Sayfa 639/1122 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bu rakam doğruysa gün geçtikçe çözülme artacaktır. Dövize talepte
    Habertürk te TBB başkanı söyledi.

2.  Alıntı Originally Posted by proftrader Yazıyı Oku
    Bir yıldan kısa vadelerde bile dolara yüzde 7-8 net faiz veren Eurobond varken sadece usd yi (genelde) geri veren kkm de parayı bırakanlar neden böyle yapıyorlar?
    (Bu konuda cevaplarınızı rica ediyorum. Bilmedigim bir konu varsa ögrenmek isterim)
    tabiki ikinci bir 18 aralık yaşamamak için. kendi adıma temel sebep korku ve tabiki dövizde büyük bir çakılma olduğunda yabancı fonları ve altın fonlarını dipten alma fırsatı yakalamak. şu an kkm'de ya %17 faiz ya kur farkı hangisi yüksekse onu veriyorlar değilmi? diyelim ki %17+kur farkı yaptılar, ikisini birden verme kararı aldılar nolacak? tek bi toplantıya bakar ve dolar bu kez 10 liranın altına geçer. söylentiye göre bunu yapmamalarının tek sebebi dış ticarette kur rekabetini kaybetmemek ve cari açık korkusu. ama bu kozu saklı tutuyorlar sonuçta.

bakın size şunu söyleyim yok türkiye çok kötü yönetiliyor kur yükselmek zorunda, yok hazinede para kalmadı devlet artık kuru durduramaz..bu tür bloom saçmalıklarına hiç ama hiç kulak vermenizi tavsiye etmem. tamam ülke berbat durumda ama bunlar teknik konular duygusal yaklaşmayın biz yatırımcıyız amatör de olsak. o bloomdakiler faiz artmadıkça doların düşmesi imkansız diyordu 18 aralıkta nooldu? sözde 40 yıllık uzman geçinenlerin lafına inanıp 18'den dolar alanlar yedi aydır sürünüyor..yıllık %4 faiz alsa nolur almasa nolur..
    Son düzenleme : friendly_1980; 04-07-2022 saat: 23:06.

3. Doları düşürmek için tek yol var .

Bende aynısını düşünüyorum girmek için .

Kur kurulmalı repo

Eğer belini kırmaya niyetleri varsa

4.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Habertürk te TBB başkanı söyledi.
    akıllıca konuşmuyor çok açık veriyor kkm sürdürebilir değil diyor gelecekle ilgili şüphe uyandırıcı sözler söylüyor kkm yi bırakın direk yeşil alın der gibi

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    merhaba prof. bahsettiğiniz eurobond hangi kurumda, bir yeşillendirirsen bizde tadına bakalım. Gerçi ben döviz türü varlıkları sadece kasamdayken seviyorum. Başkasının kontrolündeki şeyler uykumu kaçırıyor. Yine de trade etmek için bir incelemek isterim.
    Hemem hemen tüm bankalar eurobond satar. Online satanlar garanti, is bank, ziraat ve teb benim bildiklerim

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    merhaba prof. bahsettiğiniz eurobond hangi kurumda, bir yeşillendirirsen bizde tadına bakalım. Gerçi ben döviz türü varlıkları sadece kasamdayken seviyorum. Başkasının kontrolündeki şeyler uykumu kaçırıyor. Yine de trade etmek için bir incelemek isterim.
    Eurobondlar trade etmeye uygun değil, hem alış satış marjı geniş hem de sattığınızda beyanname ve vergi vermek zorundasınız. Alıp uzun vadeli tutmaya uygun. Forumda ayrı başlığı var ilgiliyseniz inceleyebilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Eurobondlar trade etmeye uygun değil, hem alış satış marjı geniş hem de sattığınızda beyanname ve vergi vermek zorundasınız. Alıp uzun vadeli tutmaya uygun. Forumda ayrı başlığı var ilgiliyseniz inceleyebilirsiniz.
    Eurobond başlığinın tamamını inceledim. Ben trade et demedim.

Kkm yerine 3 -6 ay tut. %7-8 net yillik dolar faizi al dedim. 40.000 usd civarina kadar da vergiyle işin olmaz, gününde faizini alınca.
    Kkm de 0 faizle dolarını geri almaktan kat kat iyidir.
    Cds 900 e yakın olduğundan kısa vadelerde (3-9 ay gibi) dedigim civarı iyi usd faizi var.
    Trade edecek eurobond işine girmesin
    Son düzenleme : proftrader; 05-07-2022 saat: 07:07.

8.  Alıntı Originally Posted by proftrader Yazıyı Oku
    Eurobond başlığinın tamamını inceledim. Ben trade et demedim.

Kkm yerine 3 -6 ay tut. %7-8 net yillik dolar faizi al dedim. 40.000 usd civarina kadar da vergiyle işin olmaz, gününde faizini alınca.
    Kkm de 0 faizle dolarını geri almaktan kat kat iyidir.
    Cds 900 e yakın olduğundan kısa vadelerde (3-9 ay gibi) dedigim civarı iyi usd faizi var.
    Trade edecek eurobond işine girmesin
    hala bunları yazdığınıza göre benim fikirlerime katılmıyorsunuz...peki sizin fikriniz nedir hükümetin alabileceği önlemlerle ilgili? yanıt bile yazmak istememeniz gerçeklerle yüzleşmekten kaçtığınızı gösteriyor insanlar böyle böyle mahvediyor parasını işte.. endeks gelmiş bir senede 8'den 16'ya buna tepeden mal çakmak denir bildiğin: )
    Son düzenleme : friendly_1980; 05-07-2022 saat: 09:36.

Sayfa 639/1122 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •