon var..
    Ne ev ne araba satışları patladı..
    Nede borsası şahlandı..
    Mesela.
    Hele hele richmond bilmem ne türünden çok iyi olacakmışşşş babaaaaa türünden yorumlara kapılıp hisse alırsan..
    Bi günde yüzde 30 (dolar bazlı) içeri girersin ne olduğunu anlamadan..

Bir akraba kendi mesleği ile de ilgili diye bir şirket aldı şöyle iyi olacak böyle iyi olacak..
    20 dolar idi..
    Güç bela bilançosunu bulduk falan (adamların bilançolarda bi değişik neyse) baktık ettik..Dedim babacan 2 dolar anca ederi var..

Hayt huyttt falan..Tesla örneğini verdi apple dedi..
    Aldı..

Şu an bakıyorum 7.44 dolar da..
    Ne yapıyorsun dedim di bir kaç ay evvel..
    Ya zaten çok almadım idi dedi..

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Boşver FED i...

gezegenin en ucuz kredi faizi olur. bugün e507 yazmış abd KK faizi = tl KK faizi
    kamu destekli anomali varsa, bir sıkıntıları var ki, can haliyle maksimum pompa yapıyorlar.
    Memento mori

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    ÜFE ile "Rezerv olmayan YEREL PARA" ilişkisi nedir?

1- Sabit Kur rejimi olan ülkelerde nasıldır?

2-Parası Konvertable olan olan ülkelerde nasıldır?

AB de yıllık ÜFE Yüzde 38 ise REZERV PARA olan EURO nun BİLE dolar karşısında değer yitirmesinin nedeni bu ÜFE olabilir mi?

Bloomberg deki haberde de haberdeki gibi gelişmekte olan ülkeler doların güçlenmesinden ve gelecek aylarda, yıllarda etkilenecek olacaksa, Bu kadar yüksek AB ÜFE sinin Türkiye gibi olan ülkelere etkisinin ne olması beklenir?

Ki Türkiyede ŞİMDİLİK yüzde 150 ÜFE varsa gelecek aylarda TÜFE nedeniyle fiyat artışlarının yerel para değerine etkisi sınırlı olabilir mi?

Geleneksel ekonomi biliminde bir para birimini değerli kılmak istiyorsak çekici hale getirmemiz gerekir, bu ise FAİZ ARTIRIMI dır.

Bu kadar yüksek ÜFE ve TÜFE değerleri varken ve paranız da rezerv para değilse, buna ek olarak siz de faizleri baskılıyorsanız DEĞER YİTİRMESİNE NASIL ENGEL OLACAKSINIZ?

Bunu dalgalı bir kurda başarabilir misiniz?

Cevap hayırsa sizin ki "1" no ile gösterilen ülkelere uygunluk göstermiyor mu?

Başka bir soru:

KKM, 1 ve 2 arasında ZAMAN KAZANMAK İÇİN başvurulan hibrit bir sistem midir? Ömrü ve bu sistem sona erdiğinde (veya çöktüğünde) yaratacağı güven konusundaki hasarlar için ne kadar zaman gerekir.

Geçmişe baktığımızda "sabit kur rejimi uygulayan ülkeler dünya ile kopuk olmak zorunda olduklarında hep YOKSULLUK içinde DİP SEVİYEDE MİLLİ GELİRLE yetinmişlerdir.

Kırgızistan veya K.Kore gibi Covid-19 un tüm dünyada en ateşli olduğu ve aşının da olmadığı bir dönemde bizim ülkede tek bir vaka yoktur demek gerçekleri saklayabilir mi?
    Seçilen Hibrid sistemse, bunun nedeni halkın yüzde 72 sinin doğrudan veya dolaylı olarak dolara geçtiği bir ülkede DVALÜASYON un ÇALIŞMAMASI mıdır?

Fatura alışıldık yöntemle değil bu kez HİPERENFLASYON ancak DÜŞÜK KUR, DÜŞÜK FAİZ, SATINALMA GÜCÜNÜN büyük ölçüde erozyona uğratılması, YOKSULLAŞTIRMA yöntemi ile halka ödetilmesi planlanıyor?

Ancak garip olan bu şartlarda nasıl seçim kazanılacak?

Bankada tasarrufu olmayan, verilen zamlarla günlük yaşayıp kira vermeyen grubun büyüklüğü yeterli olacak mı?

İletişim bakanlığına çok iş düşüyor...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

7.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    gezegenin en ucuz kredi faizi olur. bugün e507 yazmış abd KK faizi = tl KK faizi
    kamu destekli anomali varsa, bir sıkıntıları var ki, can haliyle maksimum pompa yapıyorlar.
    Sıkıntılı bir durum Sanmıyorum pek..
    Şu an olabilecek en kötü şey ABD den yaptırım falan yememiz..
    O da olursa oyları patlar zaten..Bugüne kadar ki BATI bize karşı bir anda vucud bulur..

Amaçlarına az bişi kaldı..
    Yüzdüler yüzdüler kuyruğuna geldiler zaten...

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Bloomberg tarim editoru Irfan Donat dan gida fiyatlarinin gelecegi hakkinda kapsamli bir yazi ;

https://www.bloomberght.com/yorum/ir...s-sert-gececek
    Yazidan alinti ; TÜİK in tarımsal girdi enflasyonu ile tarımda üretici enflasyonu her ay rekor tazeliyor.

Tarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım-GFE) yıllık bazda yüzde 135 seviyesine çıkarak endeks tarihinin zirvesini gördü.

Alt kalemlere baktığımızda son 1 yılda gübre fiyatlarındaki artış yüzde 234 düzeyinde. Tarımda kullanılan enerji maliyeti yüzde 228 artmış gözüküyor. Mazot fiyatı yüzde 242 zamlanırken, yem fiyatları son 1 yılda yüzde 146 yükselmiş durumda.

Girdilerdeki bu artışlar ister istemez Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi ni (Tarım-ÜFE) de tetikliyor.

Tarım-ÜFE, yıllık yüzde 158 ile yeni bir rekora imza attı.

Böyle bir ortamda gıda enflasyonu yüzde 95'te kalabilir mi?

Sayfa 1003/1122 İlkİlk ... 350390395399310011002100310041005101310531103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •