Sayfa 81/86 İlkİlk ... 31717980818283 ... SonSon
Arama sonucu : 683 madde; 641 - 648 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

Alıntı Originally Posted by forexci Yazıyı Oku
    Elbette izinleri var fakat beni yurtdışı faaliyetleri için arıyorlar destekmarkets için.
    Böyle bir arama illagal dir.
    Tr den bir firma bile böyle bir arama gerçekleştiremez .
    Gerçekleştirebilir.
    Türk firması diye sadece türk müşterilerle çalışacak değil.
    Adam kendini yabancı hissediyorsa onada ulaşabilir ki bende kendimi yabancı hissediyorum.
    Kaldıki desteğin yabancı iştiraki de olabilir. eğer iştiraki ise türkiyede faaliyet gösteremezsiniz dersiniz.
    İlgili ülkeye şikayet eder mahkemeye verirsiniz. Bir nane elde edemesiniz.
    Ancak türkiyeden sayfalara erişimi engellersiniz.

Bu nasıl bir kudurmuşluktur ilacı nedir bilmiyorum ama referandum ilaç olabilir.
    Allah ıslah etsin.

2.  Alıntı Originally Posted by yeşilsıpa Yazıyı Oku
    Gerçekleştirebilir.
    Türk firması diye sadece türk müşterilerle çalışacak değil.
    Adam kendini yabancı hissediyorsa onada ulaşabilir ki bende kendimi yabancı hissediyorum.
    Kaldıki desteğin yabancı iştiraki de olabilir. eğer iştiraki ise türkiyede faaliyet gösteremezsiniz dersiniz.
    İlgili ülkeye şikayet eder mahkemeye verirsiniz. Bir nane elde edemesiniz.
    Ancak türkiyeden sayfalara erişimi engellersiniz.

Bu nasıl bir kudurmuşluktur ilacı nedir bilmiyorum ama referandum ilaç olabilir.

Allah ıslah etsin.
    sen çok yaşa yeşilsıpa, akşam akşam güldürdün bizi, kaderde seni güldürsün, kazancın bol olsun.. Saygılar Selamlar

3. Daha önce işlem yaptığım yerli kurumdan aradılar işlem yapmayı düsünmez misiniz tekrar diye.
    50 bin forexe bağlamak mantıklı gelmiyor bana dedim
    ama 0,01 yerine 0,1 lot işlem yaparsınız daha güvenli falan diye sıralamaya basladı. hayır dedikce anlatıyor
    50 binin 5 bini ile oynarsınız daha istikrarlı bla bla bla dedi.
    50 binin 5 bini ile %10 kaldıracla oynayacagıma 50 binin tümüyle kaldıracsız al-sat yapsam aynı sey neden fx riskine gireyim , sen olsan girer misin dedim , peki düsünürseniz bize ulasabilirsiniz dedi.
    Yazdıklarım Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir!
    İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur... (NECİP FAZIL) (Duhul Oct 2010)

4.  Alıntı Originally Posted by gollum Yazıyı Oku
    Daha önce işlem yaptığım yerli kurumdan aradılar işlem yapmayı düsünmez misiniz tekrar diye.
    50 bin forexe bağlamak mantıklı gelmiyor bana dedim
    ama 0,01 yerine 0,1 lot işlem yaparsınız daha güvenli falan diye sıralamaya basladı. hayır dedikce anlatıyor
    50 binin 5 bini ile oynarsınız daha istikrarlı bla bla bla dedi.
    50 binin 5 bini ile %10 kaldıracla oynayacagıma 50 binin tümüyle kaldıracsız al-sat yapsam aynı sey neden fx riskine gireyim , sen olsan girer misin dedim , peki düsünürseniz bize ulasabilirsiniz dedi.
    Sonu çok iyi ya 😂😂😂

ASUS_Z00AD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. konu hakkında bilgisi olan birisi varsa ve cevap verebilirse sevinirim :

1- Bu 50000 tl yasanından sonra şimdide yurt dışı hesaplarda işlem yapanlara 50000 tl para cezası uygulanacak diye bir kanun çıktı bu bütün yurtdışı hesaplarlamı alakalı yoksa belirli lisansları olmayan firmalarla mı alakalı
    2- Bu kanuna aykırı olmayacak şekilde yurt dışı hesap açtırabiliyormuyuz? nereden ve açtırabiliriz

6.  Alıntı Originally Posted by kutatgubilig Yazıyı Oku
    konu hakkında bilgisi olan birisi varsa ve cevap verebilirse sevinirim :

1- Bu 50000 tl yasanından sonra şimdide yurt dışı hesaplarda işlem yapanlara 50000 tl para cezası uygulanacak diye bir kanun çıktı bu bütün yurtdışı hesaplarlamı alakalı yoksa belirli lisansları olmayan firmalarla mı alakalı
    2- Bu kanuna aykırı olmayacak şekilde yurt dışı hesap açtırabiliyormuyuz? nereden ve açtırabiliriz
    Böyle bir kanun çıkmadı? Sadece mahalle dedikodusu. Böyle bir cezai yaptırım olmaz zaten hem hukuki değil hemde fantastik rakamlar. Dediğim gibi kanunda değişen madde için herhangi bir cezia madde yok şu anda.

7.  Alıntı Originally Posted by master16 Yazıyı Oku
    Böyle bir kanun çıkmadı? Sadece mahalle dedikodusu. Böyle bir cezai yaptırım olmaz zaten hem hukuki değil hemde fantastik rakamlar. Dediğim gibi kanunda değişen madde için herhangi bir cezia madde yok şu anda.
    evet aynen de öyle.

sembolik bir iki para babasına ceza keserler. ama tutup da 200 dolarla yurtdışı işlem açmış garibana 50 bin tl ceza çok fazla.

8. bundan sonra kimse ''delillerini'' Türkiye' ye geri getirmez herhal de.
    en azından biraz dolaştırır. gezdirir.

döviz açığı da böylece azalır herhal de (!)

tabii ki tahmin ve muhabbet

Tekniğe inanma,Tekniksiz kalma.

Sayfa 81/86 İlkİlk ... 31717980818283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •