Sayfa 25/86 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon
Arama sonucu : 683 madde; 193 - 200 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

1.  Alıntı Originally Posted by master16 Yazıyı Oku
    Öncelikle tebrik ederim. Güzel iş çıkarmışsın.

Skrill USD açtıysan şöyle bir durum olacak. XM den Skrill hesabına masrafsız para çekebileceksin. Skrill den Türkiyedeki Eur hesabına para çekerken döviz çevrim farkı olacak %3-4 civarı olabilir bu miktar. Keşke baştan EUR açsaydın. YAda talepte bulun skrill e hesabı Eura çevirsinler. Skrill hesabını depo gibi kullanmak en güzelidir. Fazla parayı orada stoklayabilirsin.

Kredi kartı ile 500 usd yatırdın ve geri çekeceğin tutarın önemi yok. 1500 usd yi geri karta çekebilirsin önemli olan çekim miktarı değil. İlk işlemi yatırdığın yere geri yapman lazım. Burdada ilk defa kartla yatırdığın için ilk çekimide kredi kartına yapman gerekiyor. Tavsiyem 500 usd önce karta çek. Kalanı skrill e veya banka havalesiyle al.

Hocam şimdi benim aklıma şu takılıyor. kredi kartından para yatırmakta sorun yok tamam. ama parayı geri çekerken diyelim ki , hesap kesim tarihinden sonra çektim. dolayısıyla 500 euro yatırdıysam , hesap kesilince o 500 euroyu cepten ödemem gerekiyor. firmadan yatırdığım miktarı hesap kesimden sonra çekince kartta bir 500 euro veya karşılığı TL fazlalık olacak. bu parayı nasıl kullanacağız? yani gidip bankadan limitin üstünde fazla olan parayı çekebilir miyiz? yoksa o parayı ancak harcama yaparak mı kullanabiliriz?

bir de mesela bazı kartlarda harcama cinsinden ödeme yapılıyor. mesela 500 euro harcayınca , hesap kesimde de 500 euro ödeniyor. bu şekilde bankaların kur farklarından kazıklanmamış oluyorsun. ancak parayı geri çekme yine hesap kesimden sonrasına denk gelirse karta parayı yine 500 euro olarak mı çekebiliyoruz? yoksa TL olarak da talep edilebiliyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by eRk43 Yazıyı Oku
    Hocam şimdi benim aklıma şu takılıyor. kredi kartından para yatırmakta sorun yok tamam. ama parayı geri çekerken diyelim ki , hesap kesim tarihinden sonra çektim. dolayısıyla 500 euro yatırdıysam , hesap kesilince o 500 euroyu cepten ödemem gerekiyor. firmadan yatırdığım miktarı hesap kesimden sonra çekince kartta bir 500 euro veya karşılığı TL fazlalık olacak. bu parayı nasıl kullanacağız? yani gidip bankadan limitin üstünde fazla olan parayı çekebilir miyiz? yoksa o parayı ancak harcama yaparak mı kullanabiliriz?

bir de mesela bazı kartlarda harcama cinsinden ödeme yapılıyor. mesela 500 euro harcayınca , hesap kesimde de 500 euro ödeniyor. bu şekilde bankaların kur farklarından kazıklanmamış oluyorsun. ancak parayı geri çekme yine hesap kesimden sonrasına denk gelirse karta parayı yine 500 euro olarak mı çekebiliyoruz? yoksa TL olarak da talep edilebiliyor mu?
    Yani bu sorular için deneme yaptım desem yalan olur. Kredi kartı ile ile kez para yatırmanızı yapın ve aynı tutarı aynı karta daha sonra çekin. Bir sonraki seferde ise kartla yatırsanız bile oluşan karı banka hesabınıza isteyin. Kredi kartına para çekmek bana hep saçma gelmiştir zaten. + Limit bile olsa kimi bankalar o parayı atm den çekerken size avans ücreti uygulayabilir.

Bu nedenle bir seferlik olmak şartıyla kart ile yatırdığınız tutarı kar ettiğiniz zaman yeniden karta çekin. Bundan sonraki seferlerde ise normal banka hesabınıza veya skrill hesabınıza çekin. Firmalar ilk sefer işlemini zorunlu tuttuğu için böyle yoksa onu bile kredi kartına çekin demem.

3. tayfun bey battınız mı ne yaptınız var mı icraat...kar transferi yapın bakalım siz acemi biz acemi bakalım işin içinden çıkabilecekmiyiz.....gerçek hesap için hangi faturaları ve belgeleri verdin...

4. sn master 16 ..gerçek hesabı açtık diyelim.....ilk parayı kredi kartı ile gönderdik skrill hesabına sonrada skrill hesabından xm hesabına göndereceğiz....gönderme işi kredi kartı ile skril aracılığı ile oluyor anladığım.....parayı çekerkende xm hesabından skrill hesabına sonrada banka hesabına yatıracağız.....ilk para çekim yatırdığım para kadar kredi kartı hesabına geriye kalan kar rakamı skrilden banka hesabına yatırıyoruz........burada en çok para sanırım kredi kartından skrill hesabına para aktarırken oluyor....euro hesabı olmalı tüm adresler aynı olmalı....sürekli söylüyoruz bunları çünkü kafaya takılan en önemli mesele para gönderme alma kısmı......aslında şema halinde açıklasanız en basit haliyle resme bakan çok rahat anlar.....

5. sn master 16 birde diyelim xm gerçek hesabı açtım parayı transfer ettim herşey tamam ama xm internet sayfası birşekilde yasaklandı sadece müşteri hizmetleri telefonlerı kaldı elimizde bunun ne gibi dezavantajı olabilir bana göre artık internet sayfasıyla işimiz olmaz sanırım ilk aşamada önemli...
    Son düzenleme : xxtrader; 25-02-2017 saat: 14:02.

6. sn master 16 internet sayfasına ulaşılamayacak şekilde kapatmalarının ne gibi sakıncası olabilir..gerçek hesap açıp para yatırdıktan sonra..bu hükümetten herşey beklenir çünkü benim paramın derdine düşmüş...çok düşünüyor beni...aslında çok düşünüyorsa beni bana 4,75 tl den 3 ay önceki benzini versin beni çok mutlu eder....yıl sonuna kalmaz 6 tl ye dayanacak böyle giderse benzin.....sonu bu yolları bisikletle gitmek zorunda kalacağız....

7. fx sitelerin bazıları açılmıyor....

bu foruma giremeyeceğimiz günler uzak değildir..

8. gerçek hesabı açtık diyelim.....ilk parayı kredi kartı ile gönderdik skrill hesabına sonrada skrill hesabından xm hesabına göndereceğiz....gönderme işi kredi kartı ile skril aracılığı ile oluyor anladığım.....parayı çekerkende xm hesabından skrill hesabına sonrada banka hesabına yatıracağız.....ilk para çekim yatırdığım para kadar kredi kartı hesabına geriye kalan kar rakamı skrilden banka hesabına yatırıyoruz........burada en çok para sanırım kredi kartından skrill hesabına para aktarırken oluyor....euro hesabı olmalı tüm adresler aynı olmalı....sürekli söylüyoruz bunları çünkü kafaya takılan en önemli mesele para gönderme alma kısmı......aslında şema halinde açıklasanız en basit haliyle resme bakan çok rahat anlar.....
    Şimdi olay basit aslında bu kural sadece XM için değil yabancı brokerların hemen hepsi bu sistemle çalışıyor.

1.) İlk para yatırma işlemini ister kredi kartıyla, ister banka havalesiyle, ister skrill ile yapın fakretmez. Önemli olan ilk kez parayı çekerken yatırdığınız para kaynağını çekerken kullanmanız gerekir. İlk işlemden sonra kazandığınız paraları istediğiniz yere çekin farketmez.
    2.) En avantajlı yatırma şekli bence XM için ( Hızlı olsun isteyenler için skrill üzerinden kredi kartıyla anında), süre önemli değil diyenler için ise local bank transfer metoduyla 3 iş günü civarında bir sürede yatar.
    3.) En avantajlı çekim işlemi ise bence skrill üzerinden tüm parar birimleri EURO yapılarak gerçekleştirilen method.

sn master 16 birde diyelim xm gerçek hesabı açtım parayı transfer ettim herşey tamam ama xm internet sayfası birşekilde yasaklandı sadece müşteri hizmetleri telefonlerı kaldı elimizde bunun ne gibi dezavantajı olabilir bana göre artık internet sayfasıyla işimiz olmaz sanırım ilk aşamada önemli...
    XM internet sayfasıyla olan tek işiniz, para yatırıp çekrken birde bonus puanları kullanırken ve yarışmaya üye iseniz yarışma takip ederken kullanılıyor. MT4 ile site yasaklamanın en ufak ilgisi yok. Ayrıca şu anda yasaklı zaten DNS ile sorunsuzca giriliyor.

sn master 16 internet sayfasına ulaşılamayacak şekilde kapatmalarının ne gibi sakıncası olabilir..gerçek hesap açıp para yatırdıktan sonra..bu hükümetten herşey beklenir çünkü benim paramın derdine düşmüş...çok düşünüyor beni...aslında çok düşünüyorsa beni bana 4,75 tl den 3 ay önceki benzini versin beni çok mutlu eder....yıl sonuna kalmaz 6 tl ye dayanacak böyle giderse benzin.....sonu bu yolları bisikletle gitmek zorunda kalacağız.
    ...

Öyle bir teknoloji şu anda yok. DNS erişimini engellemek yoluyla kapatıyor zaten. Oda kısa sürede VPN ve DNS değişimi ile aşılıyor.

Son tebliğde zaten belirtti. Yurtdışı kurumlarda işlem yapmak o ülkenin finansal kurumlarınca denetlenir diyor. Yani bizi ilgilendiren bir durum olmaz tamamen o ülke ile muhattap olursunuz diyor. Zaten diyeceği başka birşey yok. Bu şirketlerin hepsi Lisanslı büyük şirketler.

Sayfa 25/86 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •