Sayfa 202/1122 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

Coinlere baktım
    Onlarada çakmışlar helede adını duymadıklqrıma %30 giydirmişler coinden çıkanlar orada doları yükseltmişlerdir
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    İTO

NİSAN 2022 aylık enflasyon % 5.33
    ……

% 5.33 toptan eşya fiyatları indeksi imiş

İstanbul ücretliler geçinme indeksi % 11.36 artış

…………..

Türkiye enflasyonu öncesinde gösterge niteliğindeki İstanbul enflasyonu açıklandı. İstanbul'da nisanda önceki aya göre perakende fiyatlar yüzde 11,36, toptan fiyatlar ise yüzde 5,33 arttı. Yıllık artış ise perakende fiyatlarda yüzde 80 olarak gerçekleşti.

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi, Nisan 2022'de bir önceki aya göre yüzde 11,36, toptan fiyat hareketlerini yansıtan Toptan Eşya Fiyatları indeksi de yüzde 5,33 artış kaydetti.

Nisan 2021'e göre bu yılın aynı döneminde yaşanan fiyat değişimlerini gösteren "bir önceki yılın aynı ayına göre değişim oranı" İTO'nun 1995 bazlı Ücretliler Geçinme İndeksi'nde yüzde 79,97, Toptan Eşya Fiyatları İndeksi'nde de yüzde 73,21 olarak gerçekleşti.

Sektörel bazda değişim oranları

Nisanda perakende fiyatlarda bir önceki aya göre giyim harcamalarında yüzde 29,82, ulaştırma ve haberleşme harcamalarında yüzde 23,95, gıda harcamalarında yüzde 11,49, konut harcamalarında yüzde 10,19, diğer harcamalar grubunda yüzde 6,65, ev eşyası harcamalarında yüzde 4,84, kültür, eğitim ve eğlence harcamalarında yüzde 3,02, sağlık ve kişisel bakım harcamalarında yüzde 2,80 artış görüldü.

Toptan fiyatlarda bir önceki aya göre gıda maddeleri grubunda yüzde 8,42, inşaat malzemeleri grubunda yüzde 8,11, yakacak ve enerji maddeleri grubunda yüzde 8, madenler grubunda yüzde 4,12, mensucat grubunda yüzde 2,94, kimyevi maddeler grubunda yüzde 2,79 artış, işlenmemiş maddeler grubunda ise yüzde 2,05 azalış görüldü.

Enflasyon rakamı 5 Mayıs'ta açıklanacak

Türkiye'nin nisan ayı enflasyonu 5 Mayıs Perşembe günü açıklanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada "Hedefimiz enflasyonu aşağı çekmek. Attığımız adımlarla inşallah mayıstan sonra gerilemeye başlayacak, yıl sonuna doğru daha olumlu istikamette neticelenecek." ifadelerini kullanmıştı

DÜNYA

3. O değilde bu bim ilk çıktığında en ucuz fiyatları olan marketti. Şimdi reklam yapmış oppo a16 3400 TL diye. Tel 3100 TL civarı İnternet te ve telefon satan yerlerde. Piyasa 5 tane şirket tarafından ele geçirilmiş. Bim, a101, şok, migros, carrefoursa... Atıyorum x bi ürün birinde 19.95 se hepsinde aynı... Türkiye de herşey mi 5 şirket tarafından paylaşılıyor... Hani 5 li müteahhitler varya...

4. https://t24.com.tr/amp/haber/unlu-mi...vermem,1031526

Milyarder Warren Buffett: Dünyadaki tüm Bitcoinler için 25 dolar bile vermem
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5.  Alıntı Originally Posted by tazk Yazıyı Oku
    O değilde bu bim ilk çıktığında en ucuz fiyatları olan marketti. Şimdi reklam yapmış oppo a16 3400 TL diye. Tel 3100 TL civarı İnternet te ve telefon satan yerlerde. Piyasa 5 tane şirket tarafından ele geçirilmiş. Bim, a101, şok, migros, carrefoursa... Atıyorum x bi ürün birinde 19.95 se hepsinde aynı... Türkiye de herşey mi 5 şirket tarafından paylaşılıyor... Hani 5 li müteahhitler varya...
    pazar fiyatları da aynı ankara 100.yıl pazarına gittim bugün çilek 20 liraydı markette de 20 lira Amasya elması 15 lira migrosta da 15 patlıcan 15 migrosta da 17 kabak 10 liraydı migros ta 10.90 eskiden pazar da markete göre ciddi fiyat farkı olurdu şimdi hiç fark yok sadece 2 lira falan oynuyor anca bunun içinde pazar kalabalıklığını çekmenin bir anlamı yok

6.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    pazar fiyatları da aynı ankara 100.yıl pazarına gittim bugün çilek 20 liraydı markette de 20 lira Amasya elması 15 lira migrosta da 15 patlıcan 15 migrosta da 17 kabak 10 liraydı migros ta 10.90 eskiden pazar da markete göre ciddi fiyat farkı olurdu şimdi hiç fark yok sadece 2 lira falan oynuyor anca bunun içinde pazar kalabalıklığını çekmenin bir anlamı yok
    Posetteki çürükler de cabasi

7.  Alıntı Originally Posted by tazk Yazıyı Oku
    O değilde bu bim ilk çıktığında en ucuz fiyatları olan marketti. Şimdi reklam yapmış oppo a16 3400 TL diye. Tel 3100 TL civarı İnternet te ve telefon satan yerlerde. Piyasa 5 tane şirket tarafından ele geçirilmiş. Bim, a101, şok, migros, carrefoursa... Atıyorum x bi ürün birinde 19.95 se hepsinde aynı... Türkiye de herşey mi 5 şirket tarafından paylaşılıyor... Hani 5 li müteahhitler varya...
    Birisi Dünya 5'den büyüktür demisti.

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Bu farksızlık sadece bayram arefesinden kaynaklanıyor. Pazarcılarımız her bayram aynı oyunu oynarlar.

Yerli Muz pazarda en düşük 20 TL idi. Halbuki A-101 ithal olanı aynı fiyata satıyordu.

Bayram geçince fiyatlar oturur.

Bu arada pazarcılar da kendi içilerinde tekelleşmeye gidiyor. Aynı kalite mal tüm satıcılarda aynı fiyat.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 202/1122 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •