Sayfa 84/86 İlkİlk ... 34748283848586 SonSon
Arama sonucu : 683 madde; 665 - 672 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

1.  Alıntı Originally Posted by bluefalcon Yazıyı Oku
    bende 9000 dolar ekside işlem vardı. çok hacimli işlem yapıyorum.

İCM den hesap açtım,

1:200 ile ters pozisyon alarak hedge ettim.

halen aynı yerde çalışıyorum. ceza falan yok, koyamazlar. ciddiye almıyorum.

çok memnunum, para çekimi ertesi gün hesabınıza geçiyor.

bugün de talep yaptım.

yarın geçecek.
    niye para kazandın niye türkiye ye para gönderdin diye ceza mı kesecekler...bende o zaman geri gönderiyorum derim yurt dışında saklarım parayı...sen oturarak 45 milyar maaş alıyorsun millet hesap sorabiliyor mu ..lafa gelince millet ne derse o olur deniyor....millet o parayı size çok görüyor maaşlarınızı azaltın yarı yarıya....

2.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    niye para kazandın niye türkiye ye para gönderdin diye ceza mı kesecekler...bende o zaman geri gönderiyorum derim yurt dışında saklarım parayı...sen oturarak 45 milyar maaş alıyorsun millet hesap sorabiliyor mu ..lafa gelince millet ne derse o olur deniyor....millet o parayı size çok görüyor maaşlarınızı azaltın yarı yarıya....
    harika...

aynen de öyle.

3. iyi aksamlar arkadaslar, xm den cepteteb dolar hesabima para istedim. xm parayi yolladi fakat hesabima gecmedi bir turlu ve sonunda teb genel mudurlukten arayip bu paranin guney kibristan geldigini ve teb'in bu merkezden gelen paralari kabul etmedigini ve iade edeceklerini soylediler ve iade ettiler. halbuki 15 gun once xm'den cepteteb euro hesabima gelen parada sorun cikmamisti. acaba gelen paranin dolar veya euro olmasi farkediyor mu? kredi kartima istedigimde ise bir sorun cikmadi. Yalniz gecenlerde vakifbank kartim ile fonlama yapmak istedigimde yapamadim ve musteri hizmetleri sozkonusu firmayla ilgili olarak bankanin kredi kartinin kullaniminin mumkun olmadigini soyledi. baska bir bankanin kartiyla yaptigim fonlamada ise bir engel cikmadi. her bankanin kendi kurallari var galiba.

4.  Alıntı Originally Posted by inci Yazıyı Oku
    iyi aksamlar arkadaslar, xm den cepteteb dolar hesabima para istedim. xm parayi yolladi fakat hesabima gecmedi bir turlu ve sonunda teb genel mudurlukten arayip bu paranin guney kibristan geldigini ve teb'in bu merkezden gelen paralari kabul etmedigini ve iade edeceklerini soylediler ve iade ettiler. halbuki 15 gun once xm'den cepteteb euro hesabima gelen parada sorun cikmamisti. acaba gelen paranin dolar veya euro olmasi farkediyor mu? kredi kartima istedigimde ise bir sorun cikmadi. Yalniz gecenlerde vakifbank kartim ile fonlama yapmak istedigimde yapamadim ve musteri hizmetleri sozkonusu firmayla ilgili olarak bankanin kredi kartinin kullaniminin mumkun olmadigini soyledi. baska bir bankanin kartiyla yaptigim fonlamada ise bir engel cikmadi. her bankanin kendi kurallari var galiba.
    Böyle durumlarda büyük garanti, akbank, işbank gibi bankaları kullanmanız daha güzel olur. Güney kıbrıstan gelen parayı kabul etmemek ne demektir swift sisteminden gelen legal bir parayı bir kaç işgüzar kafasına göre engelliyor. Değiştir geç kullandığın bankayı derim.

5. diğer bankalarda aynı, fark yok.
    sanırım aynı durum diğer taraf için de sıkıntı olabiliyor.
    en iyisi firmayı bilgilendirip,
    ödemeyi örnek veriyorum. singapur üzerinden göndermek ve almak.
    zaten şu anda singapur moda oluyormuş.
    et ithal işleri v.s.

malta,ingiltere,seyşeller,birleşik arap emirlikleri,ukrayna,estonya,litvanya (30 dan faza seçenek var.) falan filan

firmanıza bilgi vermeniz yeterli

sıkıntı yok,problem yok.

6. TR'den güney kıbrısa ödeme yapılamaz, güney kıbrıs'dan da türkiye'ye, bu sanırım kuzey kıbrıs durumuyla ilgili

7. Herkese Selam.
    Yurtdışı forex ile ilgili çok kafa karışıklığı var. Kimisi korkudan hesaplarını kapatırken kimisi ise kafasına bile takmıyor.

Elimizde ki tek kaynak. şu haber.
    http://www.haberturk.com/ekonomi/is-...-carptirilacak
    -----
    Resmi Gazete de yayımlanan Türk parasının kıymetini korumaya yönelik mevzuatta gidilen düzenleme ile artık Türkiye’de yerleşik kişiler yalnızca Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar aracılığıyla kaldıraçlı işlemler yapabilecek. Yani herhangi bir Türk vatandaşı yurtdışı kaynaklı bu sitelerde kaldıraçlı işlem yapar ve tespit edilirse, SPK kanununun ilgili maddesi gereği 27 bin TL ile 338 bin TL arasında idari para cezasına çarptırılacak
    ----------------------
    bununla ilgili resmi bir yasa maddesi
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20170703-2.pdf

Konu Resmi Gazetede yayınlanan*2017/10328 numaralı karardan geliyor. Bu kararda Türk Parasını Koruma yasasına yeni bir madde ekleniyor, deniyor ki; “Türkiye’de yerleşik kişilerin kaldıraçlı işlemler yapması, yalnızca SPK tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar aracılığıyla serbesttir.â€

----------------------

Bunun dışında herhangi RESMİ bir bilgi kaynak vs bilen var mı ?

Spk nın ilgili maddesi ne ? sayısı numarası ?

Acaba bilgi edinme hakkımızı kullanarak adalet bakalığına başvursak "yurtdışı forex işlemi yapsak cezası nedir ? " desek cevap verirler mi ?
    Son düzenleme : saleri; 09-01-2018 saat: 12:16. Sebep: imla

8. ''Bunun dışında herhangi RESMİ bir bilgi kaynak vs bilen var mı ? ''

var. benim kaynaklarım var. ama açıklayamam.
    makaracı bakan KKTC de büro açacakmış.
    onun için vatandaşlık almış.
    bu işi toptan çözecekmiş.
    herşey yatırımcının lehine olacakmış.
    SPK nın ve FCA nın melez bi benzerini kuracakmış KKTC de.
    paraya para demiyeceğiz yani.
    forex de manyak işlemler yapacağız.
    ve netekim Dünya beşten büyüktür.

(kadroya boyunsuzda katılacakmış sonraları.)

son tahlilde...!!!!

Sayfa 84/86 İlkİlk ... 34748283848586 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •