Sayfa 5/86 İlkİlk ... 345671555 ... SonSon
Arama sonucu : 683 madde; 33 - 40 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

1. 1/500 kladiraçların övülduğunu göruyorum...

100 dolar param var, 500 dolarlik islem yaptim.
    Ok.

İyi de 20 pips sonra port = 0 (Sifir)

Nesi iyi?

Genel algi ise artik yurtdisindan dönmem şeklinde,
    Ben 1/25 kaldıraca dönerim.
    NET.

Tabii alt limitin de dusmesi gerek.

2. Düşünün ki,

1. 2016'da Müşteri/LikiditeSağlayıcı emir iletim oranı az olan bir kurum, piyasa hareketi yüzünden bir anda 7-8 haneli zarar yazıyor
    2. Sonra forex kafa ekibini tasfiye edip yerine yenisini kuruyor
    3. Hemen sonra yeni tebliğ çıkınca tspb toplantısına en kalabalık şekilde katılıp en çok konuşuyor
    4. Hemen sonra yurt dışında satın alma görüşmeleri yapıyor olduğu öğreniliyor

Bu tarz yatırımlar sıfırdan imza aşamasına öyle birkaç günde gelemeyeceğine göre, bence forex zararını çıkarmak için yurt dışı likidite sağlayıcı trenine son anda binilmeye çalışılmış ama tebliğ kabus gibi çökmüş gözüküyor (Burası Türkiye).

güzel bir tespit, ilgili firmanın bir forex diye biten bir de fx diye biten iki tane ayrı kurumu var,fx olan şube olarak geçiyor,ama white label marka falan diyorlar, bir yolunu bulup sonunda fx ile biten şubeyi ingiltereye bağlayıp işlem yaptırabilirler mi? cezası kaça olur göreceğiz

Valla bende aynı kafadayım. Artık sermayenin tr de yeri yok.
    Forex teminat 1 tl yede düşse gelmem artık isterse kaldıraçta 20.000 olsun
    Neyime yarayacaksa 20.000 kaldıraç
    Annem babam var Türkiyede ben o yüzden gitmiyorum gidemiyorum.
    Yoksa çoktan el sallıyordum dünyanın başka bir yerinden
    Ben gitmiyorum şimdilikte param gidiyor.

Beyin göçü diyorlar ya tam gaz devam anasını satayım.
    Siz mallarla devam ...

Mal dediysem iktisadi mal dan bahsediyorum.
    Ama bir değeri olmayan.
    Son düzenleme : yeşilsıpa; 19-02-2017 saat: 18:24.

5.  Alıntı Originally Posted by tradeg Yazıyı Oku
    dostum fxpro ile ben de ilgileniyorum. zaman geçtikçe tecrübelerini paylaşırmısın...
    prara transferini nasıl yapıyorsun ?
    Güzel kardeşim parayi kredi kartımla yükledim 5 -6 dakikada hesabıma geçti.
    Daha cekmedigim için bilemiyecegim çekimi.
    Fakat kredi kartına sadece yatirdigim depozit miktarını çekebilirsiniz. Daha fazla miktarı ancak havale ile çekebilirsiniz dedi Türkçe konuştuğum temsilci.
    Depozit kadar kazandığım anda çekim talimatı veririm . Kredi kartına max . 7 iş gününde geçiyormuş .Bakalım artık kısmet.
    1 yil sonunda kazanirsam kazandığım miktarı vergi dairesine bildirecegim ileride bir sıkıntı çekmek istemiyorum.
    Bol kazançlar hepinize

6. Foreks kaldıraca bağlı yapıdır kaldıraç küçüldükçe hareket alanı daralır
    neden 1/100 olmalı
    her foreksçinin kendi ne özgü yoğurt yiyişi var kimileri hızlı dalgalanmalardan kimileri sanki borsada 5 yıllık yatırım yapıyormuş gibi davranıyor. günde 500 işlem yapanda var ayda 1 tanede
    burda önemli olan şu oluyor kar zarar oranı optimize etmek stopllosları tayin etmek 5 kere stoplosa yakalan işlem karşı 1 kere karlı işleme giden bir siteminiz olsun stoplosta zararınız herzaman sınırlıdır kayıp bellidir karda takip eden kar sistemi devreye girdiğinde yürü ya kulum olabilir. stoplosunuzda hareketli bir sistemse zararınız dahada azalablir ama zararı sistemin zaten baştan kabul etmektedir 100 dolarla bir anda kayıp diye birşey oluyorsa zaten o bir foreks mantalitesi değildir kumar dır. 3. mekanizma sistemin stoplosu ve dalgalanma alanına sığacak alt üst banda sığacak lotu belirlemek olmalı en önemli kısım bu arkanızı döndüğünde bir sigara yaktığınızda emir stoplosa yakalanmış bir sistem uyguluyorsanız onun kazanan sistem olma şansı düşüktür

7. Yüksek kaldıraç iyidir ama kullanabilene.işleme girerken pozisyon açacağınız miktarı lot olarak değil para olarak tutmalısınız.Mesela hesapta onbin dolar var, her bir işleme en fazla yüzde 15 derler ya, 1500 dolar riske edeceğim denmeli.İşte burada 1500 dolar dolar marj için kaç lot ile işlem açılması gerektiği kaldıraca göre değişir.1:100 kaldırçda 1.5 lot açarsın ama 1:50 kaldıraçta 0.75 açman gerekir.1:50 kaldıraçtada 1.5 lot açtınmı yüzde 30 yapar,iki kere terste kaldınmı batar o hesap.Bu hesabı yapabilene yüksek kaldıraç iyidir.

8. İşlem başına %15 portföy kullanımı bence çok yüksek bir oran. 1:500 kaldıraçta istikrar için %5 en fazla seçim yapılacak miktardır. Hatta o bile fazlada çok uçlarda takılacak arkadaşlar için böyle. Yoksa %1, %2 portföy girişi yeterlidir. 1:500 kaldıraçta önemli olan ilk önce kazanmak değil, eldekini kaybetmemeyi öğrenmektir.

Sayfa 5/86 İlkİlk ... 345671555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •