Sayfa 4/1122 İlkİlk ... 2345614541045041004 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    İŞİN ÖZETİ Sıcaklığı kademe kademe artırılan kazandaki kurbağa gibi göstere göstere SERVETLERİMİZE ÇÖKÜLÜYOR.
    yüksek enflasyon demek ; halkın cebindeki paraya çökmek demek değil mi ?

hele bizim ülkede ilgili kurum gerçek enflasyonun yarısını açıklıyorsa resmen soygun olmuyor mu ?

ülkede Adaletli olan ne var ? gün geçtikçe sevimsizleşiyor , hepimiz çocuğumuz için yurt dışına gitsin istemiyoruz mu ?
    ..................... neyse burası yeri değil

2. [QUOTE=virtue;5862304]Dolar Yüzde 17 getirinin altında seçime kadar ve daha sonrasında da SABİT kalırsa HAZİNEDEN para çıkmayacaksa, bu sistem xokunu çıkarılıncaya kadar devam ettirilmez mi?

Bence doları 12 lerde de tutabilirlerdi.

Kendileri gelinen seviyeden memnun.

14 lü seviyelerle Hem tüketime dair İTHALAT kısıldı hem de DEĞERSİZ TL ile İHRACAT rekorla devam ediyor.

Ki bu sayede dış borçlar çevrilebiliyor.

CARİ AÇIKTA Ukrayna işi barışla biterse petrolden gelen kısmın baskısı kalkarsa normalleşebilir.

ÖZETLE, krizin faturasını ÖNCELİKLE bizim gibi TL veya Dolar mevduat sahiplerine daha sonra hayat pahalılığı ile alt ve orta kuşağa ÖDETİLİYOR.[/QUOTe

bilmediğimden soruyorum ihracat ithalat işlerinden anlamam .lakin kafama takılan bir şey var, dolar hiç artmazsa aksine bir de 12 tl ye düşerse ihracat yapan nasıl karlı mal satacak ..yani diyelim bir malı 9 dolara mal edip 10 dolara satıyor .lakin iç piyasada enflasyon belli ee üretici 9 dolara mal ettiğini şu an 13 dolara mal ediyor bunu 15 dolara satarsa rekabetçi olabilecek mi ? yada bu ihracat işlerinde başa türlü maliyet hesabımı var .

3. yani şu an turim sektörü açısından da geçerli ucuza kalıyoruz dediğimiz herşey dahil sistemde aralık ocakta bağlanan fiyatlarla temmuz ağustosta nasıl et verecek sınrısız içecek verecek.havuzların bilmemenlerin elektrikleri ona göre gelecek ..
    o zaman zarar ederlerse acaba hükümet turizmciyi destekleyebilir mi ?

4.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    isgyo'ya brüt takas uygulaması geldi. spot pozisyonu kapat. Viop açılınca tekrar yaparsın işlemi.
    10x yapan başka kağıt var mı son zamanlarda

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

5. [QUOTE=r.lucas;5862343]
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Dolar Yüzde 17 getirinin altında seçime kadar ve daha sonrasında da SABİT kalırsa HAZİNEDEN para çıkmayacaksa, bu sistem xokunu çıkarılıncaya kadar devam ettirilmez mi?

Bence doları 12 lerde de tutabilirlerdi.

Kendileri gelinen seviyeden memnun.

14 lü seviyelerle Hem tüketime dair İTHALAT kısıldı hem de DEĞERSİZ TL ile İHRACAT rekorla devam ediyor.

Ki bu sayede dış borçlar çevrilebiliyor.

CARİ AÇIKTA Ukrayna işi barışla biterse petrolden gelen kısmın baskısı kalkarsa normalleşebilir.

ÖZETLE, krizin faturasını ÖNCELİKLE bizim gibi TL veya Dolar mevduat sahiplerine daha sonra hayat pahalılığı ile alt ve orta kuşağa ÖDETİLİYOR.[/QUOTe

bilmediğimden soruyorum ihracat ithalat işlerinden anlamam .lakin kafama takılan bir şey var, dolar hiç artmazsa aksine bir de 12 tl ye düşerse ihracat yapan nasıl karlı mal satacak ..yani diyelim bir malı 9 dolara mal edip 10 dolara satıyor .lakin iç piyasada enflasyon belli ee üretici 9 dolara mal ettiğini şu an 13 dolara mal ediyor bunu 15 dolara satarsa rekabetçi olabilecek mi ? yada bu ihracat işlerinde başa türlü maliyet hesabımı var .
    Siz yanlış anlamışsınız. Ben de isteseler doları 12 de tutabilceklerken ihracatçı için 15 e yakın olması işlerine geliyor diyorum.

Dolar 12 olsa daha fazla ithalat olur.

İnsanlar arabalarını, telefonlarını değiştirmeyi erteliyor.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    aracı kurumları sevmiyorum.
    1995 yılında aracı kurumun batınca
    yani kapanınca çok sıkıntı çektim.
    6 ay sonra portföyümü kurtarabildim.

o zamandan beri banka ile çalışıyorum.
    Bankaların aracı kurumları olur belki(benimki de bankanın aracı kurumu)

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    İŞİN ÖZETİ Sıcaklığı kademe kademe artırılan kazandaki kurbağa gibi göstere göstere SERVETLERİMİZE ÇÖKÜLÜYOR.
    Günaydın.!!!
    Daha film yeni başlıyor.!!!
    Daha çok çökecekler.!!!
    Basınç tüm hızıyla yükseliyor.!!!
    Vatandaşın eline verecekler.!!!
    Çakma karşılığı olmayan sözde paraları.!!!
    Hiperenflasyonla sögüşlüyorlar.!!!
    Sazanlar hala uyuyor.!!!
    Lübnandan daha beter olacak.!!!
    Tarihe not düşelim.!!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Bak işte bunlara inanan milyonlarca.!!!
    Sazan var memlekette.!!!
    Hayatları yalan dolan.!!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 4/1122 İlkİlk ... 2345614541045041004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •